Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
6
Cevap
111
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Eski NSA başkanı OpenAI yönetim kuruluna katıldı
M
geçen ay
Yarbay
Konu Sahibi

Eski NSA başkanı OpenAI yönetim kuruluna katıldı
Emekli ABD Ordusu Generali ve eski NSA (Ulusal Güvenlik Ajansı) başkanı Paul M. Nakasone, ChatGPT, Dall-E ve Sora gibi yapay zekaların sahibi OpenAI’ın yönetim kuruluna katıldı. Şubat ayında NSA’deki görevinden istifa eden Nakasone, OpenAI’da Sam Altman liderliğindeki güvenlik ekibine katılacak.Eski NSA başkanı OpenAI'daOpenAI’ın açıklamasına göre Paul M. Nakasone, ilk etapta, tüm OpenAI projeleri ve operasyonları için kritik emniyet ve güvenlik kararları konusunda Yönetim Kurulu'na tavsiyelerde bulunmaktan sorumlu olan Emniyet ve Güvenlik Komitesi'ne katılacak. Hatırlanacağı üzere Emniyet ve Güvenlik Komitesi, geçtiğimiz ay kurulmuştu.OpenAI, Nakasone'nin görüşlerinden yararlanarak siber güvenliği güçlendirmek için yapay zekanın nasıl kullanılabileceğini daha iyi anlayacaklarını söylüyor. Firma, yapay zekanın hastaneler, okullar ve finans kurumları gibi siber saldırıların sıkça hedef aldığı birçok kurum için önemli faydalar sağlayabileceğini söylüyor.Ayrıca Bkz.ChatGPT’nin sahibi OpenAI’ın gelirleri hızla artıyorOpenAI Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor, "General Nakasone'nin siber güvenlik gibi alanlardaki benzersiz deneyimi, yapay genel zekanın (AGI) tüm insanlığa fayda sağlamasını temin etme misyonunu gerçekleştirmede OpenAI'ye rehberlik edecek." diyor. OpenAI’ın güvenlik konusunda son bir ayda attığı adımlar önemli. Bu adımların kurucu ortak ve baş bilim insanı Ilya Sutskever ve güvenliğin ikinci plana atıldığını söyleyen Jan Leike’nin istifalarından sonra atıldığını da belirtelim.Son atama ile birlikte OpenAI'nin yönetim kurulunda Paul M. Nakasone, Sam Altman, Adam D'Angelo, Larry Summers, Bret Taylor, Dr. Sue Desmond-Hellmann, Nicole Seligman ve Fidji Simo yer alıyor. Microsoft'tan Dee Templeton da kurulda oy hakkı olmayan gözlemci koltuğuna sahip.
Kaynak:https://www.theverge.com/2024/6/13/24178079/openai-board-paul-nakasone-nsa-safety
Kaynak:https://openai.com/index/openai-appoints-retired-us-army-general/

 Haberi Portalda Gör

Adamlar daha ne kadar göstere göstere yapsın lan :) :)
Yoruma Git
doruhüso - geçen ay +4
D
geçen ay
Binbaşı

Adamlar daha ne kadar göstere göstere yapsın lan :) :)
U
geçen ay
Binbaşı

Şirketler Amerika şirketleri. Sizi geren nedir?

Yapay zeka büyük bir silahtır aynı zamanda. Birleşik Devletler böyle bir gücü başı boş bırakır mı sandınız?Siz de bu durumdan rahatsız iseniz, herhangi bir Amerikan malı ve yazılımı kullanmazsınız olur biter.Sanki Dünya'da tek bilgisayar ve yazılım üreten Amerika!Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
geçen ay
Yarbay

Olması gereken buydu. Aksi halde kontrolden çıkmanın temelleri atılabilir ...M
geçen ay
Yarbay

Person of interest senaryosu gibi< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

1
geçen ay
Yarbay

Bu distopya seneryosundan bir parça gibi
V
4 hafta
Yarbay

Evet öyle maalesef.

Bu mesajda bahsedilenler: @Umit_22
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.