Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ev sinema sistemi için hoparlör önerisi

S syntax33345 Konu Sahibi
geçen ay (17 mesaj)
Mehaba,

Denon AVR S650H'ye sahibim. Bu AVR'ya uygun olarak hoparlör almak istiyorum. 5+1'lik 2000 tl'yi geçmeyecek mümkünse. Ayrıca yan hoparlörlerin kablosuz olması gerekiyor eğer böyle bir ürün mevcut değilse bana 2+1 hoparlör sistemi önerebilir misiniz? Teşekkür ederim.
S syntax33345 Konu Sahibi
geçen ay (17 mesaj)
Biraz fiyat araştırması yaptıktan sonra 2000tl'ye istediğim özellikte bir şey olmadığını fark ettim. Bütçeyi 5000 tl olarak güncellediğim durum için önerileriniz var mı?
S sqOn
geçen ay (36 mesaj)
Bence 2-3bin tl civarında bir stereo hoparlör alıp biraz daha biriktirin ardından iyi bir subwoofer alın. İyi denilebilecek bir subwoofer 5-6bin tl'den başlıyor. Stereo hoparlör alırken de center eşi de olmasına özen gösterin çünkü center ve ön hoparlörlerin tını olarak eşleşmesi gerekiyor.

2-3bin bandında bir hoparlör tavsiye edecek olursam, amazon'dan bakmanızı tavsiye ederim çünkü Türkiye'deki bayiler çok pahalı. Şunlara bakabilirsiniz:

  • Polk s15e (center olarak s30e)
  • Polk xt15 (center olarak xt30)
  • Elac debut B5.2 (center olarak c6.2)
  • Dali Spektor 2 (center olarak dali spektor vokal) - uygun fiyatlı ama center hoparlör biraz küçük

Ayrıca eğer yoksa, hoparlör standı ve kablo masraflarını da hesaba katmanızı tavsiye ederim.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.