Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
4
Cevap
104
Tıklama
0
Öne Çıkarma
eski pcye yeni parça ilavesiii

C crazy_barmen Konu Sahibi
16 yıl (2 mesaj)
arkadaşlar benim arkadaşın celeron işlemci 128 sdram ve markası belli olmayan bir board 40 gb hdd si var buna ne gibi parçalr eklemeliyizki pc hızlansın?
_ __Tyler Durden__
16 yıl (5714 mesaj)
komple değiştirmeniz lazım o pcyi miladını doldurmuş o anakarttan ve kasadan başlayıp her parçasını değiştirmeniz lazım bu da 700 ytlyi bulur.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S ssonerb
16 yıl (911 mesaj)
bordun desteklediği en son celeron cpu takabilir aynı mhz de ram desteği yapabilir yine hdd yi de bordun desteklediği Gb da arttırabilirsiniz.Bordun katoloğu vardır umarım.

İşin aslı ben olsam o makinaya dokunmam ufak bi karşesime veririm kendime yenisini alırdım çünki yapacağın yatırım seni kurtarmaz sd ram bulman almanda cok fazla sana performans getirmez.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T tumer_
16 yıl (26 mesaj)
anakartın desteği ne kadar , eğer 1 ghz+ işlemcileri destekliyorsa mesela celeron 1300-1400 takabilirsin , Ramlerini de enaz 256 mb yaparsan ve 7200 rpm hızında bir harddisk ve 128-256 mb bir ekrankartı

piyasadaki aşağı yukarı tüm oyunları oynayabilirsin ve her türlü işini görür , ama net bilgi almak istiyorsan anakartın marka ve modelini yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz

veya arkadaşın dedii gibi bu masrafı yapacağına üzerine biraz daha para koy ve eski bilgisayarını elden satarsan , işini görecek yeni bir bilgisayar alabilirsin sanıyorum


Bu mesaja 1 cevap geldi.

@ @WP VOLK@N
16 yıl (2163 mesaj)
ya ona yapacağın masraf 3-5 ay sora hiçbisi değiştirmeyecek.yani teknolji denen illet 1 dk durmuyor ki sana al parcayı 1 yıl kullan hiç zarar etmez v hersekilde kullanırsın diyelim.
yeni bir bilgisayar almanı tavsiye ederim..DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.