Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
55
Cevap
0
Tıklama
32
Öne Çıkarma
FIFA 22'nin PC sürümü yeni nesil olmayacak; konsolda yeni nesil yükseltmesi ücretli olacak

Ö Özgür Eroğlu Konu Sahibi
11 ay (7613 mesaj)

FIFA 22'nin PC sürümü yeni nesil olmayacak; konsolda yeni nesil yükseltmesi ücretli olacakYayıncılığını Electronic Arts'ın yaptığı, geliştiriciliğini ise EA Canada'nın yaptığı FIFA serisinin yeni oyunu FIFA 22 dün akşam saatlerinde resmi olarak duyuruldu. Duyurunun ardından da eski nesil konsol sahipleri ve PC sahipleri için kötü bir haber geldi.Ayrıca Bkz.Gran Turismo 7 için PlayStation 5'te beta sürümü yayınlanacakBildiğiniz gibi şu anda bir nesil geçişindeyiz. Bu yüzden bazı stüdyolar hem yeni hem de eski nesil için oyununu yayınlıyor. Nesiller arası teknoloji farkı olduğu için de oyunların sunduğu özellikler fark gösteriyor. Ancak oyuncular bir oyuna eski nesilde sahipse ücretsiz bir şekilde yeni nesile yükseltebiliyor oyunlarını. En azından birçok stüdyo böyle yaptı. Ancak EA ne yazık ki kötü bir haber verdi.PC Sürümü Eski Nesil OlacakAçıklama göre FIFA 22'nin PC sürümü eski nesil olacak. EA, FIFA 21'de de oyunun yeni nesil versiyonunu yalnızca konsollar için sunmuştu. PC oyuncuları yine yeni nesil özellikleri deneyimleyemeyecek. Ayrıca eğer oyunu eski nesil konsollarda satın alırsanız ve ilerde yeni nesil bir konsol sahibi olursanız oyunu ücretsiz bir şekilde yeni nesile yükseltemeyeceksiniz. Oyunu yeniden satın almanız gerekecek. Oyunun yeni sürümü HyperMotion isimli bir animasyon teknolojisi ile gelecek. Makine öğrenmesi ile çalışan bu teknoloji birçok gerçek maçı izleyip analiz ederek gerçeğe çok yakın bir animasyon oluşturuyor.FIFA 22; PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One, PC ve Stadia için çıkış yapacak. FIFA 22'nin çıkış tarihi ise 1 Ekim 2021. Oyunun fiyatlarına dair ayrıntılı bilgiyi burada bulabilirsiniz.
Kaynak:https://www.dsogaming.com/news/fifa-22-will-be-next-gen-on-stadia-but-old-gen-on-pc/
Kaynak:https://www.videogameschronicle.com/news/fifa-22-release-date-and-machine-learning-animations-announced-in-first-trailer/
Kaynak:https://www.videogameschronicle.com/news/fifa-22s-standard-edition-doesnt-come-with-a-free-next-gen-upgrade/

 Haberi Portalda Gör

Cod&activision adam oldu bunlar adam olamadı
Yoruma Git
TheNewAtilla - 11 ay +70
PES için büyük bir şans var aslında. Özellikle UE motoruna geçmeleri iyi oldu. PC'ye de yeni nesil grafiklerle getirirseler PC'ye ambargo koyma şansı var tabii kafayı ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Venom59 - 11 ay +34

J joven
11 ay (3300 mesaj)
Sanırım konsol tarafı kazanç olarak PC tarafına göre daha ağar basıyor.Bu mesaja 1 cevap geldi.

4 4S14N_HUNT3R
11 ay (2103 mesaj)
FIFA 2021 = FIFA 2022 yapıştır gitsin zaten alan kaynıyor 🤣< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


M Mokıta
11 ay (1573 mesaj)
Tam tersi.

PC tarafında donanımsal olarak daha fazla oyuncuya ulaşmak için düşük sistem gereksinimi ile çıkarmak istiyorlar.Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @joven

P Portraitclub
11 ay (3776 mesaj)
Her sene bir birinin aynısı. Ne diye buna para verip alacaklar? Ea Play geldiğinde oynarım.

J joven
11 ay (3300 mesaj)
Olabilir.

Bu mesajda bahsedilenler: @Mokıta

K Kagansiii
11 ay (59 mesaj)
Bi kulak arkası kalmıştı< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


E encuni
11 ay (4729 mesaj)

V Venom59
11 ay (641 mesaj)
PES için büyük bir şans var aslında. Özellikle UE motoruna geçmeleri iyi oldu. PC'ye de yeni nesil grafiklerle getirirseler PC'ye ambargo koyma şansı var tabii kafayı kullanırsalar. FIFA bu kadar kötüyken (oyun olarak, satışları kastetmiyorum) PES'in yeni oyun motoruyla sağlam bir giriş yapmasını çok istiyorum. Pek umudum yok ama 2 senedir geliştirilen PES 2022 umarım sağlam olur da rekabet kızışır.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

A adjustik
11 ay (3374 mesaj)
ea play ile 10 saat oynama hakkını kullanıp bakarım oyun 20-21 in kopyası gibi olursa old gen oyunu pc için almam ama oynanışta bariz fark görürsem eski nesil olsa bile alınabilir
T TheNewAtilla
11 ay (8734 mesaj)
Cod&activision adam oldu bunlar adam olamadı< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Y Yeşil Gözlü Bizon
11 ay (109 mesaj)
haberi okuyunca kahroldum< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


[ [F][u][r][k][a][n]
11 ay (2153 mesaj)
FIFA 22'yi büyük heyecanla bekliyordum, yeni nesilde nasıl olur diyordum ki bu haber ile sinir oldum
A anilk91
11 ay (364 mesaj)
Böyle düpedüz de yapılmaz yani 🤣< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


M manesnuc
11 ay (1761 mesaj)
Ea play'e yani dolaylı yoldan gamepass'e düşene kadar fifa 21'e devam :)

Ayıptır, yazıktır yani bu paraya hala hem pc'ye eski nesil sadece hem de zaten yeni nesil konsollar piyasadayken ekstra upgrade ücreti istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 12 Temmuz 2021; 21:38:1 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


G Guest-1C9B63C59
11 ay (525 mesaj)
bu ea games kadar para düşkünü kullanıcısını yolan ve bu kadar saçma oyun çıkarıpda bu kadar satan ikinci bir firma tanımıyorum, umarım bir gün yola gelirler.
S Schi20phrene
11 ay (1747 mesaj)
Fifa 21 Patch 2.2< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


1 1655
11 ay (335 mesaj)
8 yıllık FIFA maceramı bu haberle bitirdim, daha zırnık vermem bu oyun için. PC oyuncularına çok büyük yanlış yaptı.
Bu yıl PES yeni bir oyun motoruna geçiyor, onlara yeniden şans verme zamanı.

B Batuhan445
11 ay (304 mesaj)
+ Steam versiyonunda "1 makine etkinleştirme sınırı" yazıyor. Yani yeni pc alırsan yüksek ihtimal oynayamayacaksın demek. Normal originden alırsan o kural varmı bilmiyorum ama %80 vardır< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


M Marshall-Bruce
11 ay (119 mesaj)
Ne demek pcde yeni nesil olmayacak? Konsolda yeni nesil varken pc'de olamamasının nedeni ne? Eski sistemlerin kaldırmaması mı? Saygı değmez EA, sırf bu yüzden firmalar oyunlarına detaylı grafik ayarları koyuyor sizin gibi yüzeysel ayar menüsü yapmıyor, yap detaylı ayarlar menüsü isteyen yeni nesilde oynasın.

Almayın arkadaşlar almayın. Fifa 15'ten beri lanet kariyer modundaki hataları ve oyunun diğer yerlerindeki bugların fixlenmesini bekliyorum adamlar kılını kıpırdatmadı 6 yıldır dokunmadılar. Hatta ciddi ciddi oyun çıkmadan önce firmada kariyer modunu test eden bir kişinin bile olmadığını düşünüyorum.

Buraya konu açmıştım, klavye ve kolla aynı anda oynayamıyorum diye, ayarlar değişmemesine rağmen kol bağlıyken klavye sapıtıyor, 15'ten beri varmış ea forumlarında insanlar konu açmış ordan anladım, ve hala var. Bilgisayarım değişti, yeni fifa çıktı, kol değişti, klavye değişti hala bu hata devam ediyor. İnanılmaz gerçekten adamlar oyuncu kitlesini gram iplemiyor kulak kapatıyor.

Harbiden bi kulak arkası kaldı. Ne olursa olsun her sene oyunu alan, FUT'a binlerce dolar para harcayan tayfa yüzünden oluyor bunlar, birkaç milyon dolar kaybetsin bakalım böyle işine gelirse ekime gelmezse s*kime tavrı takınabiliyor mu ea.