Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Enteresan bir kapanma sorunu

A Archery Konu Sahibi
3 yıl (454 mesaj)
Merhaba arkadaşlar..

Arkadaşıma ait bir bilgisayar ile başımız dertte.

Sistem özellikleri
asus z270f anakart
1080ti asus
32gb ddr4 3000mhz
samsung evo 960 250 gb
ximatek vector s 750 80+ silver
Sıvı Soğutma


Sistem yük altında iken kapanıyor veya kitleniyor. Yeniden başlatıldığında ise m2 ssd yi görmüyor illa power dan fişi çekip takmam gerekiyor boot etmesi için. (Biosda da görmüyor)
Sistemde ısı problemi yok

Stress teste soktuğumda da birşey yok fakat stress testte iken misal malum video sitesinden video açtığında bir kaç dakka sonra küt diye kapanıyor veya kitleniyor (Mouse falan oynuyor sekmeleri açıyoruz ama sekmeler gelmiyor tıklanmasına rağmen işlem yok)tabi tekrar açılmıyor power fişi çekip takıyoruz.

Isıların hepsini hem termal kamera ile hemde bilgisayar üzerinden çeşitli programlar ile test ettik.

Ekran kartı max 62 cpu max 60 görüyor. Anakart 47 dereceyi geçmiyor.
Başta aklıma POWER gibi geldi ama sonra da şu çelişkide kaldık power dansa neden m2 yi görmüyor? Gücü direkt anakarttan alıyor sonuçta.
Sonra anakart dan şüphelendik m2 pci-x üzerinden ayarlamıştık belki ekran kartı ile m2 aynı anda işlem yapınca chipset arısasından dolayı kapanıyordur diye ama ekran kartı görüntü veriyor hiç bir sıkıntı çıkarmadan. bi ihtimal thermal macun dedik ısının normal olmasına rağmen yine sorun çözülmedi.

Çeşitli arama motorlarından Rusça, ingilizce, fransızca, almanca vs vs. dillerde arattığımda birşey bulamadım. Sadece bir yerde birşey gördüm çok saçma geldi ama yinede söyliyeyim Ethernet kablosunun kıvrılması akımın fazla gelmesine neden oluyormuş internette gezinince kitlenme veya kapanmaya neden oluyormuş. Ben pek ihtimal vermedim ama yinede kabloyu değiştim sorun aynı.

Şimdi biz neyi garantiye gönderelim kafamız iyi ce karıştı
L lord276
3 yıl (622 mesaj)
geçmiş olsun kardeş ssd arızalanmış daha doğrusu el sallamaya başlamışDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.