Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
203
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Entegre sistemlere Ryzen gücü

E
ekrem71 Konu Sahibi
2 yıl (26256 mesaj)


Dizüstü, masa üstü ve sunucu tarafında Zen mimarisi ile önemli bir atak yapan AMD, rakibi Intel’i de zaman zaman zor durumda bırakıyor. Zen mimarisi şimdi entegre sistemlerde de Intel’in karşısına çıkıyor.


 


Ryzen V1000 neler sunuyor?


 


Sızdırılan bilgilere göre Ryzen V1000 adıyla anılacak olan yeni APU’lar entegre sistemlere de Ryzen işlemcileri ve Vega grafik birimlerini getiriyor. Abilerinden farklı olarak 12W-54W arasında ısıl tasarım gücüne sahip olan yeni seri bu açıdan biraz daha performansı düşürülmüş olarak geliyor.


 


2, 4 ve 8 çekirdek olarak hazırlanan yeni tasarımlar 1MB veya 2MB ön bellek barındırıyor. Bellek tarafında ise 32GB’a kadar çift kanal ECC veya standart RAM belleklere destek sunuluyor.


 


Ayrıca Bkz.Gigabyte Aorus Z370 anakartları satın alanlara Steam cüzdan kodu

Teknik detaylar tam olarak bilinmese de Ryzen 2000G serisinde olduğu gibi Vega 8 ve Vega 11 grafik birimlerinin yer alacağı tahmin ediliyor. H.265, V9 gibi kodeklere ve Ultra HD çözünürlüklere destek ile yeni seri aranılan bir paket haline gelecek.


 


Ryzen V1000 serisi ağırlıklı olarak birden fazla ekran ile tanıtımların yapıldığı entegre alanları hedefliyor. Ayrıca küçük yapıda bilgisayar sistemleri ve düşük güç tüketen dizüstü bilgisayar modelleri de yine yeni serinin hedefleri arasında. Bu segmentte Intel’in Pentium ve Celeron işlemcilerini kapsayan Gemini Lake ile alt seviye Xeon D işlemcileri var. AMD yine bu noktada fiyat avantajını kullanarak ön plana çıkmaya çalışacaktır.


 

 Haberi Portalda Gör


A
alprkrkmz
2 yıl (4236 mesaj)
Intel'in NUC serisine rakip mini desktop pc için çıkarsa bunlar çok iyi olacak. Ya da stick pc gibi ürünler ile daha fazla görmeliyiz Ryzen'leri.
Ç
Çağdaş
2 yıl (6607 mesaj)
Atom benzeri bir işlemci yapıp tabletlere girse fena olmaz mı


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M
Mete Can Karahasan
2 yıl (16066 mesaj)
Daha Atom para kazandırmıyorken Ryzen ne yapacak? Tabletlerde Apple'dan başka oyuncu yok.
Bu mesajda bahsedilenler: @Çağdaş
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.