Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 3 mobil kullanıcı
21
Cevap
4348
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: Ford Fiesta tdci MOTOR YAĞI ÖNERİSİ (2. sayfa)

T tefennili
3 yıl (3102 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: cheem

2010. Tdci fiesta var. Hangi marka yağ almalıtım. Geçen yıl bakımda opet üretimi ford fiesta yağı diye aldık. Omzaman da aklımda castrol magnetec vardı alamadım. Ustaya güvendim. Sizce ne almalıyımbirde yağ konusunu bilmem. 5w40 4w10 vb gibi ifadeler nedir? Benim araca hangi yağı almalıyım Sizce?

Hocam Narlıderede misiniz? Yağ olarak benim tavsiyem, aracınız için en iyisini istiyorsanız MOTUL veya LIQUE MOLY yağlarıdır. Castrol Magnetec, ancak standartları karşılayan bir yağdır öyle çok iyi bir yağ değildir. 5w40 5w30 gibi ifadeler yağın vizkozitesini gösterir, baştaki rakam yağın soğuktaki, sondaki rakamsa sıcaktaki vizkozitesini gösterir. Bura da bakacağınız ilk şey aracınızın kitapçığında tavsiye edilen vizkozitedir, bu yüzden sakın kafanıza göre sakın yağ koydurmayın, çünkü aracın turbosu da belli bir vizkozite de yağa göre ayarlanmıştır. Örneğin Renault DCİ Euro 4 motorlar da 05w40 dan başka hiç bir vizkozite de yağ kullanılamaz, ama euro 5 DPF li motorlar da kesinlikle 05w30 kullanılmasını tavsiye eder.
A andriace
geçen yıl (51 mesaj)
benim aracım 2005 1.4 tdci usta 10w 40 koymuş kağıtta öyle yazıyor ne yapmalıyım aracıma bir şey olmuşmudurDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.