Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
44
Cevap
2046
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Forumda torrent neden yasak?
M
13 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Gayet açık ve net bir soru, neden yasak bir yönetici güzelse cevaplarsa sevinirim. Torrent de sonuçta bu forum gibi bir paylaşım alanı.

quote:

KONU DIŞI BÖLÜMÜ KURALLARIAşağıda yazılı olan kuralları bölümü kullanan herkes kabul etmiş sayılmaktadır.


1) Yeni konu açmadan önce forumun Arama bölümünü kullanarak daha önce konunun açılıp açılmadığına bakınız. (Aynı konunun birden fazla açılmış olması durumunda ilk açılan kalacak, sonra açılan silinecek / kilitlenecektir.)

2) Konularınızı lütfen ilgili bölümlere açınız. Teknik konular ilgili bölümlerine aittir.Sorularınıza hızlı yanıt almak için konu dışına ait olmayan konuları bu bölüme açmayınız. Bu konular taşınmayıp, silinecek ve konuyu açan üyeye uyarı verilecektir. Bu davranışın devamında üyeye Konu Dışı bölümüne bir daha mesaj atamama cezası verilecektir.Fıkra, komik olaylar ve eğlence ile ilgili herşey Mizah / Eğlence , Spor ile ilgili herşey Futbol ya da Diğer Sporların Gündemi , MSN ile ilgili herşey MSN ve türevleri , film, müzik ve kitaplar adına her şey Sinema - Müzik - Kitap bölümüne aittir. Bu kurala uymayan üyelerimiz 3 uyarı puanı, tekrarında konu dışı yasağı alacaktır.

Not: Genel anlamda "kız konusu" olarak adlandırabileceğimiz, "Kıza çıkma teklif ettim?", "Şu kızdan hoşlanıyorum, ne yapmalıyım?", "Kız arkadaşımdan ayrıldım" vs. gibi konular Gereksiz Mesajlar bölümüne taşınacaktır ve konuyu açan kişiye uyarı verilecektir. İnsanlarla dalga geçme amaçlı Emo ve apaçi vb. başlıklı konular direk olarak silinecek ve konuyu açan kişiye uyarı verilecektir.

3) Üyeler birbirlerine küfür, hakaret ve küçük düşürücü sözler sarf edemeyeceği gibi 3. şahıslar için de bu tip sözler sarf edemez. Hakaret olup olmadığı muğlak kelimelerde söz konusu söze maruz kalan üyenin şikayet etmesi durumunda, takdir üst yönetimindir. Bu tür mesajlar içeriğine bakılmaksızın silinecek ve yazan üyeye ceza uygulanacaktır. (Küfür veya hakaretlerin sansürlenerek yada farklı bir dilde yazılması bir şey değiştirmez)

4) Size bir üye küfür / hakaret ettiğinde, aynı şekilde cevap vermek yerine butonuna basarak şikâyet ediniz. Küfüre veya hakarete aynı tarzda cevap verilmesi durumunda, ilk kimin başlattığına bakılmaksızın olaya karışan tüm üyeler ceza alacaktır.

5) Bölüm kurallarına göre silinmesi gereken mesajları alıntı yapmayınız. Aksi takdirde mesajınız silinebilir.

6) Silinen veya kilitlenen bir konuyu ısrarla tekrar açmak ceza sebebidir.

7) Açtığınız bir konunun neden silindiğini sormak için şikâyet et butonunu ( ) kullanınız. Bu işi yeni konu açarak yaptığınız takdirde cevap verilmeksizin konunuz silinecektir.

8) Ceza alan üyelerin başka bir kullanıcı hesabı alarak foruma yazmaya devam etmeleri yasaktır. Bu durumu tespit edilen üyelerin sonradan aldıkları kullanıcı hesapları kilitlenecek, asıl hesaplarının cezası ise uzayacaktır. Bu tutumlarını ısrarla sürdüren üyelerin ise asıl kullanıcı hesapları bir daha açılmamak üzere kilitlenecektir. (Yönetimin bu üyelerin sahte kullanıcı hesapları ile yazdıkları tüm mesajları silme hakkı saklıdır.) Bu konudaki sorularınızı forumdestek@donanimhaber.com adresine e-posta yollayarak iletebilirsiniz.

9) Bölüm içinde dini ve siyasi içerikli ya da bu tür bir tartışmaya açıkça sebebiyet verecek türden konu açmak ve başka bir konuyu bu platforma çekmek yasaktır. Bu tür konular silinecek, sürekli benzer konularda boy gösteren üyelere gerekli görüldüğü taktirde ceza verilecektir.

10) Açtığınız bir konuyu ilgi görmemesi ya da aşağıya düşmesi durumunda ısrarla gereksiz mesajlar yazmak sureti ile (smile koymak, "up" yazmak v.b.) üste taşımanız flood suçundan ceza almanıza sebep olabilir. Gerekli görüldüğü hallerde konu kaldırılabilir.

11)Yöneticiler hakkındaki şikayetlerinizi, konu açarak ya da konulara mesaj atarak değil, şikayet mesajı yolunu kullanarak veya forumdestek@donanimhaber.com adresine e-posta yollayarak yapınız. Aksi halde bu tür şikayet içeren mesajlarınız ve konularınız silinecektir.

12) Burada yazmayan fakat Forum Genel Kurallarına aykırı olan tüm kurallar ve yaptırımlar bu bölüm için de geçerlidir.

13) Forumumuzdaki hak kısıtlamaları yöneticiler tarafından değiştirilebilmektedir. Bu yüzden bu yönde maddeler ilerde bu anlaşmaya eklenebilir ve kullanıcı bu maddeleri kabul etmiş sayılır.

14) Bölümdeki konulara konu ile alakasız mesajlar yazmak ve alakasız resimler (jpg-gif) koymak yasaktır. Ör: "takam kafana, sana puanım 9 kanka, ow yea man, ..... dediler geldik, kangal alır, anladık .... var" vb... Bu tür mesajlar konu bütünlüğünü bozmaktadır. Ayrıca konuyu açan kişiye karşı da saygısızlıktır. Bu kurala uymayan üyelerimiz ilk olarak 7 gün ceza, tekrarında ise konu dışı yasağı alacaklardır.

15) Konu dışına fake üyelikler ile açılan küfürlü ve 18+ konulara mesaj atarak konunun güncel kalmasını sağlayan üyelere direkt olarak 5 uyarı puanı verilecektir.

16) Forum dahilindeki smileları ya da resimleri amacı dışında kullanıp harf veya hece ekleyerek farklı anlamlara taşımak uyarı puanı sebebidir.

17) Başka sitelerle olan sorunlarınız sadece sizleri ilgilendirir. Donanım Haber Forumlarını aracı olarak kullanıp site baskını yapma amaçlı konular açmak kesinlikle yasaktır. Konuyu açan ve destek veren üyeler direkt ceza alacaktır.

18) Tüm bölümlerde olduğu gibi, Konu Dışı bölümünde de illegal içeriğe sahip siteler hakkında konu açmak, davetiye istemek ve reklamını yapmak ceza sebebidir.

19) Üyelik için davetiye gerektiren, tıklama ile kazandırma vb. sitelerle ilgili konu açmak yasaktır. Bu kurala uymayan üye direk olarak 4 gün ceza alacaktır

20) Alıntı özelliği oyun oynamak için değildir. Amaç dışı kullanımlarda gerekli görülen ceza verilecektir.


Genel Forum Kuralları
quote:

1) Bu forumların yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede forumdan silecek olsalar da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olamayabilmektedir. Forumlara gönderilen her mesaj, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında olup, kendilerine ait mesajlar dışında moderatörler, adminler ya da webmasterlar kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar.

2) Forumlarımızda, aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, adminlere veya kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı, kopya yazılım, warez, crack, nocd, şifre kırma, hack ve hile kullanımıyla ilgili, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır. Yukarıdaki hususların dikkate alınmaması durumunda, kullanıcı derhal ve süresiz olarak siteden uzaklaştırılır ve lüzumu halinde servis sağlayıcısı da haberdar edilir. Her mesajın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir. Kullanıcılar, bu forumun moderatörlerinin, adminlerinin veya webmasterının, kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul etmektedirler. Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, webmaster, moderatör ya da adminler sorumlu tutulamazlar.

3) Forumumuz orijinal yazılım kullanımını desteklemekte ve önermektedir. Gerek site yapısında, gerek ise birlikte çalışılan sunucuda lisanslı işletim sistemleri, yazılımlar kullanılmaktadır. Kullanıcılarımıza da, sevdikleri yazılımların orijinalini almalarını ve kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

4) Forumdaki mesajlarınız yöneticiler tarafından gerektiğinde silinebilir, taşınabilir ya da cevap yazılamaz hale getirilebilir. Bu yöneticilerimizin forumun düzenini sağlamak için uyguladığı yöntemlerden birisidir. Yanlış bir nedenle bu uygulamalarla karşılaştığınızı düşünüyorsanız yöneticilere özel mesajlardan ya da forumdestek@donanimhaber.com adresine göndereceğiniz email yolu ile ulaşıp öğrenme hakkınız bulunmaktadır fakat yaptırımın geri alınması söz konusu değildir. Lütfen bu sorular için konu açmayınız. Aynı şekilde yukardaki email adresine şikayetlerinizi de bildirebilirsiniz.

5) Takma isimler : Kullanıcılarımızdan, forumumuza üye olurken genel kabul gören ahlaki değerlere uygun olan bir takma ad almalarını rica ederiz. Aksi fark edildiği durumda kullanıcıya haber verilmeksizin kullanıcı adları ve hesapları silinebilir. Alınan takma adlardan dolayı sitemiz bir sorumluluk kabul etmemekte sorumluluk kayıt olan kişiye aittir.

6) Forum kirliliği : Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Arama' fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz.İç içe alıntılar yaparak forum düzenini bozmamaya özen gösteriniz.

7) Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. Geçerli e-mail adresiniz sadece kaydınızı onaylamak, şifrenizi yollamak ve unuttuğunuzda şifrenizi size hatırlatabilmek için istenmektedir.

8) Forumumuzun ikinci el kısmında 24 saat içersinde iki konu açmak yasaktır. Bu forum kullanıcılarına daha dağılımlı bir satış hakkı tanımak için alınmış bir karardır. Eğer ki yapılan kural ihlali moderatörler tarafından görülürse konu silinecektir. İkinci bir nick ile açan kişilerinde nickleri kitlenecektir. Tavsiyemiz satış ilanlarınızı bir araya toplamanızdır.

9) Forumda Dini ve Siyasi konuların geçtiği mesaj atımları yasaktır bu tür içeriklerin tartışılması yıllar süren deneyim sonrasında bir noktaya ulaşamadığı görülmüş ve gerginlik yaratması yüzünden tartışılması yasaktır. Eğer ki yapılan kural ihlali moderatörler tarafından görülürse konu silinecektir.

10) İmza kurallarımız konu dışında üst konu olarak aktarılmıştır. İmza sınırlamaları diğer kullanıcıların foruma katılımlarını arttıracak yönde ayarlanmıştır bu yüzden kısıtlamalar aslında sizin daha yüksek forum deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

11) Forumumuzdaki ikinci el, alış ve satış kısımları vardır. Yalnız forum yönetiminin ve şirketinin kullanıcılar arasındaki birbirleri ile olan ilişkilerinde sorumluluğu yoktur. Dolayısıyla diğer kullanıcılarla iş ilişkisinde bulunmak ve mal alıp satmanın riski tamamen her kullanıcının kendisine ait aldığı bir risktir.

12) Forum yöneticileri ve alt yapısı yazdığınız her mesajı sonsuza kadar saklamak zorunda değildir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle mesajlar silinebilir yada kaybolabilir. Kullanıcını başvururken bunları kabul etmiş sayılır.

13) Forumda açıklayacağınız kişisel bilgilerinizin diğer forum kullanıcıları tarafından kötüye kullanılabileceğini bilmeniz gerekmekte ve ona göre dikkatli davranmanız gerekmektedir. Bu gibi davranışlardan dolayı forumumuz sorumlu tutulamaz tüm sorumluluk konuyla ilgili üyelerdedir.

14) Forumumuzdaki hak kısıtlamaları yöneticiler tarafından değiştirilebilmektedir bu yüzden bu yönde maddeler ilerde bu anlaşmaya eklenebilir ve kullanıcı bu maddeleri kabul etmiş sayılır.

15) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. Linklerin verilme sorumluluğu ilgili üyeye aittir.

16) Sitemizde firmalar ile ilgili yaşadığınız sorunlar, problemler hiç bir nedenle forum sayfalarında dile getirilemez. Sitemiz bu tür şikayetlerin bulunacağı, hakkın aranacağı bir kurum değildir. Lütfen ilgili kurumlara başvurunuz. Bu tür mesajlar silinebilir, kitlenebilir uyarıyı göz ardı eden üye uzaklaştırılabilir.

17) Forumlarda iki farklı takma ad ve/veya hesap sahibi olmanız yasaktır. Tek bir hesap ile girmeniz, dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir. Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin hesapları kapatılabilir.

18) Forumumuza attığınız mesajların , üyelik iptali, cezalandırma veya uzaklaştırma gibi durumlarda silinip silinmeyeceğine kullanıcı değil yöneticiler karar verir. Kısaca hangi mesajların silinip hangilerinin silinmeyeceğine karar vermek kullanıcıya ait bir hak değildir, tüm konu veya mesajlar gerektiğinde foruma mal edilmiş sayılabilir ve veritabanında ister anonim ister gerçek isimli olacak şekilde tutulabilir. Lütfen mesajlarınızı buna göre foruma gönderiniz. Aksi takdirde forum ve yöneticiler sorumluluk kabul etmez anlaşmayı kabul ettiğinizi varsayarlar.

19) Sitemize kayıt olmak için GSM Telefon numarası onayını geçmeniz gerekmektedir. Bu sistem gerçek bir kişi olduğunuzu ve sahte üyelik sahibi olmadığınızı kanıtlamak için getirilmiştir. Onaylamak için ve sonrası için hiç bir ücret alınmayacaktır.

20) GSM numaranız üyeliğiniz devam ettiği sürece veya uzaklaştırılsanız bile saklı kalacaktır. Gerektiğinde süre gelen mahkemelerin istekleri doğrultusunda telefon numaranızda istediğinde yasal güçlere verilecektir. Bunun dışında üçüncü şahıs ve tüzel kişilikler, Donanım Haber çalışanlarından seçilmişler hariç olmak üzere sizden başka kimse erişmeyecektir.

21) Donanım Haber GSM numaranızın güvenliğini sağlamakla yükümlüdür ve bunun için tüm imkanları kullanır. Ancak bilişim suçlarına maruz kalma durumunda güvenliğini garanti edemez.

22) Donanım Haber telefon numarınıza profilinizde bulunan isteğe bağlı seçeneği seçtiğiniz durumda bilgisayar dünyasından son fırsatları bilgilendirici sms'ler atabilir. Eğer bu mesajları almak istemezseniz her zaman profilinizden değişiklik yapabilirsiniz.

23) Forumda rahatsızlık verme ihtimali bulunan yada ceza vermek üzere araştırma yapılan kişilerin özel mesajları her zaman adminler tarafından haber vermeksizin okunabilmektedir

Bilgilerinize sunduğumuz bu kurallarımızı dikkate alacağınızdan eminiz. Sizlerin ilgisiyle günden güne gelişecek olan portalımızın, alışkanlıklarınız arasına severek kattığınız günlük uğrak yeriniz olacağını umuyoruz. Sevgilerimizle

Not: Bu anlaşma metni avukatımız ve hukuk danışmanımız Av. Hüseyin Oksay'ın nezninde hazırlanmıştır. Hukuki sorularınız için hoksay@e-kolay.net adresine email atabilirsiniz.İki sayfayı da okudum, torrentin yasak olduğuna dair bir şey göremedim. Şimdi gelip de 18. madde demeyin. Torrent = İllegal içerik demek DEĞİLDİR!

Tamam zamunda, arena-tr gibi illegal içerik veren siteler serbest olsun demiyorum, ama gidip mininova'yı da sansürlemek saçmalık değil mi? İçeriği tamamıyla legal bir torrent sitesi.

Not: Gençler mümkünse ceza almanıza sebebiyet verecek mesajlar yazmayınL
13 yıl
Yarbay

saçmalıktan ve reklam parası verilmemesinden başka birşey değil.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
13 yıl
Yarbay

A
13 yıl
Yüzbaşı

M
13 yıl
Yüzbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

http://forum.donanimhaber.com/m_38323153/tm.htm

Lütfen okuyunuzAz önce yıldızlar yeşil değilmiydi yaa


Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
13 yıl
Yüzbaşı

ama cep telefonu bölümünde crackli oyunların programların paylaşımı serbest. tabi orda üye sayısı çok fazlaK
13 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: hasancemal


quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

http://forum.donanimhaber.com/m_38323153/tm.htm

Lütfen okuyunuzAz önce yıldızlar yeşil değilmiydi yaa


uykun gelmiş


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
13 yıl
Yüzbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks


quote:

Orijinalden alıntı: hasancemal


quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

http://forum.donanimhaber.com/m_38323153/tm.htm

Lütfen okuyunuzAz önce yıldızlar yeşil değilmiydi yaa


uykun gelmişYok bee hatta yazılımcıya laf attın konu vardı puf oldu


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
13 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

http://forum.donanimhaber.com/m_38323153/tm.htm

Lütfen okuyunuz


rapid'den de yasal olmayan şeyler yükleniyor, ama ana konusu bile var
iphone'u kırmak gibi şeyler için anlatımlı konular mevcut
açıklarsan sevinirim


Bu mesaja 3 cevap geldi.
Y
13 yıl
Yarbay

Torrent uzun zamandır yasak. Torrent 'ın gene amacı paylaşımdır, legal olduğu gibi illegal paylaşımlar da vardır hatta legalliği kalmamış illegal olmuştur çoğu. Bu yüzden forumda yanlış hatırlamıyorsam 3 sene önce tamamen yasaklandı ve torrent ile ilgili tüm mesajlar forumdan temizlendi.

Torrent linki istemek, vermek,

Torrent Programı kullanımı anlatmak,

Torrent davetiyesi vermek,

kısacası Torrent ve benzeri P2P programlarının kullanımı ve paylaşımları tamamen yasaktır.


Ayrıca , korsan program paylaşımı, crack serial paylaşımı, program kırma gibi anlatımların yapılması da yasaktır.


Bu mesaja 2 cevap geldi.
M
13 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: KırıkKılıç


quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

http://forum.donanimhaber.com/m_38323153/tm.htm

Lütfen okuyunuz


rapid'den de yasal olmayan şeyler yükleniyor, ama ana konusu bile var
iphone'u kırmak gibi şeyler için anlatımlı konular mevcut
açıklarsan sevinirim


Bunlara ek olarak tekrar ediyorum torrent = illegal içerik değildir.

http://www.mininova.com

Al işte torrent sitesi sana ama içinde illegal içerik yok.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
L
13 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: hasancemal


quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks


quote:

Orijinalden alıntı: hasancemal


quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

http://forum.donanimhaber.com/m_38323153/tm.htm

Lütfen okuyunuzAz önce yıldızlar yeşil değilmiydi yaa


uykun gelmişYok bee hatta yazılımcıya laf attın konu vardı puf oldu

Her bölümde yeşil olmak zorunda değil


Bu mesaja 2 cevap geldi.
K
13 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: KırıkKılıç


quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

http://forum.donanimhaber.com/m_38323153/tm.htm

Lütfen okuyunuz


rapid'den de yasal olmayan şeyler yükleniyor, ama ana konusu bile var
iphone'u kırmak gibi şeyler için anlatımlı konular mevcut
açıklarsan sevinirim


Ben sorumlu olduğum uydunet bölümünde gerekli kuralı uyguluyorum. Yönetimin gözünden kaçabilir. Her an her şeyi görecek diye bir şart yok. Gördüğünüz zaman şikayet edeceksinizM
13 yıl
Yüzbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: MoriKalina


quote:

Orijinalden alıntı: KırıkKılıç


quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

http://forum.donanimhaber.com/m_38323153/tm.htm

Lütfen okuyunuz


rapid'den de yasal olmayan şeyler yükleniyor, ama ana konusu bile var
iphone'u kırmak gibi şeyler için anlatımlı konular mevcut
açıklarsan sevinirim


Bunlara ek olarak tekrar ediyorum torrent = illegal içerik değildir.

http://www.mininova.com

Al işte torrent sitesi sana ama içinde illegal içerik yok.http://www.mininova.com yakın zamana kadar en büyük kaynaklardan biriydi daha yeni yasadışı içeriği kaldırdı.

Torrentlerde genel olarak illegal içerik döndüğü için DH gibi bir forumda yasak olması çok normal çünkü burası bir şirket.Evinde oturan 3-5 kişinin eğlendiği bir site değil ki siz bana göre çoook daha eski bir üyesiniz.

İllegal paylaşım yapan birçok site var. Korsan sektörünün DH'in yardımına pekte ihtiyacı yok yani.

Yazılım açısından yardımlar olabilir ki konularda varmış zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mech.Engineer -- 11 Mart 2010; 0:48:05 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
13 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: CyberKiss


quote:

Orijinalden alıntı: hasancemal


quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks


quote:

Orijinalden alıntı: hasancemal


quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

http://forum.donanimhaber.com/m_38323153/tm.htm

Lütfen okuyunuzAz önce yıldızlar yeşil değilmiydi yaa


uykun gelmişYok bee hatta yazılımcıya laf attın konu vardı puf oldu

Her bölümde yeşil olmak zorunda değil


Evet her horoz kendi çöplüğünde ötüyo.
13 yıl
Yarbay

S
13 yıl
Yarbay

yassak o kadarG
13 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: birolayd

Torrent hakkıda bilgi vermek yasak değil, yasak olan lisanlı bir içeriğinin torrentini paylaşmak..


ALSANA TORRENT KONULARI
http://forum.donanimhaber.com/searchpro.asp?phrase=torrent&criteria=AND&sortMethod=d&timeframe=%3E&timefilter=0&author=&forumid=ALL&topicreply=topic&message=subject&language=single&top=1000&minRank=0&submitbutton=+Tamam+


yasak değilse neden şikayet edilen konular siliniyor ve konuyu açan üyeye uyarı veriliyor?

ve kurallarda neden "Bu site ve bölüm üzerinden Torrent , Emule, Usenet, Limewire ile ilgili her türlü paylaşımın yapılması yasaktır." yazıyor?M
13 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: birolayd

Torrent hakkıda bilgi vermek yasak değil, yasak olan lisanlı bir içeriğinin torrentini paylaşmak..


ALSANA TORRENT KONULARI
http://forum.donanimhaber.com/searchpro.asp?phrase=torrent&criteria=AND&sortMethod=d&timeframe=%3E&timefilter=0&author=&forumid=ALL&topicreply=topic&message=subject&language=single&top=1000&minRank=0&submitbutton=+Tamam+


Yani bilgi paylaşımı yapmak serbest, içerik paylaşımı yapmak yasak mı diyosun?F
13 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Torrent uzun zamandır yasak. Torrent 'ın gene amacı paylaşımdır, legal olduğu gibi illegal paylaşımlar da vardır hatta legalliği kalmamış illegal olmuştur çoğu. Bu yüzden forumda yanlış hatırlamıyorsam 3 sene önce tamamen yasaklandı ve torrent ile ilgili tüm mesajlar forumdan temizlendi.

Torrent linki istemek, vermek,

Torrent Programı kullanımı anlatmak,

Torrent davetiyesi vermek,

kısacası Torrent ve benzeri P2P programlarının kullanımı ve paylaşımları tamamen yasaktır.


Ayrıca , korsan program paylaşımı, crack serial paylaşımı, program kırma gibi anlatımların yapılması da yasaktır.

usta yakışmış yönetim hayırlı olsun