Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
172
Cevap
0
Tıklama
98
Öne Çıkarma
Facebook Türkiye’den WhatsApp güncellemesiyle ilgili resmi açıklama

T theJuDGe_41 Konu Sahibi
2 ay (5953 mesaj)Gizlilik sözleşmesini değiştiren WhatsApp hakkındaki güvenlik tartışmaları sürüyor. Facebook Türkiye ekibi, yeni sözleşmeyle ilgili bir basın duyurusu paylaştı.  WhatsApp’ta güncelleme ile nelerin değişeceğini ve Türkiye’deki kullanıcılar için bunun ne anlama geldiği açıklandı.Ayrıca Bkz.WhatsApp’tan açıklama: Veri paylaşımı kuralımız değişmediFacebook Türkiye ekibinden yapılan açıklamada şu sözlere yer veriliyor:WhatsApp olarak insanların uygulama üzerinden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek almalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz. Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak nasıl iletişim kurduğunu etkilemiyor. Gelecek ay boyunca kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine süre tanımak adına yeni politikamızı şimdiden WhatsApp aracılığıyla paylaşıyoruz.Bu güncelleme WhatsApp’ın Facebook ile olan ilişkisini nasıl etkiliyor?
 • Bu güncelleme, WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak kurduğu iletişimi etkilemiyor.

 • WhatsApp olarak insanların gizliliğini korumaya büyük önem veriyor ve gizlilik politikalarını kullanıcılarımız ile paylaşıyoruz. Bir ay boyunca yeni politikayı gözden geçirmeleri için süre tanımak adına kullanıcılarımızla WhatsApp üzerinden bu değişiklikler hakkında doğrudan iletişim kuruyoruz.Facebook’un bu güncelleme ile WhatsApp mesajlarına erişimi olacak mı?
 • WhatsApp üzerinden arkadaşlarınızla ve ailenizle yaptığınız görüşmeler ve mesajlaşmalar, uçtan uca şifreleme ile korunur.

 • Uçtan uca şifreleme, yolladığınız fotoğrafın, ses kaydının, videonun ya da mesajın sadece sizin tarafınızdan ve konuştuğunuz kişi tarafından okunduğunu/dinlendiğini garanti eder.

 • Üçüncü şahıslar, WhatsApp ya da Facebook bile, bu içerikleri göremez.

 • Bunun sebebi, uçtan uca şifreleme sayesinde mesajlarınızın bir kilitle güvence altına alınmasıdır ve sadece alıcı ve siz bu kilidi açıp okuma yetisine sahipsinizdir.Bu güncelleme Türkiye’deki kullanıcılar için ne anlama geliyor?Tüm kullanıcılar için olduğu gibi, Türkiye’deki kullanıcılar da yukarıda da belirtilen aynı gizlilik, uçtan uca şifreleme ve güvenlik özellikleriyle korunmaya devam ediyor.  WhatsApp’ın bu güncellemedeki amacı nedir?
 • Çoğu insan WhatsApp'ı arkadaşlarıyla ve ailesiyle sohbet etmek için kullanırken, giderek daha fazla insan WhatsApp aracılığıyla işletmelere de ulaşıyor.

 • Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına gizlilik politikamızı güncelliyoruz.

 • Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler.

 • Bununla birlikte, WhatsApp üzerinden işletmelerle mesajlaşmayı ya da iletişim kurmayı tercih etmeyen kişiler bu değişiklikten etkilenmeyecek.8 Şubat’ta ne olacak?
 • Güncelleme, WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor ve insanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak kurduğu iletişimi etkilemiyor.

 • WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcıların, yeni hizmet şartlarını 8 Şubat'a kadar kabul etmeleri gerekiyor.

 • WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcıların güncel hizmet koşullarını onaylayarak kullanımlarına devam etmeleri mümkün olacaktır. Haberi Portalda Gör

Çoktan bıraktık. Geri dönmemiz zor. Çok açıklama yaparsınız. Üniversite Telegram'a geçti.

Bu piyasada sizden başkasının olmadığını mı düşündün&...
Yoruma Git
Yorumun Devamı help desk - 2 ay +155
- sözleşmeyi kabul edip etmeme ile ilgili bir seçenek yok.
- kazara sözleşmeyi kabul eden kullanıcıların bunu geri alması için bir seçenek yok.

bunun bu kadar ses getirm...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Windows10 - 2 ay +121
Yorkshire Düşesi / Canterbury Lordu sanıyor millet kendisini , yahu bilgilerini alsa ne olur , vah vah .

İstediklerini yaparlar , 1 kova soğuk suyu bütün dünya kafasından aşağı...
Yoruma Git
Yorumun Devamı sendemail - 2 ay +40

H help desk
2 ay (884 mesaj)
Çoktan bıraktık. Geri dönmemiz zor. Çok açıklama yaparsınız. Üniversite Telegram'a geçti.

Bu piyasada sizden başkasının olmadığını mı düşündünüz?


Bu mesaja 7 cevap geldi.

F frknaknc
2 ay (102 mesaj)
At yalanı opuyum inanani
T the most important thing
2 ay (133 mesaj)
Ben ayıya dayı derim diyen okusun
S Sawasson
2 ay (200 mesaj)
Kabul ediyoz mu etmiyozmu gençler?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D darkaura
2 ay (6577 mesaj)
bu durumda ayni sozlesmenin neden avrupa birliginde uygulanmadigini aciklasin.
W Windows10
2 ay (7027 mesaj)
- sözleşmeyi kabul edip etmeme ile ilgili bir seçenek yok.
- kazara sözleşmeyi kabul eden kullanıcıların bunu geri alması için bir seçenek yok.

bunun bu kadar ses getirmesinin sebebi sözleşmeler değil. ab insanı ile diğer bölge insanları arasında ayrımcılık yapılmasıdır.


Bu mesaja 4 cevap geldi.

B bio technolog
2 ay (1381 mesaj)
Silersin olur biter zaten alacağını almış bundan sonra almamasını takip etmemesini istiyorsan sil
Bu mesajda bahsedilenler: @Windows10

H help desk
2 ay (884 mesaj)
Olayı özetlemişsiniz teşekkürler. Bunu idrak edebilirsek süreç çok kısa sürecek ve iletişimimizi alternatif uygulamaya taşıyacağız.

2 gün önce gelmekte inat edenler teker teker geliyor. Annem ve babam hesabını sildiler. Bu tepki onların piyasada tek olmadığını hatırlatmak için bahane oldu. Veriyi herkes toplar, tekelleşmenin cezasını çeksinler artık. Bu nedir.


Avrupa bile zaruri tutulmamasına rağmen Whatsapp'ı siliyor. Zuck, senden nefret ediyor bu insanlık.
Bu mesajda bahsedilenler: @Windows10

B bio technolog
2 ay (1381 mesaj)
Bu gün rehberimden 30 kişi geçti telegrama yahu oda aynı rusyaya gidiyor veriler

Bir uygulama ücretsizse oradaki ürün sensin bunun neyini anlamıyorsunuz

Signal de aynı bip te telegram da

Ama şu signalin video görüşme kalitesi bırak whatsupp ı FaceTime dan bile iyi


Bu mesaja 1 cevap geldi.

L lumosmaksima91
2 ay (161 mesaj)
Sonuna kadar wazzuppp.
C ceo-tr
2 ay (1502 mesaj)
Bedava hiç bir şey yoktur. whatsapp hayır için yok. ücret vermiyorsun fakat bilgilerini, verilerini veriyorsun. bu hep böyleydi, başka program kullansan da böyle olacak. hatta milli bir yazılım yapılsa oda senin verilerini alacak. çok gizli bilgilerin yoksa mit, cia, mi5 verilerinle ilgilenmez. en fazla alışveriş siteleri reklam olarak karşına çıkar.

ben bu politikaya sadece avrupanın dahil edilmeyip, bize ittirilmesi yüzünden onay vermiyorum. yoksa eve gelirken 2 ekmek al mesajı bana en fazla mahalle fırınından reklam olarak döner. çok önemli bilgisi olan, saklayacak şeyleri olan da hiç birini kullanmasın.

internette hiç bir şey ücretsiz değildir. sadece ödemeyi para yerine verilerinle ödüyorsun. öpücükle kabul eden de yok sanırım. :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

1 12 Angry Men
2 ay (10742 mesaj)
Beğenmeyen kullanmasın.
S SoldaTr
2 ay (1472 mesaj)
Bir ürün ücretsizse aslında o ürün sizsiniz olayını anlamıyorum ücretli uygulamalar verilerimizi kullanmıyor mu sanki ?!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoldaTr -- 11 Ocak 2021; 12:22:15 >


G GwynBleidd48
2 ay (1256 mesaj)
Yürrrüüü anca gidersin
M Muguroz
2 ay (209 mesaj)
Ben de telegrami güvenli diye kullaniyodum fakat telegramda uctan uca sifrelemenin bile olmadigini ögrendim. Mesajlar ve icerikler tek tarafli olan sifrelemeyle zayif bi güvenlik altinda, bulut sunucularda sifrelerle beraber saklandigini duydum. Ayrica WhatsApp Skypegibi firmalarin Signal'in ürettigi end-to-end sifrelemeyi kullandigini ögrendim. Signal ise kar amaci gütmeyen, acik kaynak kodlu bi uygulamaymis. Elon Musk'in önerisi iyi bir öneri sanirim. Gerci milleti oraya yönlendirip, sonra oraya da cöker mi 180 milyar dölariyla bilmiyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @help desk

F FEARTR
2 ay (571 mesaj)
Çok tatmin edici bir açıklama değil bence bu. Telegram yükselişte
L Lord Melkor
2 ay (7439 mesaj)
Eğer bir şey ücretsizse ürün sizsiniz çok boş muhabbet. Bir sürü bağışla hayatına devam eden kuruluş var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M mezun2021itü
2 ay (268 mesaj)
mark reis gizlilikten sıkılmış artık resmi takılıyor bu veri olayları en çok devletlerin işine gelir bkz çin suçlu bulmak kolaylaşır suça yatkınları tespit edip tıkar hukümete karşı politika güdenleri tespit edip zayıf noktalarından vurur
A alemburda34
2 ay (5190 mesaj)
AB ülkelerine yapamadığını bize yapıyorlar istediklerini söylesinler resmen ayrımcılık