Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
13
Cevap
2476
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Fastap klavyeli ilk telefon satışa çıktı: LG VX-6190

G gun Konu Sahibi
16 yıl (8274 mesaj)

Normal bir telefon özellikleri, normal bir fiyat fakat farklı bir klavye. Bu klavyenin amacı sizi sms yada email atarken üç keze varan arka arkaya varan tıklamalardan kurtarmak. Kullanışlılığı ise kendi kontrol mekanizması sayesinde oldukça yüksek. Yani nerde ne yazabileceğinizi tahmin ediyor ve ikili basımlar halinde hangisinin öncelikli olduğunu bulabiliyor.

Telefon geçen senelerin en iyi telefonu gibi gözükebilir zira 128x160 piksel 256 bin renkli ekrana, dış ufak ekrana, 0.3 megapiksel 640x480 piksel kameraya ve 20 tonlu polifonik moledi desteğine sahip. Fiyatıda sadece 150$. Fakat haber olma değerini taşıdığı özellik tabii ki Fastap ile yarıya varan tıklama azalmaları.

Fastap'in ilginç özelliklerinden biriside harfler sayesinde bazı harflere basılı tutarak kısa yolların oluşturulmasında. Mesela mesaj atmak için M tuşuna basılı tutmanız, resim çekmek için P'ye basılı tutmanız ve bunlardan çok daha fazlası olası zira tuş saıyı artıyor ve hatırlayacak şeyler daha çok.

Birde ABD ve bazı ülkelerde kullanılan oldukça da tutan harfli arama bu telefon sayesinde kolaylaşacak. Mesela 1-800-PIZZA-MAN gibi televizyon reklamlarında verilen numaraları aramak çok kolaylaşacak. Fastap'e alışmanızda kolay çünkü harfler genelde numaralardan yukarda durmaktalar. Bu sayede görerek ve dokunarak kısa sürede alışabilirsiniz.

Yıllar önce Digital-Wireless tarafından geliştirilen ve bizimde 2002 yılında haberini yaptığımız bu yeni dizayn sonuçta 26 harfi ve 10'u numara olmak üzere 18 tuşu bir yere sığdırmanın en kolay yolu bu. Tek elle yazabileceğini klavye 50 yıllık 12 tuşlu standart telefon klavyesini umarız değiştirir.

Ülkemiz için Türkçe alfabe destekli versiyonların çıkıp çıkmayacağı belli değil ama niye olmasın ? Yılda milyonlarca telefonun satıldığı ülkemizde telefonun şeklini değiştirmek zorunda bırakan QWERTY klavye üzerine yoğunlaşmaktansa her telefonda bulunabilecek bu tip niye tutmasın ?


 Haberi Portalda Gör


T thedarkside
16 yıl (2611 mesaj)
tuşlar çok kullanışsız yatay şekilde q klavye olsaydı daha iyi olurdu
T tanak
16 yıl (4334 mesaj)
bence süper bir dizayn.
K kirpik
16 yıl (31 mesaj)
hoş tasarım
I InsideR
16 yıl (4616 mesaj)
ı tihink its 2 bad
D deville
16 yıl (4503 mesaj)
vayy... böyle bir şeyi hiç dusunmemistim.. ilk seferinde zor gelsede. sanırım insan alışınca baya bir hızlı SMS yazar bunda..
A ace@ce
16 yıl (26 mesaj)
Ben okduğum bölümüm gereği hesap makinesi kullanıyorum.. CASIO Algebra FX2.0.. Onun klavyesi de böyle A'dan Z'ye kadar.. Q klavyeden sonra başta çok zorlansanız da zamanla insan alışıyor.. Bir telefona Q klavye şeklinde sığdırmak zor..

Sonuç: LG ' yi tebrik ediyorum.. Yenilikler bitmesin.. Nasılsa sadece iyi olanlar kalıcı olacak
F fade
16 yıl (1833 mesaj)
Guzel dizayn, alistiktan sonra bir problem olucagini sanmiyorum...
T turgay27
16 yıl (495 mesaj)
supermiş cok begendim...
1 10.Lincoln
16 yıl (1420 mesaj)
cok igrenc bi telefon

Nokia 5510 havada karada ezer...
N nerazzuri
16 yıl (3186 mesaj)
garip...alışması zor olur...
R redno
16 yıl (331 mesaj)
Mobil telefonum yok. oldukçada mutluyum. ve işin ilginç yanı telefonumun olmadığına kimse inanmıyor.
T the3answer
16 yıl (3179 mesaj)
q klawe olsa daha ii olurdu.özellikle fifa
G Gladiotürk
16 yıl (5701 mesaj)
Lg kadar dandık bi telefon gormedım hayatımda.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.