Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Fenix, yerli scooter girişimi Palm'ı satın alarak Türkiye pazarına girdi

T theJuDGe_41 Konu Sahibi
6 ay (7173 mesaj)İstanbul ve Mersin’de hizmet veren elektrikli scooter paylaşım girişimi Palm, Birleşik Arap Emirlikli Fenix’e satıldı. Palm, isim değiştirerek Fenix adıyla İstanbul ve Mersin’de hizmet vermeye başladı.Fenix, Palm’ı satın almak için 5 milyon dolar (yaklaşık 41 milyon TL) ödedi. Palm’ın garajındaki yaklaşık 1500 adet scooter Fenix’e devredildi. Ayrıca Palm, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'dan 5 yıllık e-skuter operatörü lisansı almıştı. Fenix bu lisansa kısa yoldan sahip olmuş oldu.

Fenix hizmet verdiği ülke sayısını 5’e, şehir sayısını 13’e yükseltti. Dubai merkezli Fenix şu anda Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn ve Suudi Arabistan’da scooter taşımacılığı hizmeti veriyor. Ayrıca Dubai’de scooterlar ile online market teslimatı yapıyor.İstanbul'a Ar-Ge merkezi kurmayı planlıyorDubai merkezli şirket İstanbul’a bir Ar-Ge merkezi kurmayı, bu merkezde Türkiye pazarı için yenilikçi teknolojiler geliştirmeyi ve Orta Doğu’ya yazılım ihracatı yapmayı hedefliyor. Yerli üretim avantajları da değerlendirilecek.Ayrıca Bkz.Temmuz ayında otomobil satışları yüzde 47 azaldıPalm Kurucu Ortağı ve CEO'su Berhan Gökşin, "Palm'ı Türkiye'yi mobiliteyle buluşturmak ve farklı ulaşım modelleri geliştirmek için kurduk. İki yıllık sürede binlerce kullanıcı ile 700 binden fazla yolculuk gerçekleştirildi. Hayalimizde hep Palm’ı Türkiye dışına taşımak vardı" dedi.Fenix Kurucu Ortağı ve CEO'su Jaideep Dhanoa, satın almaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Türkiye pazarı mikromobilite yatırımına hazır bir pazar. 83 milyon nüfusun, yüzde 75'i kentlerde yaşıyor. Bir milyon veya daha fazla nüfusa sahip 20 şehir var. Toplu taşıma çok gelişmiş durumda ve farklı taşıma araçlarıyla destekleniyor. Aynı şekilde, pazarın olağanüstü yetenek tabanı ve üretim gücü göz önüne alındığında, Türkiye'de muazzam bir inovasyon potansiyeli görüyoruz. Türkiye’nin yakın zamanda çıkarmış olduğu elektrikli scooter paylaşımı yönetmeliği de son derece ileri. Bunlar bizim yatırım yaparken değerlendirdiğimiz temel unsurlar" dedi.
Kaynak:https://techcrunch.com/2021/08/02/e-scooter-company-fenix-acquires-palm-for-5m-gains-entry-to-turkish-market/

 Haberi Portalda Gör

Satarak değil alarak geliştirerek başka ülkelerde de hizmet vererek büyürsünüz gelişirsiniz marka olursunuz adamlar bizim gibi aptal değil senin ülkende senin kurduğun ol...
Yoruma Git
Yorumun Devamı asıkk - 6 ay +6

A Akmina34
6 ay (29 mesaj)
Güzel haber, yatırım iyidir.Bu mesaja 1 cevap geldi.

İ isakoc
6 ay (627 mesaj)
Martı'ya yüklenin< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


A asıkk
6 ay (27 mesaj)
Satarak değil alarak geliştirerek başka ülkelerde de hizmet vererek büyürsünüz gelişirsiniz marka olursunuz adamlar bizim gibi aptal değil senin ülkende senin kurduğun oluşumla para kazanmaya çalışıyor bakıyor önce tabiki bu işte kazanç varmı varsa alımını yapıyor parayı kazanıyor ABD Apple satışa sunulsa başka bir ülkenin bu firmayı almasına müsaade etmez

N NeroWin
6 ay (653 mesaj)
Yatırım iyidir ancak söz konusu şirketi satmak iyi değildir

Bu mesajda bahsedilenler: @Neoliberalsufi
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.