Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
20
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Erdoğan: Ankara Esenboğa Havalimanı'nı Biz Yaptık

S
Sirkadyen Konu Sahibi
12 ay (7035 mesaj)
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde halka seslendi.

AKP döneminde Ankara'ya yapılan hizmetlerden söz eden Erdoğan sözü Esenboğa Havalimanı'na getirerek "Asrın projelerini hayata geçirdik karşımızda CHP'yi bulduk. Soruyorum size biz göreve geldiğimizde 17 yıl önce Ankara'da böyle bir havalimanı var mıydı? Bu havalimanını biz yaptık. Havalimanından ta şehre kadar adeta bir otoyol gibi bir yolu Melih Bey'in başkanlığı döneminde büyükşehir belediyemiz yaptı." dedi. Erdoğan'ın 1955'ten beri hizmet veren Esenboğa Havalimanı ile ilgili sözleri kafa karıştırdı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Recep Tayyip Erdoğan, partisince Hastane Metro Durağı önünde düzenlenen Yenimahalle mitinginde halka hitap etti. AKP iktidarı olarak yola çıkarken “Eğitim, sağlık, adalet, emniyetle Türkiye’yi yükselteceğiz, ulaşım, enerji, tarım, bunlarla beraber Türkiye’yi yükselteceğiz.” dediklerini belirten Erdoğan, verdikleri sözleri yerine getirdiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı görevini devraldıktan sonra Yenimahalle’de bulunan Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne taşındığını anımsatan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Hamdolsun 4 yılı aşkın süredir de sizlerle komşuyum. Mevlam muhabbetimizi, yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Bu vesileyle siz komşularıma 24 Haziran’daki desteğinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’yi ve Cumhur İttifakı’nı Yenimahalle’de hamdolsun iktidara taşıdınız. Şahsıma 5 yıl daha Cumhurbaşkanı olarak Türkiye’ye ve sizlere hizmet etme onurunu yaşattınız. Güveniniz, kadirşinaslığınız için her birinize şükranlarımı sunuyorum.”

Allah’ın izniyle 17 yıldır olduğu gibi yine millete mahcup olmayacaklarını vurgulayan Erdoğan, “Verdiğiniz desteği 31 Mart seçimlerinde daha artırarak devam ettirmenizi bekliyorum. 31 Mart’ta Yenimahalle’yi ilçemize tevazu, samimiyet ve gayretle hizmet edecek kadrolarla yeniden tanıştırmamız lazım. 31 Mart’ta Yenimahalle’nin hasretine artık bir son vermemiz gerekiyor. 31 Mart’ta ilçemizi gönül belediyeciliğine kavuşturmamız lazım. 31 Mart’ta Yenimahalle’yi kamu yatırımlarında olduğu gibi belediyecilikte de en güzel hizmetlerle yeni bir vizyonla buluşturmamız lazım.” dedi.

Bunun için Yenimahalle’de geçmişi başarılarla dolu liyakatli, tecrübeli, gayretli, samimiyetle çalışacak bir ismi aday gösterdiklerinin altını çizen Erdoğan, şunları söyledi:

“Veysel Tiryaki kardeşimizi sizler zaten yakından tanıyorsunuz. 3 dönem Altındağ’da belediye başkanlığı yaptı. Ne demek 3 dönem? 15 yıl. Şunu unutmayın, eser müessiriyle değerlidir. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Şimdi Veysel Tiryaki kardeşimi tanımak için Altındağ yeter, Altındağlılar da yeter. Biz 3 dönem kuralı sebebiyle 4. dönem Veysel kardeşimizi orada aday yapmadık. Dedik ki, ‘Şimdi artık hizmetin ihtiyacı olduğu önemli ilçelerden bir tanesi olarak bizim bir yer değişikliğine gitmemiz lazım.’ Onun için de en uygun yer neresi’ dedik, Yenimahalle. Bu dönem Yenimahalle’ye Veysel Tiryaki kardeşimizi aday yaptık. Tecrübeyse tecrübe, gençlikse gençlik. Öyle yürüyemeyen, ayakta duramayanlarla bu iş olmaz. Dinamik, çalışacak, işini bilen, bu konuda tecrübeli arkadaşlara ihtiyacımız var.”
“Bu birikimi, bu vizyonu Yenimahalle’ye de taşıyacağız”

Tiryaki’nin son 15 sene Altındağ için gecesini gündüzüne kattığını, şehrin en mazlum ilçesini en gözde yerleşim yerlerinden biri haline getirdiğini anlatan Erdoğan, Tiryaki’nin Ankara Büyükşehir Belediyesiyle el ele vererek Hamamönü, Hacıbayram, İtfaiye Meydanı, Ulucanlar ve Kale’yi şehrin cazibe merkezi yaptığını söyledi. Erdoğan, “Tüm Ankaralıların gururla misafirlerini götürdüğü tarih, kültür ve turizm yerlerinde Veysel Bey’in imzası var. İnşallah sizlerin de desteğiyle 31 Mart’tan itibaren bu birikimi, bu vizyonu Yenimahalle’ye de
taşıyacağız.” ifadesini kullandı.

“Özhaseki’nin belediyecilikte sembol bir isim”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile ilgili de konuşan Erdoğan, Özhaseki’nin belediyecilikte sembol bir isim olduğuna dikkati çekti. Özhaseki’nin 5 dönem Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığını, ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Tüm belediyelerle, şehirlerin altyapısı, üstyapısıyla, planlamayla yakın uğraştı. Özellikle de hani o çukur, kanal, bunların açıldığı Güneydoğu, Doğu var ya oralarda Mehmet Özhaseki kardeşimiz büyük mücadele verdi ve oraların altını elden geçirdi. O tünelleri tamamıyla tespit ederek o binalar kentsel dönüşüm değişimle yıkıldı. İşte daha yeni Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Siirt’teydim, bütün oraların halini gördüm. Şimdi oralar adeta yeniden inşa ediliyor, ihya ediliyor. Yaparsa AK Parti yapar. İstiyoruz ki aynı şeyi Yenimahalle’de de yapalım. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak işte böyle kıymetli, deneyimli, çalışkan isimlerle huzurunuza çıktık. ‘Ankara’ya tecrübe yakışır, Başkent’e başarı yakışır, Yenimahalle’ye vizyon yakışır.’ dedik.”

“Bu havalimanını biz yaptık”

AKP döneminde Ankara’ya yapılan hizmetlerden söz eden Erdoğan sözü Esenboğa Havalimanı’na getirerek “Asrın projelerini hayata geçirdik karşımızda CHP’yi bulduk. Soruyorum size biz göreve geldiğimizde 17 yıl önce Ankara’da böyle bir havalimanı var mıydı? Bu havalimanını biz yaptık. Havalimanından ta şehre kadar adeta bir otoyol gibi bir yolu Melih Bey’in başkanlığı döneminde büyükşehir belediyemiz yaptı.” dedi. Erdoğan’ın 1955’ten beri hizmet veren Esenboğa Havalimanı ile ilgili sözleri kafa karıştırdı.https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/erdogan-ankarada-19-3913573/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 14 Mart 2019; 18:35:8 >

Ateşi de biz bulduk.
Yoruma Git
ldr1907 - 12 ay +20
Doları 1 TL yapsın

ve biz yaptık desin

sabırsızlıkla bekliyorum
Yoruma Git
ogameci - 12 ay +12

O
ogameci
12 ay (17542 mesaj)
Doları 1 TL yapsın

ve biz yaptık desin

sabırsızlıkla bekliyorum
L
ldr1907
12 ay (581 mesaj)
Ateşi de biz bulduk.
C
cokbaska
12 ay (949 mesaj)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C
captain_turkiye
12 ay (3690 mesaj)
ayfonu biz icat ettik
B
barriss
12 ay (277 mesaj)
Bi sonraki secimde bu ülkeyi biz kurduk bizden once.ulke mi vardı diyecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S
SultanApex
12 ay (1946 mesaj)
Başka şehirlerle dalga geçerken bizim başımıza da geldi. Biz yaptık diyor millette alkışlıyor. Şaka gibi ya...

Eskiden yabancı devlet büyükleri gidip gelirken konya üzerinde gemi ile geliyorlardı.
N
nForcer
12 ay (10342 mesaj)
1987 yılında açılan Adnan Menderes Havalimanı için de "biz yaptık" demişti.

Aslında yaptığı şey yalnızca terminal binalarını baştan aşağı yenilemek.
İ
imGr8
12 ay (72 mesaj)
Anlaşıldı, Göbeklitepe ye kadar gidecek iş...
E
ESOES1981TR
12 ay (941 mesaj)
o bu değilde bir zamanlar bizim millet yunanlıların ekonomik krizi ile dalga geçerken biz çok daha beterini her anlamda yaşıyoruz hem sosyal, hem ekonomik hemde psikolojik ne ararsan var zamanında 1 koyup 3 alacaz diye bizi körfez savaşına sokup amerikaya yardım edenlerin yaptığı yanlış karar sonucu Irak da ölenlerin , Suriyede ölenlerin, Afganistanda ölenlerin ahı bu memlketi tutacak gibi duruyor gençler çok feci bir son yaklaşıyor bence bunu daha önce demiştim ; bunca insanın akan kanı, belası, bedduası, gözyaşı yerde kalmaz bizide vurur diye maalesef oluyor ve sürekli daha beter bir şekilde devam ediyor gelişiyor olaylar
G
Guest-A2C4E36DE
12 ay (532 mesaj)
Buzdolabı yoktu be buzdolabı
Bre münafıklar anca dalga geçin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx82ms -- 15 Mart 2019; 1:55:36 >


W
Winter Is Coming
12 ay (4969 mesaj)
prompterin azizliği arkadaşlar. cumhurbaşkanımız asla böyle söylemez.

prompteri yöneten eleman iyice soruşturulmalı.

prompter de fedöncü olabilir. prompterin pensilvanya ile bağlantısı olabilir.

Selam ve dua ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S
Sicsoline
12 ay (8 mesaj)
Coştukça coşuyor sayın cumhurbaşkanı.
B
BelkScilk
12 ay (7 mesaj)
Hakkı Ödenemez Reisimin Varken Kıymetini Bilmek Lazım... 🇹🇷

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


R
Rindaman
12 ay (6120 mesaj)
Adam kısaca diyor ki deve dişi değil erkek.
0
006942fj
12 ay (8 mesaj)
Yalansa yalan deyin.


Deyinde Cimer'e bildirelim
B
BlackLead
12 ay (11188 mesaj)
cumhuriyeti biz ilan ettik zaten. Cehape zihniyeti mi yaptı sanıyorsunuz xd
N
netstat
12 ay (2961 mesaj)
Esenboğa terminali ilk olarak akp döneminde açılmamıştır ama şu an ki hizmet veren terminal 2006 yılında akp döneminde yapılmıştır. Siz harbi sazansınız, araştırmadan, bakmadan her şeye atlamaya devam edin böyle

Kaynak: http://www.esen****irport.com/tr-TR/tavhakkinda/Pages/tarihce.aspx

edit: forum ilginç bir şekilde linki sansürlüyor google a esenboğa tarihçe yazıp ilk siteye bakın

Esenboğa Tarihçesi kısmı 4. paragrafa göz atın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netstat -- 14 Mart 2019; 21:21:11 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

C
captain_turkiye
12 ay (3690 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: netstat

Esenboğa terminali ilk olarak akp döneminde açılmamıştır ama şu an ki hizmet veren terminal 2006 yılında akp döneminde yapılmıştır. Siz harbi sazansınız, araştırmadan, bakmadan her şeye atlamaya devam edin böyle

Kaynak: http://www.esen****irport.com/tr-TR/tavhakkinda/Pages/tarihce.aspx

edit: forum ilginç bir şekilde linki sansürlüyor google a esenboğa tarihçe yazıp ilk siteye bakın

Esenboğa Tarihçesi kısmı 4. paragrafa göz atın
Havaalanı yapmak farklı yenilemek ya da terminal eklemek farklı. Havalaanını biz yaptık diyorsan baştan sona yapmış olman lazım. Öyle mi? Algı yapacağım, insanlara sazan diyeceğim diye ne hallere düşüyorsunuz.
T
Thingol
12 ay (863 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: netstat

Esenboğa terminali ilk olarak akp döneminde açılmamıştır ama şu an ki hizmet veren terminal 2006 yılında akp döneminde yapılmıştır. Siz harbi sazansınız, araştırmadan, bakmadan her şeye atlamaya devam edin böyle

Kaynak: http://www.esen****irport.com/tr-TR/tavhakkinda/Pages/tarihce.aspx

edit: forum ilginç bir şekilde linki sansürlüyor google a esenboğa tarihçe yazıp ilk siteye bakın

Esenboğa Tarihçesi kısmı 4. paragrafa göz atın
Donanımhaberi de reis kurdu, hey yavrum hey.

Onlar konuşur, AK Parti yapar