Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1174
Cevap
0
Tıklama
19
Öne Çıkarma
Cevap: EV İNTERNETİ MILLENICOM’DAN ALINIR! AYNI ALTYAPI AYNI FİBER AYDA SADECE 79,90! (63. sayfa)

W wspwsp72
3 ay (1 mesaj)
Htc u11 yardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A AREryilmaz
3 ay (1298 mesaj)
aynı altyapı ama aynı fiber değil. Açıklayayım:

Altyapı sahibinden NATlar kiralıyor bu firmalar. CGNAT'ın ne olduğunu google yardımıyla öğrenebilirsiniz. Bir NATın alabileceği kişi sayısı belli. Ama firma kurnazsa o NATa çok daha fazla abone tanımlıyor. Bu durumda paketleriniz bekliyor ve siz yüksek ping, oynayan ping gibi şeyler görüyorsunuz. Sonra telefon ediyorsunuz, arıza kaydı oluşturuyorsunuz ya, işte o kayıtta asla yaşadığınız sorun yazmıyor. O kayıtta "kullanıcını internete bağlanamıyor" yazıyor. Bunun bir sebebi var: Telekom saha ekiplerine gidiyor ya kayıt, onlar da bakıyor kullanıcı internete bağlı. Hop kapatıyor kaydı eve gelmeden. Çünkü eve gelirlerse sorunun telekomdan kaynaklanmadığına dair delil olacak. Sonra seni arıyor millenicom, "sorununuz telekom saha ekipleri tarafından çözülmüş/telekom saha ekipleri bir sorun bulamamış" diyor ve sen aynı natta aynı şekilde sürünmeye devam ediyorsun. Tekrar kayıt oluşturduğunda gene aynı şey oluyor.

Size tavsiyem aradığınız temsilcilerden önceki kayıtlarınızda neler yazdığını okumalarını istemeniz. Başkasının söylediği yalanı devam ettiremeyeceklerinden kurnazlıklarını bu şekilde ortaya çıkarabilirsiniz.

Yani hayır, aynı internet kesinlikle değil.
G gareysar
3 ay (2069 mesaj)
Netspeed'in vdslinden sonra fibere geçelim dedik. Geçen hafta fiber başvurumuzu yaptık. Sağolsun netspeed iptal talebimizi son gün olan dün işleme koydu ve internet hattımız iptal edildi. Milenicom'da bir haftadır netspeed i bekliyor. Şimdide milenicom un teşriflerini bekliyoruz. Yol yakınken başvuruyu iptal mi etsem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gareysar -- 6 Şubat 2021; 14:38:55 >


Bu mesajda bahsedilenler: @millenicom

G gareysar
3 ay (2069 mesaj)
Şunu bir kez daha öğrendim ki donanimhaber'i okumadan bu şekilde bir abonelik yaptırmamak lazımmış. Yol yakınken direkt süperonline'ı aradım abonelik yaptırdım. Yarım saat içinde abone numaram oluştu, saha ekibi aradı, randevu verildi. Millenicom halen arayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N Neco3939
3 ay (1 mesaj)
Creative inspire T6160 5+1 Speaker

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L Leodex
3 ay (197 mesaj)
220 ping den aşağısına göremiyorum hızım 12 iken 24 yaptım ping sorunum hız düşmesi sorunum yoktu şimdi hergün hız 4 e 5 e düşüyor hız düşmese ping 220 300 e fırlıyor telefonla arıyorum tuşla tuşla hattınızda sorun yoktur kapat. Bıktırdınız 4 yıldır sizinleydim hiç sorun yoktu ama artık sorun üstüne sorun geçen yaz taahhüt verdim keşke vermeseydim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @millenicom

M Maydonoz Lastigi
3 ay (260 mesaj)
Merhabalar, ücretsiz 1 ay hediye internet referans kodumu paylaşmak istiyorum. Bu sayede hem siz hemde ben 1 ay ücretsiz kullanabileceğiz.. :)

12BFC06DD referans kodunu kullanarak 1 ay ücretsiz internet kullanabilirsiniz.

Kodu kullandıktan sonra kendi kodunuzu isteyin ve arkadaşlarınızla paylaşın. Bu sayede sizde 1 ay ücretsiz kullanabilirsiniz..
M millenicom Konu Sahibi
3 ay (1689 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Leodex

220 ping den aşağısına göremiyorum hızım 12 iken 24 yaptım ping sorunum hız düşmesi sorunum yoktu şimdi hergün hız 4 e 5 e düşüyor hız düşmese ping 220 300 e fırlıyor telefonla arıyorum tuşla tuşla hattınızda sorun yoktur kapat. Bıktırdınız 4 yıldır sizinleydim hiç sorun yoktu ama artık sorun üstüne sorun geçen yaz taahhüt verdim keşke vermeseydim
Merhaba, PM üzerin isim, soy isim ve irtibat bilgilerinizi paylaşabilir misiniz? Konu hakkında yardımcı olmak isteriz.
İ ibhalyet
3 ay (162 mesaj)
Merhaba, Maalesef bende yaklaşık 1 yıldır millenicom kullanıcısıyım kullandığım paket 100 mb hız fiber engelli paket fakat sadece belki 1 ay ı normal 80-90 mb hız aldım geri kalan aylarda 16 mb ı geçmedi. 2 haftadır arıyorum söylüyorum hatta burdan da şikayetimi dile getirdim bir arpa boyu yol almış değilim. Benden artık buraya kadar gına geldi yeter almayın bu illeti millenicom pişmanlıktır, birazdan millenicom müşteri temsilcisini arayıp iptal ettireceğim. yeter artık.

Not: Sakın ama sakın almayın aklınız varsa kendi alt yapısı olup onlarla anlaşın müşteri temsilcileri Allah a emanet çalışıyorlar 7 kere arayıp aynı şeyleri söylemekten bıkmıyorlar.
C ceyhunylmz54
3 ay (1 mesaj)
35 Mbps olması gereken hızım 1 haftadır 1 Mbps görüyor. Müşteri hizmetleri denen bir şey yok zaten arıyoruz açmıyorlar ticket açın diyorlar.
Ticket açıyorum verdikleri cevap hiç değişmiyor. "Kontrol ettik bir sorun görünmüyor modeminizi kapatıp açın bağlantıları kontrol edin".

Modemi açtım kapattım bağlantıları kontrol ettim (Daha önce hiç dokunmamış olmama rağmen) bilgisayarı bile açtım kapattım o derece.

Sorun çözülmüyor ve çözelmeyecek gibi duruyor.

Millenicom en güzel yanı nedir diye sorsalar kesinlikle Taahhüt olmaması derim hemen kapattırabiliyorsunuz.
E edi_büdü
3 ay (3376 mesaj)
ben geçmiştim. gecene kadar bir cok tahahüt verdiler. bende başım derde girmesin diye ses kaydı almıştım. bilgileri dahilinde. günü geldi . hiç bir ücret odemeyeceksiniz dedikleri vaatlerde falan . yok kurulum ücreti . yok taşınma ücreti. söyledim siz vaadetmiştiniz. ama böyle böyle . yok biz öyle söylemedik söylemeyiz. tak cıkardım kayıtları. geri ödediler herşeyi. en sonunda kapattım. kapatırkende yok şu ücreti falan filan. dedim lanet olsun ödedim kapattım ne olursa olsun.
G gacvokem
3 ay (1129 mesaj)
ağzı olan konuşmuş oturduğun yerdeki alt yapı telekom vede fiber yoksa aman bulaşmayın ne milenicoma ne başkasına oturun alt yapınızı sorgulayın , fiberse mileniden şaşmayın bu kadar basit...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

J J.McNulty
3 ay (1023 mesaj)
Tt altyapılı milleni fiber kullanıyorum. 35mbit. Geçen hafta izne çıktım modemi ont i kapattım, geldim ki pon sinyali yok. Her zaman gömecek değiliz dün akşam saatlerinde başvuru bıraktım, bugün 11 de çözüldü. Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


S SSA
3 ay (126 mesaj)
Millenicom ile ikinci yılıma geçtim. 100mbit SOL alt yapısından hizmet alıyorum ve memnunum. Daha önce de SOL ve Türk Telekomdan internet hizmetleri almıştım.
Çevirmeli bağlantıdan bugüne internet kullanan biri olarak edindiğim tecrübe şudur: ISS'den bağımsız olarak, eğer bulunduğunuz bölgedeki altyapı problemsiz ise %90 oranında sıkıntısız internet kullanırsınız. Lakin altyapı kötü ise yandı gülüm keten helva. Aynı bölgeden, benzer şekilde çoklu şikayet olmadıkça kimse o masrafı yapıp düzeltmeye çalışmıyor.
Benim şansıma bölgemdeki altyapı iyi olduğu için problem yaşamadım. Bir iki ufak tefek sorunda da müşteri hizmetleri çok ilgili davrandı ve sorunlarımı çözdü.
Sözün özü internet almadan önce bulunduğunuz bölgede yaşayan (bu konulardan anlayan) birilerinden altyapı sorunları hakkında bilgi almanız. Sorun yoksa yoktur. Varsa o ISSden uzak durun. Altyapı sorunu yoksa fiyat ve müşteri hizmetleri kalitesini göz önüne alın derim.
A ayakadir
3 ay (70 mesaj)
Arkadaşlar bir de bunlar var. Benim tespit edip toplayabildiklerim, bir çoğu yeni uygulamalar, kosaca şöyle anlatabilirim: Yakın zamanda tesadüfen dikkatimi çekmiş olan Pi Coin ile ilgili olarak; bir çok ülkede karşılığı olacağına inandığım ve insanların artık dijital para kullanmalarını zorunlu hale getirecek kadar yaygınlaşacağını düşünürken! bee, timespote, initiviate q... ve hatta Türk girişimcilerin tasarladığı bitranium olduğunu ve bunların hepsinin pi coin'den sonra çıktığını hatta 1-2 aylık mazilerinin olduğunu öğrenince pi coin'in çok iyi işler başaracağını anlayan bazı girişimcilerin pi'nin yolundan gittiğini anladığım ve benim de katıldığım uygulamalardır...
Belki sizin de aklınıza yatar, katılırsınız diyerekten linklerini paylaşmak istiyorum.
https://minepi.com/1afet
https://bee.com/download Referans: ayakadir
https://www.timestope.com/ayakadir
https://initiativeq.com/invite/EKc22eRJC
https://bitranium.comreferans: 4e5af3
https://argentas.io/users/invite.php?invite=4A76E73D85
https://spotterapp.site/download Referans: aslyx
G goxelgokcell
3 ay (1034 mesaj)
Merhaba arkadaşlar

Oturduğum apartmanda Türk Telekom Fiber altyapısı var. 2 yıldır Türk telekom 24 Mbit Fiber İnternet Kullanıyorum. ZTE marka bir modem vermişlerdi. 22-24 mbit hız ölçümleri aldım. Pandemi döneminde uzaktan eğitim de veriyorum. Eşim yüksek lisans öğrencisi olarak uzaktan eğitim de aldı. Netflix vs aktif olarak kullandık. BeinConnectten maç izledim. Sorunsuz internet kullandık. Bu tempoda bizi hiç mağdur etmedi. Kısaca çok memnunum. Tek sorun, aylık 107 TL ücret ödüyor olmam. 2 ay sonra taahhütüm bitiyor. Millenicom 100mbit ücreti ile Türk telekomun 24mbit ücreti neredeyse aynı. Millenicomun yüksek hız cezbediyor. Ama buraya yazılan yorumlarda korkutmuyor değil. Şu anda bulunduğum konumda Türk telekom ile hiç sorun yaşamamış olmam acaba Millenicomla aynı sorunsuzluğun devam edeceği anlamına gelir mi sonuçta aynı altyapı? Ne tavsiye edersiniz? Sonuçta uzaktan eğitim devam ediyor. Köprüyü geçerken at değiştirmeli miyim?
S sasdw333ew
3 ay (65 mesaj)
fiyat uygun değil hızlar düşük
A AgentWalter
3 ay (16 mesaj)
Hesap satış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M Marrusia
3 ay (9355 mesaj)
Yaklaşık 1 gündur sol altyapısı 9836109 no'lu aboneligimde internet yok.Internet isigi kirmizi yaniyor yaklasik 2 yildir kullaniyorum ilk defa boyle birsey oldu.

Edit:Duzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 16 Şubat 2021; 9:57:11 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @millenicom

O Oktanzeynep
3 ay (93 mesaj)
Yeni kiraya çıktım pandemi dolayısıyla modem deiştirmek istemedim. Önyargılarım vardır ve yanılmadım. Çok sıklıkla internet kesiliyor internet hızı aşırı düşük 90 tl ödememe rağmen