Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
27
Cevap
1013
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Cevap: Ev alırken kira çarpanına dikkat edin (2. sayfa)
N
2 hafta
Binbaşı

Piyasada dengeyi bozdular.
4.5 milyonluk evde kiracı 4 bine oturuyor. 95 yılda sanırım amorti ediyor. Arkadaş kiracıyla konuşmuş, fırsatçı kurnazlardan çıkmîş. 5 bin yaparım demiş. Çıksa aynı evi 15 bine ancak tutar. Arkadaş da s..kerim kirasını da kiracısını da deyip evi satmaya karar verdi. Uyanık kiracı, ev satılınca görür terekesini.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
2 hafta
Yarbay

Paramla, alacaksam çok daireli eski binadan, değerli muhitten yer alirim.

Eski bina yarin yikim karari ciktiginda, yenilenir ve değeri misliyle katlar. Hic yoksa 2 ye yakın katlar. Senin elinde para varsa o binaya yeniden yapım için yapacagin katılım, taş catlasin 500 k-700k kadar olur. Ama sonunda evinin degeri katlanir fazlasiyla.

Ancak bu turden yerler su an kar getirir benim gozümde.

Piyasa şişmiş degil su an. Aslinda tam da yerinde sayilir. Asil sönüklük vardi pandemi öncesinde hatta skn 5 senedir. Su an yerine geliyor. Maaslar sefil oldugu için alim gücü duştu ve insanlar öyle bedavadan ev alamadigi için ağliyor olay bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 20 Mart 2023; 2:25:31 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

V
geçen hafta
Yüzbaşı

Haklısın ama insanın 1 evi olması lazım. Yatırım amaçlı kiracı için girilecek iş değil anca alınır satılır.

Faizleri adam akıllı %50-60 yapsalar görürdük evler kaç para oluyor. Böyle mantıksız ekonomik kararlar alan hükümet oldukça 600 bine araba alırsın hatta bulamazsın, motor bile alamazsın, 40 yıllık kümes daireye 2 milyon isterler.
Bu mesajda bahsedilenler: @aliveli90
D
geçen hafta
Yarbay

Ben aldım 2021 Ocakta, %0,8 ile 30 bin + 190 bin kredi (taksidi 2500 TL) , şu an kira 6500 TL , toplam kredi geri ödemesi 354 bin, ev şu an 2 milyon. Daha artar mı fikrim yok. Ama şunu çok iyi hatırlıyorum almadan önce forumda baya dolaştım, herkes sakın almayın emlak balonu patlayacak diyordu cidden patladı.
Bu mesajda bahsedilenler: @GATIRCAN
A
geçen hafta
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Bari dükkan alayım dedim. Kirası 3.000 Tl olan bir dükkan sahibine sordum satmayı düşünüyormusun diye bana fiyatı 2.5 milyon dedi

Dedim dükkan kendini 80 senede amorti ediyor . 2103 yılında parasını çıkarır bu kirayla diyorum.

doğrudur diyor.

Ulan 3 saaattir gülüyorummS
geçen hafta
Yüzbaşı

Böyle kiracı da düşman başına.Biraz başaklı kişilere denk geldiklerinde tamam abi sen ne dersen o oluyor kirası ama böyle işinde gücünde sıradan vatandaşın evine yasal yoldan çöküyor kanunlar bunları koruyor.Satsın arkadaşınız koysun kapının önüne akıllansın biraz.Milletin evinde milletin yerine kendi karar veriyor uyanığa bak ne kıcık bir durum 4 tü 5 yaparım diyor sanki babasının malı.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Navi
N
geçen hafta
Binbaşı

Piyasa eninde sonunda dengesini bulacaktır ve bugün kurnazlık yaptığını sanan, sosyal medyada işsiz avukatların dolduruşuna gelen fırsatçılar ileride daha ağır şartlara razı olmak zorunda kalacaklar, eğer ülkeye komünizm falan gelmezse. Sevr anlaşması gibi kontrat yapacaklar, evi tutmak için bir döt vermedikleri kalacak.
Aklı başında makul kiracılar genelde orta yolu arıyor. %50-60 artışa giderek biraz da iyiniyetini gösteriyor.
Ama ev sahiplerinde ciddi bir kızgınlık ve bıkkınlık var. Evi boşalan ya hiç kiracıyla uğraşmak istemiyor ya da ederinin çok üstünde kira istiyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Sucre Maricruz
A
4 gün
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Kira çarpanı çok önemlidir arkadaşlar. . Kazıklanmanızın önüne geçerDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.