Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 1 misafir, 2 mobil kullanıcı
11
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Filipinli Kız Arkadaş

R
Rovaniemi
4 gün (344 mesaj)
Merhabalar,

İlk sevgilimden ayrıldıktan sonra çeşitli sosyal uygulamalarda vakit öldürürken rastgele filipinli bir kizla tanıştım. Kendisi benden 1 yaş büyük ve hemşire. Ama hayalleri icabı mesleğini yapmıyor, ülkesinde Almanca öğrenip Almanya'da taşınmak istiyor. Ben ise 26 yaşında ve 7 senedir sınıf öğretmenligi okuyorum. 1 2 sene içinde bitecek nasipse.

İşin soru olan kısmı ise şu. Her ne kadar birbirimizi kısa süredir tanıyor olsak da birlikte bir gelecek inşa etmek istiyoruz. Hal böyle olunca ya onun Türkiyeye gelmesi ya da benim Almanya'da olmam gerekiyor. Suçsuz gariban Bi kızı Türkiye gibi bir ülkeye getirmek büyük vebal olur. Bunun için erken şuan ama, diyelim ki evlilik durumları oldu. Benim Almanya'da oturma çalışma vs izni almam ne ölçüde kolaylaşır? Orada öğretmenlik yapabilir miyim?

Konu hakkında tecrübeli arkadaşlardan özellikle almanya'da yaşayan tecrübesi olanlardan fikir bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Olmaz o iş. Ben bosna hersek'te yasiyorum. buranin kizlari müslüman. ortak bir çok nokta olmasina rağmen ne erkeğiyle ne kiziyla hiç bir şekilde orta yolu bulamiyoruz.
Yoruma Git
Yorumun Devamı MrT4ngo - 4 gün +5
"istiyor" demişsin. demek ki kendisi şu an Filipin de.

Yoruma Git
Yorumun Devamı sioux - 4 gün +4

M
MrT4ngo
4 gün (1548 mesaj)
Olmaz o iş. Ben bosna hersek'te yasiyorum. buranin kizlari müslüman. ortak bir çok nokta olmasina rağmen ne erkeğiyle ne kiziyla hiç bir şekilde orta yolu bulamiyoruz.

kaldi ki kiz filipinli. yarin öbür gün ben yapamiyorum dönmek istiyorum filipine dese (ki deme ihtimali yüksek milyonlarca yabanci gelin örneği var Türkiye'de) gidip napcan filipinde mi yasican.

Hayatini riske atma. Kizida internetten bulmuşsun tanimiyorsun etmiyorsun. İlla diyorsan ben yurt disinda yasicam almanya da 10 milyon tane turk var 5 milyonu kız. illa bi tane almanci bulur evlenir gidersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S
sioux
4 gün (2043 mesaj)
"istiyor" demişsin. demek ki kendisi şu an Filipin de.

dostum Filipin indonezya gibi ülkelerdeki hatunların tek hayali vardır Avrupalı birini bulup kapağı oraya atmak bunu herkes bilir Avrupa suratlı adamlara da bayılırlar. ona güvenip iş yapma derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


J
JuliusStrasser
4 gün (321 mesaj)
weaboo'luk yapma gözlerini aç filipinli kızlar çirkindir ve dehşet çıkarcıdır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


G
Gavur Padisah
4 gün (227 mesaj)
Hadi yine iyisin köftehor. Alman vatandaşlığını kapacan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


V
VolcanoPower
4 gün (248 mesaj)
Filipinli mi aman uzak dursun dengesiz ve çıkarcılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L
lewizsthank1
4 gün (505 mesaj)
Olmaz diyenlere aldırış etme anlaşıyorsanız kızda halden anlayan biri ise neden olmasın? İşyerinde bi abimiz Tayland'dan zamanında tanıştığı bir kızla ramazandan sonra evlenecek.O da telefon uygulamasından tanışmıştı, Taylanda buluşmaya gidiyordu Kız İstanbul'a geldi
A
astegon
4 gün (3565 mesaj)
Adam ne sorumuş siz ne cevaplar vermişsiniz.

Size ne ya olup olmaması.

Hocam bununla alakalı internette araştırma yapmalısın. Diploma denkliği önemli.

Bunları araştır mutlaka.
S
Storm Raider
3 gün (4404 mesaj)
Öğretmenlik düşünüyorsan C seviyesi Almancaya sahip olman , neredeyse bir daha üniversite okuman lazım. (Almanya ile denk eğitim sistemi varsa dersler sayılır, Türkiyenin yüksek okul eğitim sistemi daha aşşağı bir düzeyde) pasaport , diploma , detaylı geçmiş vs belgeler fln olmalı,

Şunuda ekliyeyim mesleğin sadece alman vatandaşlarına hasredilmesi durumu varsa o mesleği yabancı olarak yapamazsın. Mesela Türkiyede yabancılar avukatlık , diş hekimliği , hastabakıcılık.... yapamazlar. Alman hukukunda ab vatandaşları dışındaki yabancılar için bu tarz hükümler var mı onada ayrıca bakmak lazım.

Şahsi düşüncem yiyebileceğinden büyük bir lokma yutmaya çalışma boğulursun. Eğitim fakultelerindeki sistemi yakınlarımdan azçok biliyorum. Büyük emekler sarfetmeden 4 senede bitebilen bir bölümü 8-9 senede anca bitirebilen biri (çok istisnai durumlar hariç kanser olmuşsundur felç vs geçirmişsindir vs) Alman eğitim sisteminde bir başarı elde edemez...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S
Storm Raider
3 gün (4404 mesaj)
Edit: 2 kez gönderilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 16 Mayıs 2019; 17:5:8 >


R
Rovaniemi
2 gün (344 mesaj)
Siz de haklısınız. Allah'a şükür bu hastalıklar gelmedi başıma. Ama 7 8 sene içinde büyük psikolojik sorunlar yaşadım. 4 kez okul bırakma ve okul ve bölüm değişiklikleri yaşadım. Okulun uzamasının sebebi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rovaniemi -- 17 Mayıs 2019; 22:5:38 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Storm Raider

G
gtx295
dün (3975 mesaj)
Filipinli Alman vatandaşligi almasi zor. Yani vatandaşligi yok ve sizi de yaninda götürmesi zor. Tr de kalirsa bilemem ama anladigim kadari ile o kiz avrupa li birisini bulup gitmek istiyor malesef sizin de avrupa vatandaşliginiz yok. Önerim Filipinli lerden uzak durun. Bir Avrupali bulun Yada Amerika li ama filipin kizlari başli başina problem. Tabiki sizin karariniz sizin hayatiniz. Kiz vatandaş olmadigi için kendisi gitse dahi sizi aldiramaz ya siz filipine gideceksiniz Yada o tr ye gelecek. Hayirlisi olur umarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Rovaniemi