Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
16
Cevap
613
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Eriyen buzullar virüs saçıyor: Yeni bir pandemiyi tetikleyebilir
U
3 ay
General
Konu Sahibi

Eriyen buzullar virüs saçıyor: Yeni bir pandemiyi tetikleyebilir
The Royal Society dergisi, Kanadalı bilim insanlarının  bir sonraki pandeminin Kuzey Kutbu'nun eriyen buzlarında saklı virüslerden kaynaklanacağını tespit eden bir makalesini yayınladı.Ayrıca Bkz.Ateşle oynuyorlar: ABD'li bilim insanları COVID-19'un %80 ölümcül varyantını geliştirdi2016'daki şarbon salgını örnek gösteriliyorTehdidi daha iyi anlamak için bilim insanları Kuzey Kutbu'ndaki Hazen Gölü'nden toprak örnekleri aldı. Daha sonra bu örneklerdeki DNA'yı izole ederek bilinen virüslerin DNA'sıyla mümkün olduğunca yakın eşleşen örnekler buldular ve bunların farklı organizma gruplarını enfekte etme olasılığını hesaplayan bir program çalıştırdılar.Eriyen buzullar virüs saçıyor: Yeni bir pandemiyi tetikleyebilir
Antik virüslerin, eriyik su yoluyla hayvanlara ve onlardan da insanlara geçeceği belirtiliyor. Zira, Kuzey Kutbu'ndaki Hazen Gölü'nden gelen parçacıkların genetik analizi bu senaryoyu kanıtlamakta ve buzulların eridiği yerlerde risk daha yüksek. Böyle bir gelişmeye örnek olarak 2016 yılındaki şarbon salgını gösterilebilir. Ondan önceki son şarbon salgını ise 1941'deydi.
Kaynak:https://royalsocietypublishing.org/doi/10.1098/rspb.2022.1073

 Haberi Portalda Gör

yapın yolunu bakalım yapın.
Yoruma Git
_köle_ - 3 ay +22
An itibari ile şu an yorgan altında üşüyorum. Kışa bile girmedik. Bu buzullar nasıl eriyor anlamıyorum...
Yoruma Git
PalaSakal - 3 ay +8
Hocam ne yaptın? Seviye böyle yükseltilir mi? Bilimsel makaleden alıntı yapmak, kaynak göstermek falan... Çok ayıp. Ortalama DH zekasının kaldırabileceği şeyler değil bunlar.
İns...
Yoruma Git
Yorumun Devamı alaz1903 - 3 ay +8
_
3 ay
Yüzbaşı

yapın yolunu bakalım yapın.
P
3 ay
Çavuş

An itibari ile şu an yorgan altında üşüyorum. Kışa bile girmedik. Bu buzullar nasıl eriyor anlamıyorum...Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
3 ay
Yarbay

Bu kez Dünya nüfusunun yarısını hedeflerler , umarım. Çin ve Hindistan'dan başlasalar çok daha iyi olurdu.
S
3 ay
Binbaşı

Eriyen buzullardan ortaya saçılacak olan virüsleri anladık diyelim, benim merak ettiğim virüsler buzullara ne zaman ve nasıl gitti?


Bu mesaja 2 cevap geldi.
J
3 ay
Yüzbaşı

He he ok he
S
3 ay
Binbaşı

Basit bir duckduckgo araması ile bulduğum ilk linkten bir kaç paragraf kopyalıyorum. Kaynak:https://ungo.com.tr/2021/12/ilk-virusler-ne-zaman-ve-nasil-olustu/
Bracovirüs başta eşek arılarını etkileyen bir virüstür. Bu yüzden eşek arısının ilk kez ortaya çıktığı 310 milyon yıllık Karbonifer Dönemi kadar eski oldukları kabul edilir. Virüslerin kökenine dair memeli dünyasından kanıtlar da var. Memelilerde bulunan CGIN1 geninin retrovirüs adlı bir RNA virüsünden geldiği biliniyor çünkü dizilimi retrovirüs ile benzerdir. Bu da memeli evriminin başlarına yani 125-180 milyon yıl öncesine dayandıklarını gösterir. Yani bir retrovirüs, atalarımızın sperm veya yumurta hücresini etkiledi ve pek işlevi olmasa da DNA'mızda günümüze ulaşan bir iz bıraktı.

Öyle ki bugün insan genomunun %8'i aslında virüs genomlarından oluşuyor.Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @SUAVI
A
3 ay
Yarbay

Hocam ne yaptın? Seviye böyle yükseltilir mi? Bilimsel makaleden alıntı yapmak, kaynak göstermek falan... Çok ayıp. Ortalama DH zekasının kaldırabileceği şeyler değil bunlar.
İnsan ürün tanıtımlarının altına "çöp" yazar, bütün yazılım haberlerine "verilerimizi çalıyorlar" yazar, komplo teorisyenliği yapar, düz dünyacılık, aşı karşıtlığı yapar...Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @setcom_2000
S
3 ay
Binbaşı

Esasında demek istediğim şuydu; Evet virüslerin eski oldukları ok. ama o buzulların içinde nasıl hapis oldukları?
Jurassic Park'daki sahne gibi bir açıklama.


https://www.youtube.com/watch?t=34&v=qUaFYzFFbBU&feature=youtu.be
Bu mesajda bahsedilenler: @setcom_2000
B
3 ay
Yüzbaşı

Daha geçen sevgili bilim adamlarınız bir açıklama yaptı coronayı modifiye ettik %80 daha ölümcül hale geldi diye , bırakında doğal virüs kapalım bari , ben ona razıyım o hiç değilse öldürür , sizinki süründürüyor.
F
3 ay
Yarbay

Sonraki plandemiler için bahane üretiyor birileri.3
3 ay
Binbaşı

Küreselci Dh teşekkürler ❤️< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

W
3 ay
Yarbay

%80 öldürücü korono ne zaman çıkıyor ona göre okula gitmeyi bırakacam da...N
3 ay
Yarbay

İşte beyni yıkanmış yığınlara bir örnek :)

Hakim görüşü savunmanın verdiği güvenle almış gazı, komplodan girmiş aşıdan çıkmış.

Sorsan dünya 3 yıldır ne yaşıyor, sarscov2 nereden geldi, tatbikatı yapıldı mı, aşı yatırımları yapmış kişi DSÖ'yü fonlayıp sağlık politikalarına yön veriyor etik mi desen, bön bön bakar. Ya da Gates insanlık için uğraşıyor der Netfliş'deki belgeselini seyrettikten sonra.

%95 etkili diye pazarlanan sıvının %95 rakamının nasıl hesaplandığını bilmez gelir burada seviyeden ve bilimden bahseder :)
Bu mesajda bahsedilenler: @alaz1903
D
3 ay
Yarbay

Bademsiz buzlardan bahsediyorlar.
Bu mesajda bahsedilenler: @PalaSakal
T
3 ay
Yarbay

hadi virüslerin oraya 310 milyon yıl önce (!) gittiğini de doğru sayalım. o virüsler ne yapacak da 20bin km uzaktaki bize gelecek? bu virüslerin yüzgeçleri mi var, 20bin km boyunca kulaç atıp akdeniz marmaraya mı gelecek :) hadi geldi diyelim marmaradan uçarak pencereden girerek akcigerlerimize mi gelecek :) Hadi akcigerlere geldi diyelim, o gelen virüs bizi hasta mı edecek, öldür mü edecek :) Kaygılı bir bekleyiş içersindeyim :)< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @SUAVI
_
2 ay
Yarbay

Haber, iki bos korku pompalama iceriginin tek kombinasyonda sunuldugu manipulasyona iyi bir örnek olmus.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.