Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Fiat Albea siyah duman

Y yetkin58 Konu Sahibi
4 ay (786 mesaj)
Aracım 1.3 Multijet 305binde rolantide gaz verdiğimde 2500devir üstünde ufak bı siyah atma durumu var atıp kesiyor dumanı sürekli atmıyor vites atmak istediğimde gaza yüklendiğimde 2500devir üstünde yine siyah duman atiyor vitesi attiğimda dumanı kesiyor vitesteyken duman atmıyor sadece aşırı yüklenmede bu dumanı atıyor sorun neyden kaynaklanabilir başına gelen varmı acaba< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M mustyyyyy
4 ay (3877 mesaj)
Dizellerin olmazsa olmazıdır kara duman atma olayı. Hatta ford ve wv dizellerinde çokça görülür. Dizel motorlarda malesef yakıt cinsi gereği aşırı kurumlanma görülür. Ara gazlamalarda bu kurum hızla egzozdan dışarı atılır. Yeni nesil partikül filtreli (dpf) araçlarda kurum filtrede hapsedilir ve özel bir teknikle yakılır.

Fakat bunun dışında enjektör bozukluğu da kara dumana sebep olabilir. Enjektörlerinize baktırın.

Ekleme yapayım;

siyah duman bazen yeteri miktarda temiz hava emilememesi sebebiyle de oluşabilir. Hava filtresi veya intercooler tıkalıysa, pompa yeterli basıncı oluşturamıyorsa da siyah duman atar. Son saydıklarımda motor çekişi de düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyyyyy -- 18 Mayıs 2021; 14:31:19 >


Y yetkin58 Konu Sahibi
4 ay (786 mesaj)
Araçta yakıt artışıda yok çekişte düşüklükte yok rampa felan banamisin demiyor örnek araç 2.vitesye gaz veriyorum 2500ustune çıkıyor siyah duman geliyor vitesi atıyorum kesiliyor sabit hızda duman yok nettende çok araştırdım kesin bişi yok< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @mustyyyyy

Y yetkin58 Konu Sahibi
4 ay (786 mesaj)
.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D Dış Güçler Temsilcisi
4 ay (310 mesaj)
DPF filtresi tıkanmış olabilir miDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.