Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
86
Cevap
0
Tıklama
18
Öne Çıkarma
Erdoğan: İhalesi yapılmış ama başlanmamış projeleri durduruyoruz, şu anki durum bunu gerektiriyor

S
sarkat
Konu Sahibi

geçen hafta (94 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

Erdoğan: Ülkemizin demokrasi konusunda herhangi bir eksiği yoktur
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Kurul Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, 'Ülkemizin demokrasi konusunda herhangi bir eksiği yoktur dedi' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TESK Genel Kurulu'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

"Köksüz bir ağacın ayakta kalamayacağı gibi köksüz bir kurum da varlığını uzun süre sürdüremez. Yaşadığımız onca hadiseye rağmen zarar görmedik. Ülkemizin adı birileri tarafından sürekli olumsuzluklarla anılmaya çalışılıyor. Türkiye geçmişte yaşadığı kimi darbelere rağmen tercihini her zaman tekrardan demokrasi tarafından kullanan bir ülkedir" diyen Erdoğan, Türkiye'nin demokrasi konusunda herhangi bir eksiği olmadığını söyledi.

Erdoğan, "Ekonomimizi olumsuz yönde etkileyen tüm hadiseleri serbest piyasa ekonomisi dışına çıkmadan düzeltmenin mücadelesini veriyoruz" dedi.

Kapatılan bakanlıklara dikkat çeken Erdoğan, "Kamu kurumlarından kirada olanlar bu kamu binalarına geçecek. Araç tasarrufuna gidilecek. Emekli ettiğimiz kadar personel alacağız, fazla personel almayacağız. Kamuda tasarrufa gideceğiz. İsraf değil üretim ekonomisine geçeceğiz. Özel sektör yatırımlarını, kamu özel sektör yatırımlarını tüm gücümüzle destekleyeceğiz. İthalat ihracat yapmayanların dövizle işi olmamalı. Faiz konusunda düşüncem aynı, değişen bir şey yok. Merkez Bankası ayrı, o kendi kararını kendi alır. Özel sektöre ait bankalar var, onlar da bu karara göre 50'lere varan faiz uygulaması yapıyor. Esnaf kardeşime soruyorum, bana söyler misin yatırımlarını neye göre yapacak?" diye konuştu.

Erdoğan, "Zaten özel sektör bankalarının bir çoğu kolay kolay bunlara kredi musluklarını böyle açmıyor. Ee Zaten yüzde 50’lere varan faiz oranları var. İçinizde böyle yüzde 50 kazanan var mı? Bu ancak esrar eroin tüccarlarında olur. Normalde olmaz. Bu gerçek ortada… TÜSİAD diyor ki faiz çok yüksek ben de diyorum ki bu yüksek faizi düşürelim. O zaman faiz denen bu sömürü aracını kullanmaya asla aracı olamayacağız. Ben bugüne kadar Merkez Bankası'nın açıkladığı enflasyon tahminlerini tutturduğunu görmedim" ifadelerini kullandı.

'İHALESİ YAPILAN AMA BAŞLAMAYAN PROJELERİ BİR KENARA KOYUYORUZ'

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"İsraf ekonomisine değil, üretim ve verim ekonomisine geçiyoruz. Devam eden projeleri bitiriyoruz, ihalesi yapılmış başlamamış olanları oturup konuşup onlara başlamayacağız. Şu anda onları bir kenara koyuyoruz. Şu anki durum bunu gerektiriyor."

http://haber.sol.org.tr/turkiye/erdogan-ulkemizin-demokrasi-konusunda-herhangi-bir-eksigi-yoktur-247492muharrem ince, "kanal istanbul bize ne kadar lazım? yazık değil mi 65 milyar dolar parayı oraya gömeceğiz..israf bu" dediğinde troller çıldırmıştı...vay işte ince gelirse herşeyi
Yoruma Git
Yorumun Devamı lazer__ - geçen hafta +228
İnce dediği zaman herkes saldırmıştı. Noldu?
Yoruma Git
MaaşlıPatroon - geçen hafta +139
Reis gayet açık açık yaptıklarını söylüyor adamın dibi : )

Yoruma Git
Yorumun Devamı -MoDeStUs- - geçen hafta +103
özet geçelim.
para bitti diyor.
Yoruma Git
ashley j williams - geçen hafta +96
Beyler beynim yanıyor beynim. Bunları birileri söyleyince yok öyle birşey hain diyorlardı , şimdi kendileri söylüyor . Bu nasıl düzen .
Yoruma Git
Oğuzhaan - geçen hafta +50
Sacmalamissin tamamen. Burada ortalama 20 yaşında gariban muhalifler var. Neyi somurmus gecmiste?
Yoruma Git
ali222 - geçen hafta +28
Daha birkaç hafta önce "dolarmış neymiş geçin bunları geçin" diyordu başkan ne oldu şimdi? Hani dolar etkilemiyordu? Neden projeler durdu o zaman? Ülkendeki her şey
Yoruma Git
Yorumun Devamı MrBlackEagle - geçen hafta +21
Yazılanı doğru organınla oku.

Milletin tepki verdiği şey, önceden başkalarının karşı çıkıp hain damgası yediği şeyi şu an Erdoğan'ın söylüyor olması.

Yoruma Git
Yorumun Devamı pcwolf28 - geçen hafta +18

-
-MoDeStUs-
geçen hafta (14148 mesaj)
Reis gayet açık açık yaptıklarını söylüyor adamın dibi : )

Diyorki yedik içtik yandaşları bir güzel doyurduk saat gibi hediyelerimizi aldık israfımızı yıllarca bir güzel yaptık artık bırakıyoruz : )
A
ashley j williams
geçen hafta (84 mesaj)
özet geçelim.
para bitti diyor.
L
lazer__
geçen hafta (1132 mesaj)
muharrem ince, "kanal istanbul bize ne kadar lazım? yazık değil mi 65 milyar dolar parayı oraya gömeceğiz..israf bu" dediğinde troller çıldırmıştı...vay işte ince gelirse herşeyi durduracak falan..

noldu lan şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 13 Eylül 2018; 21:56:40 >


M
MaaşlıPatroon
geçen hafta (73 mesaj)
İnce dediği zaman herkes saldırmıştı. Noldu?
S
saçmasapansözler
geçen hafta (226 mesaj)
"İsraf ekonomisine değil, üretim ve verim ekonomisine geçiyoruz." Yani israfı kabul ediyor RTE ama gerçekten öyle olacak mı göreceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

H
Haşin_ErKeK
geçen hafta (874 mesaj)
Deniz bitti kara göründü diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


H
hepsinerede
geçen hafta (13 mesaj)
size ne derse yaranamaz linç e devam :)


Bu mesaja 2 cevap geldi.

R
RElS
geçen hafta (161 mesaj)
Bu olmadı, vatandaş yararına her ne olursa olsun yatırımlara devam edilmeli. Elde bir kaç fabrika/kurum kaldıysa onları da özelleştirmeliyiz gerekirse. Başta TRT özelleştirilsin. Vatandaşın elektrik faturasına bile TRT katkı payı kesiliyor israf israf israf..
O
Oğuzhaan
geçen hafta (1172 mesaj)
Beyler beynim yanıyor beynim. Bunları birileri söyleyince yok öyle birşey hain diyorlardı , şimdi kendileri söylüyor . Bu nasıl düzen .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M
MrBlackEagle
geçen hafta (410 mesaj)
Daha birkaç hafta önce "dolarmış neymiş geçin bunları geçin" diyordu başkan ne oldu şimdi? Hani dolar etkilemiyordu? Neden projeler durdu o zaman? Ülkendeki her şey ithal, dolara endeksli olursa böyle bütün projeler durdurulur.
İ
işleredom
geçen hafta (760 mesaj)
Bu haberi herkesin duyması lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


İ
imGr8
geçen hafta (51 mesaj)
Meali : batıyoruz.

Reis bir an önce muahalefete geçmek istiyor.
C
CeyKalDa
geçen hafta (2051 mesaj)
gördiyoruz
haziran 2018 de tamami açılacak deniken sancaktepe netrodu halrn açılmadı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A
asderty
geçen hafta (673 mesaj)
Ekonomide normale dönecek mi sanki? Milli eğitim bakanı inşallah umut ettiğimiz gibi çıkar. Dış politikada da bazen umutlanıyorum. Liyakat işine biraz dikkat edip, laikliğinde önemini de vurgularsa... Yaşa varol reise doğru gider mi bu iş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E
El Fuego
geçen hafta (5381 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

gördiyoruz
haziran 2018 de tamami açılacak deniken sancaktepe netrodu halrn açılmadı
İşi bitiren yüklenici şirketin yaptığı panoya (trenlerin zamanlamasını ayarlayan bilgisayar gibi bir şey gibi), işi zamanında bitiremeyen başka bir yüklenici şirket sabotaj düzenlemiş diye biliyorum. Siemens'de çalışan bir arkadaşım anlattı. Siemens sinyalizasyon işini hızlıca bitirip, gitmiş. Diğer iki yüklenici mahkemelik olmuşlar. Yani işimiz Allah'a kaldı yine.Gebze Haydarpaşa hattı 10 seneye yaklaştı öte taraftan.Bu halk her türlü eziyete müstehak. Zerre acımıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T
Tornado of Souls
geçen hafta (107 mesaj)