Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
EVGA NICKLI UYE HAKKINDA
Şehir : #İstanbul
İlan Türü : #Satılık
Kondisyon : #Kullanılmış

S SuMMerLoVe Konu Sahibi
8 ay (350 mesaj)
Merhaba

EVGA nickli arkadaştan gigabyte rx 570 ekran kartını satın aldım.

Kart bana ulaştığında üzerinde siyah is gibi lekeler mevcuttu. Dokunduğumda is lekesi elimde kalan.

Karttı sisteme taktım. Bilgisayar ilk açıldığında marka logosunda ve sıfırdan Windows kurulum yaptığımda kurulum ekranında karıncalanmalar mevcuttu. Kendisi bana bunların ondada olduğunu söyledi. Karıncalanma görüntüleri aşağıda mevcuttur.
https://www.youtube.com/watch?v=R_7c1GH3Z7w
https://www.youtube.com/watch?v=WeDnn7a5AiE
https://www.youtube.com/watch?v=1KnnwEK5SlM

Ekran kartını test programları ile test etmek istediğimde ise ekran kartı tutarsız sonuçlar verdiğini gördüm. Testler aşağıda mevcuttur.
https://www.3dmark.com/compare/3dm06/18110028/3dm06/18109991#
https://www.3dmark.com/compare/3dm11/13510798/3dm11/13510782#

Karttın kendi orijinal biosunu bulup yükledikten sonra ekrandaki titremeler gitti. Fakat kartta bios atıldığından ve o sıkıntıları gördükten sonra bu karttın bana pek hayır olmayacağını anladım. Bir kartı aldımı uzun süre kullanırsın böyle sıkıntılarla kimse uğraşmak istemez. Uğraşmak isteyenlerde kartın hatalarının bilincinde olan kişilerdir. Bunun gibi sorunları varsa söylemesi gerekirdi.

Her ne kadar onun için bir sıkıntı olmasada başkası için sıkıntı olabilir.

Daha sonra kendisine karttı istemediği iade etmek istediğimi söyledim. Kendisi gönderdiğim parayı harcadığını parası olmadığını söyledi. ( sanki ortaokul öğrencisi gibi) bende acelem olmadığını söyledim.

Ben ürün için kendisine 10 tl fazla para gönderip kargosu içinde olsun demiştim. 580 TL kendisi bana sormadan yurtiçi kargo ile gönderim yapıp 28 tl kargo ücreti ödemiş. Bana sorsaydı ptt kargo ile göndermesini söyleyecektim. Daha sonra bende kendisine göndermek için 20 tl gibi bir kargo ücreti ödedim. Bana iade parasını gönderirken 553TL olarak kargo parasını kesti. Yani zararım 27+20= 47 TL

Bu şahıs sıkıntılı kart göndermesine rağmen.

1. Kendisi bana satmadan önce ‘’Kartın ilk sahibi değilim fakat kartı arkadaşımdan aldım oyun amaçlı kullanılmış kart. 2 yıllık vardır. TR ürünü. Günde 2 saat oyun oynardı. Bios falan atılmadı tabiikide standart neyse o ben uğraşmam o işlerle arkadaşımda sevmez zaten kendimde öyle ürün almam! Zorlanmış bir ürün değil kart siz nasıl alırken elersiniz bende eliyorum alırken hocam kafanıza birşey takılmasın.’’ Daha sonra kartta sıkıntısı var tam performans vermiyor dediğimde bana ‘’ net cafede kullanıldı ‘’ dedi

2. Karttı bir arkadaştan aldım bios atılmadı demesine rağmen kartta bariz bir şekilde bios atıldığı belli oluyordu. Ekrandaki görüntü karıncalanmalarından belli oluyor.

3. Kartta olan sıkıntıları kusurları gizledi. Bunları satarken söylemesi gerekirdi.

4. 2.10.2019 tarihinde havalesini yaptığım parayı 20.11.2019 tarihinde tarafıma gönderdi. Tam 1 ay 18 gün sonra

5. Ürünü gönderirken 10 tl fazla gönderip kargosu içinde olsun dedim tamam dedi iade ederken o paranın tamamını benden kesti. O bana gönderirken 27 TL ben ona gönderirken 20 tl ödedim. Toplam zararım 47 TL

6. Kendisi daha sonra bu karttı 450 tl ye satmış sorumlusuda beni tutuyor sanki o kartı daha önce ona ben satmışısım gibi


Kendisinin bana maddi manevi zararı olmasına karşı Birde imzasına ‘’Sorunlu alışverişler: "SuMMerLoVe" satıcılar dikkat etsin.’’ Yazmış sanki ben ona bir zarar vermişim gibi.
Ben hakkımı bu arkadaşa helal etmiyorum. Bu konuyuda imzasındaki yazının gerçek olmadığını asıl zarara uğrayan kişinin ben olduğumu herkesin bilmesi için yazıyorum.


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuMMerLoVe -- 4 Mayıs 2020; 17:35:46 >


S Sir Wilde
8 ay (337 mesaj)
Evga, senin yaptigin dupeduz terbiyesizlik. Bir de uste cikmaya calisiyorsun. Sonunda sucu da AMD ye atmis, komiksin.
Bu mesajda bahsedilenler: @EVGA

K KimBuGamzeli
8 ay (325 mesaj)
Terbiyesizlik yani belli o kartla oynanmış. Arkadaşı 2 saat oyun oynarmışta bilmem ne tamamen uydurma bence o karta bios atılmasının tek sebebi mining yapmak içindir emin olun. Siz kartı geri verip paranızı aldınız mı onu anlamadım hocam? Ha eğer aldıysanız problem yok arkadaşı engelleriz karşımıza çıkmaz ürün alırken falan.

Bende bundan 7-8 ay önce bu forumda bir arkadaştan anakart almıştım adam anakartı yağlıyo ballıyo falan neyse ücretini havale ile gönderdim ardından kargo yaptı elime ulaştı anakarta bütün donanımlarımı taktım sistemi çalıştırdım buraya kadar sorun yok ama anakart asla ve asla dual kit ramlerimi dual çalıştırmadı dual channel takılı olmasına rağmen her iki rami de single channel çalıştırıyordu daha sonra uzun süre denedim en sonunda ara sıra ramleri dual channel görüyordu ve sürekli 8 GB ram olmasına rağmen kullanılabilir 3.95 GB yazısı çıkıyordu bu sorunu asla çözemedim ve dedim ki tamam bu anakart sorunlu. Sonra uzun süre test ettikten sonra anakartın 2.ram slotunun arızalı olduğunu gördüm. Tüm bunları aldığım kişiye WhatsApp üzerinden yazdım geç cevap vermesine rağmen cevap veriyordu ama sürekli bende bir sorun yoktu belki de sen bozdun demeye başladı. Yaptığım tek şey ramleri söküp slotlara takmak hepsi bu. Bu konuşmadan 1 saat sonra ise AIDA64 programı ile ısıları kontrol ederken VRM1 VRM2 yazısını gördüm VRM1 boşta bile 80-90 derecede çalışıyor VRM2 30 derecede idi. Artık bu kart bana gelmez dedim adama geri yazdım. İlk başta almam dedi daha sonra sen yaptın sen bozdun dedi daha sonra yok efendim önce bana kartı gönder ben test edeyim bir sorun görürsem paranı yollarım sorun görmezsem geri yollarım kartı falan demelere başladı :) Tabi ben de kabul etmedim sorunlu ürün satıyorsun sonra da işi yokuşa sürüyorsun dedim çünkü ben bu kartı alırken bana sorunsuz sıkıntısız kullandığım bir anakart bir sorun olursa gönder paranı geri veririm demişti ve en son 2 hafta önce kasadan komple çıkardım kenara koydum demişti. Neyse zor bela buna kartı verdim paramı da o gün yolladı kurtuldum adamdan. Bu olaylardan sonra nickini de değiştirmişti hatta. Şuan başka anakart kullanıyorum aynı donanımları taktım hiç bir sorun çıkarmadılar yani tamamen anakartı arızalıydı adamın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KimBuGamzeli -- 18 Şubat 2020; 0:59:32 >


S SuMMerLoVe Konu Sahibi
8 ay (350 mesaj)
@KimBuGamzeli

aldığım kişi 570 tl den satıyordu bende 10 tl daha vereyim kargo parası içinde olsun demiştim.oda bana kargo parasını kesip 553 tl olarak göndermiş. benim zararım 47 tl sadece oda kargo paraları. birde paramı 1 ay 18 gün sonra yatırdığı için zamanım gitmiş oldu.

hocam sizin durumda kötü olmuş ama insanlar öyle olmuşlarki. ürünü satarken ballandırıyorlar. ürün satana kadar tanıyorlar. garanti veririm diyorlar sattıktan sonrada ya tanımıyorlar ya engelliyorlar yada sen yapmışsın diyip suçlamaya çalışıyorlar. benimde buna benzer şeyler geldi başıma dikkat etmek lazım. Bazen de ne kadar dikkat etsende başa gelebiliyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K KimBuGamzeli
8 ay (325 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: SuMMerLoVe

@KimBuGamzeli

aldığım kişi 570 tl den satıyordu bende 10 tl daha vereyim kargo parası içinde olsun demiştim.oda bana kargo parasını kesip 553 tl olarak göndermiş. benim zararım 47 tl sadece oda kargo paraları. birde paramı 1 ay 18 gün sonra yatırdığı için zamanım gitmiş oldu.

hocam sizin durumda kötü olmuş ama insanlar öyle olmuşlarki. ürünü satarken ballandırıyorlar. ürün satana kadar tanıyorlar. garanti veririm diyorlar sattıktan sonrada ya tanımıyorlar ya engelliyorlar yada sen yapmışsın diyip suçlamaya çalışıyorlar. benimde buna benzer şeyler geldi başıma dikkat etmek lazım. Bazen de ne kadar dikkat etsende başa gelebiliyor.
Aynen öyle dikkatli olmak lazım ama nereye kadar. Dikkatli olsan bile mutlaka yine bu tarz niyetli insanlar karşımıza çıkmaya devam ediyor. O anakart beni çok uğraştırmıştı zaten özellikleri çok iyi olduğu için ve artık piyasada nadir olduğu için almıştım ben ama bana ilk başta söylemedi bu sorunları var falan diye ben aldıktan sonra yaşadım hepsini. Zor da olsa geri verebildim anakartı. Belki de benden sonra başkasına itelemiş olabilir bilmiyorum. Zaten o sorulu alışverişten sonra adını da değiştirmişti forumda.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.