Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
21
Cevap
743
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Fener Galatasarayın 14 sene şampiyon olamama rekorunu kıracak
Z
4 ay
Yarbay
Konu Sahibi

ali koç seneye gider gittikten sonra gerçek finansal tablo ortaya çıkar.
6 milyarlık borç 10 - 15 milyar tl arasına çıkar enflasyonla beraber
küçülme feda derken 14 seneyi geçecek.

zamanı gelince uplarım ;)< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

F
4 ay
Yarbay

Fenerbahçe sıradan bir takım artık kolay kolay sampiyonluk göremezler kimsenin onları eskisi gibi ciddiye aldığı falanda yok.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

W
4 ay
Yarbay

küçük febem iyice küçülcek desenizeE
4 ay
Binbaşı

Liverpool 30 sene şampiyon olamadı fakat hep ingilterenin en büyüğü olarak anıldı


Fenerbahçede değil 14 30 senede şampiyon olamasa bu ülkenin en büyüğü olarak anılmaya devam edecek

büyüklüğü şampiyonluk sayısına ancak futbol cahilleri ve arka tarafı tutuşmuş olanlar endeksler

gerçi şampiyonluk sayısındada tescil hakkı gasp edilen şampiyonluklarımızla beraber öndeyiz ama neyse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenfb1907 -- 9 Ağustos 2022; 17:55:19 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 4 cevap geldi.
W
4 ay
Yarbay

L
4 ay
Yüzbaşı

He gülüm he 30 sene de şampiyon olamasanız en büyük olarak anılacaksınız. Sanki şu an kendiniz dışında en büyük olarak anan var da Dışardan bakana fark kabak gibi belli oluyor.

Bir de gitmiş Liverpool demiş. Ulan Liverpool dediğin takımın tarihinde 13 tane Avrupa Kupası var, kendi ülkesi dışında da bir mazisi var. Tanınırlığı, bilinirliği var. Senin 100 küsür yıllık tarihindeki tek Edirne dışı başarın ŞL çeyrek finali. Ezeli rakibin sadece 2013-2014 arası 2 yıl içinde senin Avrupa mazini ikiye katlamış başarı olarak. 100 küsür yıla karşılık sadece 2 yıl diyorum bak.

22 yıl önce ülkeye bir ilk olarak getirilen 2 Avrupa kupasına hala cevap veremeyişini saymıyorum.

Taraftar sayısı desen tutmuyor, yurt dışı bilinirliği desen tutmuyor, yerel başarılardan girelim desen o da tutmuyor. Tutmuyor ki arkeolojik kazılarla kupa bulmaya başladınız kendinize. Camia kültürü desen, bu iki kulüpten biri bu topraklardaki en prestijli okuldan geliyor. Senin formanın üzerinde duran armayı çizen adam bile Galatasaraylı.

Hayali metriklerle kendi kendinize büyük demeye devam edin.


< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @erenfb1907
E
4 ay
Binbaşı

Mesele Liverpoolun kaç tane avrupa kupası olduğu veya avrupa başarıları değil

Liverpool kendi liginde 30 sene şampiyon olamadı bunu inkar edebilirmisin ? Hayır

Peki Liverpoolun İngilterenin en büyük kulübü olduğunu inkar edebilirmisin ? Hayır

Avrupa kupası almış olmasından değil tarihsel kültürel ve bi çok alandan gelen büyüklüktür Liverpoolun büyüklüğü

Türkiyenin Liverpooluda Fenerbahçedir

Sen kendi takımını kıytırık Uefa kupası ve tek maçlık galibiyetle aldığın süper kupanla Türkiyenin en büyüğü zannetmeye devam et

Fakat gerçekler tüm yalınlığıyla ortada

Fenerbahçe Yüce Atatürkün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş tarihinden itibaren kazandığı 28 ulusal şampiyonluk ve hem tarihsel hemde kültürel ihtişamıyla hep bu ülkenin en büyüğü olarak anıldı ve bundan sonrada anılmaya devam edecek

( Bu arada attığın resimdeki safsataya inanmadan önce Black Stocking nedir bunu araştır.Fenerbahçe daha gs diye bi kulüp meydanda bile yokken 1899 yılında siyah çoraplılar adıyla kurulmuştur monarji rejiminin baskıları sonucu geçici olarak kapatılmış ve tekrar kurulmuştur. kurucularımızında gs ile uzaktan yakından alakası yoktur )


< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenfb1907 -- 9 Ağustos 2022; 21:29:58 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
W
4 ay
Yarbay

hocam boş ver cevap verme bunlara gitsinler büyüklüklerini twitter instagram da galatasaray haberlerinin altında trollük yaparak göstersinler.

alayı 18-20 yaşındaki coluk cocuk muhabbet etmeye değmez.
Bu mesajda bahsedilenler: @Louise Attaque
L
4 ay
Yüzbaşı

Puahahaha yine boş yapmışsın. Hayatın boş yapmakla geçti be Merren1977.

İşte dediğin tarihsel kültürel ve birçok alandan gelen büyüklük senin kulübünde yok. İster ağla, ister zırla o büyüklük sende yok. Ortada tıpkı bu söylediğin Black Stocking'in halefi olduğunuz gibi zorlama hikayelerle büyütülen kurumsal tarihiniz var.

Kıytırık UEFA kupası dediğin senin bir kısmı oksitlenmiş ayran tası olan 28 kupandan ve tarihinde elde ettiğin tüm başarıların toplamından daha değerlidir ayrıca. Ayran tasını bol bol bulabilirsin ama UEFA kupasından bir tane var bu ülkede. Getirebiliyorsan bir ikincisini getir, hadi bi getir de alkışlayalım.

Zırvalık dediğin şeyi de Ali Sami Yen söylemiştir, söylediği isimleri tek tek aratıp kulübünde ne gibi görevlerde rol aldığına ve hangi okuldan mezun olduğuna bakarsan zırva olan şeyin komple sen olduğunu idrak edebilirsin.

Senin büyüklüğün boğaz köprüsünü geçip Avrupa kıtasına adım atana kadardır.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @erenfb1907
Z
4 ay
Yarbay

Hikayeydi o, sadece CL kupası fazla diye şişirdiler hep. Mantık olarak Milan'da çok büyük ama 15 yıldır ortalıkta yok ve unutuldu resmen.

Manchester United 1995-2013 arası gayet damga vurdu EPL'ye. Chelsea'de damga vurdu yine.

Ama son 30 yılı baz alırsak EPL'nin en iyi ve en ünlü takımı Manchester United oldu. Son yıllarda City çok popüler ve başarılı ama Avrupa kariyeri Galatasaray'dan kötü.

Ayrıca Liverpool siyasal islam bataklığına batmış bir takım son 3-4 yıldır.
Bu mesajda bahsedilenler: @erenfb1907
T
4 ay
Yüzbaşı

Turkiyede Galatasaraydan büyük takımın olduğu iddia edilmesi bana komik geliyor.

Buraya saçma sapan yazılar yazarak milleti kendine güldürme yeterlidir.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @erenfb1907
U
4 ay
Binbaşı

Sanırım yaşınız biraz genç. Allah uzun ömürler versin.Tamam liverpool büyük takımdır da manu falan varken gidip de ingilizler bile en büyük demezdi be. Hatta şu kadarını söyleyeyim o sizlerin hatırlamadığınız 2000 yılı ve öncesi dönemde Manu ve arsenal daha popülerdi.


https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0ngiltere_futbol_%C5%9Fampiyonlar%C4%B1_listesi#:~:text=%C4%B0ngiltere%20futbol%20%C5%9Fampiyonlar%C4%B1%2C%20%C4%B0ngiltere'nin,d%C3%BCzey%20futbol%20%C5%9Fampiyonalar%C4%B1n%C4%B1%20kazanan%20tak%C4%B1mlard%C4%B1r.&text=The%20FA'n%C4%B1n%20kurulmas%C4%B1ndan%20itibaren,20%20%C5%9Fampiyonlukla%20Manchester%20United'd%C4%B1r.


Eskiden de pek çok fenerli arkadaşta bu durum olurdu. İleride siz de fark edersiniz umarım. Şu ülkenin en büyük takımı gibi bir laf etmek için o takımın o ligi domine ediyor olması gerekir. Böyle bir örnek verilecek ise de büyük liglerden ancak bayern böyle bir örneğin konusu olabilir. Bir tık da juventus böyle bir iddiada bulunabilir.


https://tr.wikipedia.org/wiki/Bundesliga

https://tr.wikipedia.org/wiki/Serie_A#:~:text=Serie%20A'n%C4%B1n%20en%20ba%C5%9Far%C4%B1l%C4%B1,mutlu%20sona%20ula%C5%9Fan%20Juventus'tur.

Onun dışında uzun süreli bir dominasyon Türkiye açısından da söylenemez. Bir dönem BJK bir dönem GS bir dönem FB iyi olmuştur ama kalkıp bayern örneğindeki gibi bir tarafta 40 şampiyonluk bir tarafta 5 şampiyonluk olmadığı sürece böyle bir iddiada bulunulamaz.

Ki ülkemiz için böyle bir iddiada bulunulacak ise de kazanılan başarılar tartışılır. Avrupada en fazla kupayı kim kazanmış, en fazla lig ve Türkiye kupası sahibi kim gibi kriterlere bakılır. Ona göre değerlendirilir. Kaldı ki Galatasarayın kuruluş amacı bile Türk olmayan takımları yenmek iken zaten karşılaştıracağı şeyin Avrupa başarısı olduğu da açıktır. Ha bence takımlar arasında öyle bir fark olduğunu söylemek zor. Ama illa söyleyecek isek de hangi takımın daha başarılı olduğu açıktır.
Bu mesajda bahsedilenler: @erenfb1907
A
4 ay
Teğmen

Bu mesajda bahsedilenler: @erenfb1907
Z
4 ay
Binbaşı

O kadar beddua aldılar bir yerden çıkacak bu sonuçta, 14 senemi 24 senemi bilinmez.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
N
4 ay
Teğmen

No Aziz no party.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

N
3 ay
Yüzbaşı

Trabzon halkının ahını aldılar daha da yüzleri gülmez bunların. Kendileri de çok iyi biliyorlar bunu ama kabullenmek işlerine gelmiyor< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Ziromen
L
3 ay
Yüzbaşı

Öyle demeyin la onların 5 yıldızı var