Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Eski aracını tekrar satın almak...

O oznk40 Konu Sahibi
3 yıl (1272 mesaj)
Herkese selamlar. Geçenlerde 3 yıl önce sattığım Toros marka aracıma ilanlarda rastladım. Araba bendeykende çok temizdi, sahibi de aynı şekilde kullanmış. Arabaya şu an ihtiyacım olduğundan değil, kendi aracım zaten var ama imkanım olsa heves için tekrar alır kapının önünde arada sırda binmek için alırdım diye düşünüyordum.

Sizlerin başından böyle olay geçen var mı? Hatırası vardı çok seviyordum diye düşünüp tekrar aldığınız aracınız oldu mu? Ya da ne biliyim eşe dosta satmışsınızdır, denk geldikçe yine binip kullanıyorsunuzdur. Nasıl bir duygudur sizce. Yorumlarınızı merak ettim.

Bir ara youtubede denk gelmiştim mesela, çocukları el birliğiyle babalarının yıllar önce ailesini geçindirmek için kullandığı kamyonunu yıllar sonra arayıp satın alarak babalarına hediye etmişlerdi. Sevincinden ağlamıştı babaları..
J Jeremy Klakson
3 yıl (9368 mesaj)
babamın 2000 yılında sattığı, 97 senesinde sıfır aldığı fiat tipo marka aracını, aynı plakası ve fabrika rengiyle haziran 2018'de sahibinden.com'da 14.750 lira'ya satılırken görmüştüm. duygulandım. o arabada çocukluğum geçti. babam 58 bin km'de iken satmış, ilanda eğer km bikaç kere düşürülmediyse 206 bin'de idi. bordo, nefis bir rengi vardı tabii ilanda o renk iyice solmuştu, yanmıştı...

param olsa? alırdım. arabanın jantlarını değiştirmişler, apaçi süsleri takmışlar. hepsini söker orijinal etiketlerini, jantlarını, aklına gelen her şeyini takar, tekrar aynı rengine boyatır kullanırdım...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

O oznk40 Konu Sahibi
3 yıl (1272 mesaj)
Değişik bir duygudur eminim. Bende hem kendimizin hem eşin dostun arabasına trafikte ya da ilanlarda çok denk gelirim. Görünce onlar da şaşırırlar hep sana denk geliyor diye.

Ayrıca dikkatimi çekti, benim yorum/sorularıma sıklıkla yanıt verenlerden birisi sizsiniz. Teşekkür ederim
Bu mesajda bahsedilenler: @Çocuk Adam

A anaconda41
3 yıl (1601 mesaj)
3 ay kadar önce Lada Vega aracımı komşu köyden biriyle takas ettim. Gördükçe içim gidiyor. Satacağın zaman önce bana haber vereceksin dedim. Eli ayağı düzgün, iyi nitelendirilebilecek araçlar 40 binden başlıyor. 40 bin çıkaramazsam yine Lada alacağım, öncelik tabiki verdiğim Lada olacak.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.