Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
265
Tıklama
0
Öne Çıkarma
EVEREST H5402 OPTİK GİRİŞLİ SES SİSTEMİ

H haqoco Konu Sahibi
13 yıl (1291 mesaj)
Merhaba arkadaşlar. Nette dolaşırken gözüme çarpan bu ses sistemi; cüzi fiyatının(150 lira) yanında dijital ses imkanı almayıda sağlıyor. Yani dahili decoderi ile birlikte geliyor. Amacım bu ses sistemini alıp optikten x360 a bağlamak ve 5.1 dolby digital ses almak. Acaba bu ses sistemini kullananlar var mı? Eğer var ise beni bilgilendirebilirler mi?
Bende boş durmayıp nette araştırmaya koyuldum ve bir iki yerde ses sistemi hakkında olumlu ve olumsuz yazılar okudum. Olumlu yanları düşük bir fiyata 5.1 çözüm sağlaması, ses kalitesinin de gayet yeterli olduğuydu. Üstelik sistemin içini açan bir arkadaşın dediğine göre 5.1 çözmek için kullandıkları çipi sony .. v.s gibi büyük firmalarda kullanıyormuş.
Olumsuz yanlarına gelirsek filmlerde özellikle sessiz sahnelerden konuşmaların olduğu sahneye geçişte konuşmaların bir kısmını kesmesiyimiş. Bu sorunda ses sisteminde kullanılan dip gürültüsünü azaltmak için kullanılan çipten kaynaklanıyormuş..Eğer böyle bir sorunla karşılaşanlar varsa paylaşmasını isterim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haqoco -- 4 Eylül 2008; 20:39:20 >


P paramparca
13 yıl (1465 mesaj)
Eğer amacın dolby digital veya dts çözmek ise bence bunu x-fi alarak veya powerdvd kullanarak halledebilirsin. Bu set çok fazla güven vermiyor açıkçası.
A adnn
13 yıl (761 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: paramparca

Eğer amacın dolby digital veya dts çözmek ise bence bunu x-fi alarak veya powerdvd kullanarak halledebilirsin. Bu set çok fazla güven vermiyor açıkçası.

katılıyorumDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.