Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
5517
Tıklama
0
Öne Çıkarma
EnerjiSA 3 lü Elektrik Sayaç Tarifesi için fatura hesabı

J jhudaverdi Konu Sahibi
9 yıl (922 mesaj)
Merhaba,
forumda daha önce yayınlanmıştı ama şu an güncel olmadığından yeni konu açmak istedim. EnerjiSA 3 lü Elektrik Sayaç Tarifesi için fatura hesabı yapabileceğim güncel bir tablo (excel, vb) var mıdır acaba? Yardımlarınız için teşekkürler.
L labonbonera
8 yıl (4 mesaj)
http://s3.dosya.tc/server11/sxkpWp/elektriktarifekarsilastirma.xlsx.html

buradan indirip hesaplayabilirsiniz. güncel birim fiyatlarla oluşturulmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labonbonera -- 1 Ekim 2013; 21:39:23 >


Bu mesajda bahsedilenler: @jhudaverdi

J jhudaverdi Konu Sahibi
8 yıl (922 mesaj)
Cevap için teşekkürler. Faturadaki kullanım miktarlarıyla tabloyu karşılaştırıp duruma göre eğer uygunsa 3 lü tarifeye geçmeyi düşünüyorum. Bu arada normal tarifede aylık fatura ortalamamız 75 TL civarı. Sizce 3 lü tarifeye geçip çamaşır, bulaşık vb bazı kullanımları saat 22.00 sonrasına alsak bizim için bu 3 lü tarife karlı olur mu sizce?
Selamlar.
L labonbonera
8 yıl (4 mesaj)
ben şu anda 3 zamanlı tarife kullanıyorum, çamaşır- bulaşık makinesi kullanımlarımızı saat 22 den sonra yapıyoruz ama hesaplamalarıma göre tek zamalı tarife kullansam faturam 2 lira fazla gelecek. şu anki sayacınızdan saat tutarak hangi saatler arasında nekadar elektrik harcadığınızı hesaplayabilirsiniz. bence bundan sonra karar verin. birde 3 zamanlı tarifeye geçtikten sonra stres oluyo insanda yok şimdi çok pahalı yok şimdi ucuzladı diye, bir kaç lira fark olacaksa geçmeyin derim ben.
J jhudaverdi Konu Sahibi
8 yıl (922 mesaj)
Durum anlaşıldı Hocam, sağolun.
Aynen dediğiniz gibi fatura ile karşılaştırma yapıp öyle aman aman bir fark yoksa geçmemek en iyisi.
Selamlar.
V vengin
8 yıl (4 mesaj)
Merhaba arkadaşlar

Watt'ı TL'ye çeviren bir site hazırladım. Bugünün elektrik fiyatına göre hesaplıyor, yalız şuanda vergileri hesaplamıyor yakında onuda ekleyeceğim. Vergilerde ortalama olarak tüketim fiyatının 3te 1ine tekabül ediyor.

Kullanmak isterseniz http://acaba.neyakar.im/DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.