Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ev arkadaşım 4.000 TL kira borcu taktı

K
kajaga Konu Sahibi
2 ay (134 mesaj)
Merhaba arkadaşlar üniversite son sınıf öğrencisiyim beraber eve çıktığım şahıs okuduğum şehirde çalışıyordu. Pandemi sebebi ile okullar kapandığından boşa kira vermemek için evden çıktım. Uzakta olduğum için senetleri alamamıştım evde kalan diğer şahıs 4 aylık kirasını ödememiş. ev sahibinin elinde ki senetlerde benim imzam olduğu için borcu benden tahsil etmek istiyor fakat borcunu ödemeyen şahısında kefil imzası var.
Şimdi ben nasıl bi yol izlemeliyim.
L
Lawyer066
2 ay (864 mesaj)
Evden cikarken ev sahibine haber verdiniz mi ev sahibinin kabulune dair bir kanitiniz mevcut mu?
Senedin turune göre sorumluluk değişir. Bono olarak imzalatildiysa sorumluluğunuz devam eder. O yüzden bir ornegi varsa gonderin bakalim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

K
kajaga Konu Sahibi
2 ay (134 mesaj)
Evden çıkarken ev sahibine telefonla haber verdim fakat ses kaydı almadım aklıma gelmedi böyle bişe olabileceği.İmzaladığım senedin bir örneği yok elimde bono olup olmadığını bilmiyorum
B
BAM TELİ
geçen ay (2547 mesaj)
Müteselsil sorumluluk olmaz mı ?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Lawyer066

L
Lawyer066
geçen ay (864 mesaj)
Senedin türü hakkında bilgisi yokmus. Adi senetse kefil ikinci derece sorumlu olur. Bazen bonoyu hazirlarken sekil sartlari ihlal ediliyor o yuzden sordum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @BAM TELİ

S
sertosman
geçen ay (2286 mesaj)
Senet, sebebinden soyuttur. İmzanız varsa sorumluluğunuz devam eder. Kırtasiyelerden alınan matbu senetlerdense diğer şahıs kefil değil aval verendir. Sizin gibi aynı şekilde o da sorumlu olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.