Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
EN YAKIN STEAM İNDİRİMİ NE ZAMAN?

A
ArmaganAkcay
3 ay (6 mesaj)
20TL var steam cüzdanımda indirimleri bekliyorum. Yakın zamanda indirim yoksa oyun önerir misiniz ?Ne gibi oyunlar sevdiğini bilmediğim için nokta atış oyun önerilerinde bulunamayacağım ama farklı türlerden ortaya karışık birkaç tane söyleyebilirim. Öncelikle, oyunsuz
Yoruma Git
Yorumun Devamı Haplo - 3 ay +4

H
Haplo
3 ay (4517 mesaj)
Ne gibi oyunlar sevdiğini bilmediğim için nokta atış oyun önerilerinde bulunamayacağım ama farklı türlerden ortaya karışık birkaç tane söyleyebilirim. Öncelikle, oyunsuz kaldıysan şu anda EpicGames.com 'da "What Remains of Edith Finch" isimli oyunu bedavaya veriyorlar.

Ayrıca Steam üzerinde kim hangi oyunu tavsiye ederse etsin, %80 üzerinde olumlu oy almamış oyunlar genel itibariyle pek iyi oyunlar değildir. %60-80 arası oyunlar "sorunları olsa da idare eder" kategorisindedir. %50-60'ın altı ise kötü oyunlar kategorisindedir. En azından benim için öyle.

Bir sonraki etkinlikli toplu indirim, haziran ayı sonuna doğru başlayan 2 haftalık yaz indirimleri zamanı olsa gerek. Ama oyun almak için yaz zamanını beklemene gerek yok çünkü oyunlar sürekli benzer indirimlere girip çıkıp duruyorlar.

Steam'e giriş yapıp, beğendiğin oyunları istek listene eklersen, indirim olduğunda sana mail atarak bildiriyorlar. Daha sonrahttps://steamdb.info/ adresinden oyunun adını aratarak daha önceki tarihlerde ne kadar indirim aldığını kontrol edebilirsin.

Örneğin az önce Steam'den mail geldi; istek listemdeki BossConstructor isimli oyun %50 indirime girmiş. Lâkin Steam.db'den kontrol ediyorum; 25 Haziran 2016'dan bu yana 24 kere %50 indirime girmiş. Yani bu oyun sürekli aynı indirimi alıp duruyor. Eğer halihazırda oynadığım oyunlar varsa ve bu oyunu hemen alıp oynamak istemiyorsam, prensip olarak böyle oyunları %75 veya üzeri indirim gelene dek almıyorum çünkü %50 indirim zaten bunun normal fiyatı olmuş. Daha fazla indirim vermeli ki ben de "indirime girmiş" diyebileyim.

Bazen 2 haftalık büyük yaz ve kış indirimleri dışında, 5-7 gün gibi daha kısa süren Şubat ayı civarında New Lunar Year veya Nisan ayı civarında bahar indirimleri gibi indirimler oluyor ama bu indirimlerin tam olarak ne zaman olacağı veya ne kadar oyunu kapsayacağı pek belli değil.


Bedava verilen oyunları takip et. Aşağıdaki sitelerde bir üyeliğin hazırda bulunsun ki bedava oyun verdiklerinde alabilesin. Bunlar:https://www.epicgames.com/ https://www.humblebundle.com/ https://www.fanatical.com/ https://www.gog.com/

Ayrıca sık olmasa da Ubisoft'un uPlay'i de bazen gaza gelip bedava oyun veriyor. https://uplay.ubisoft.com/

Steam'de "Donanım Haber Topluluğu" adındaki gruba katıl. Yukarıda bahsettiğim sitelerde bedava oyun veriliyorsa burada hemen duyuruyorlar. https://steamcommunity.com/groups/DHGrup

Ne tür oyunlar seviyorsun bilmiyorum ama şu oyunları beğenirsen istek listene ekleyebilirsin; indirim geldiğinde haberin olur.

Rocket League - 31.00 TL - %50 indirimde 15.50 TL https://store.steampowered.com/app/252950/
163 saat oynadım, arada oynamaya devam ediyorum

ShellShock Live - 13.00 TL - %40 indirimde 7.80 TL https://store.steampowered.com/app/326460
Henüz erken erişimde, 1055 saat oynadım, tam rahatlık oyun, hâla arada oynarım. Sıra tabanlı multiplayer olduğu için genelde internette dolaşırken, Youtube videolarına daldığımda, hatta ve hatta Hearthstone veya Slay the Spire gibi kart oyunlarını oynarken bile arkaya ikinci oyun olarak açıp oynayabildiğim bir oyun.

Borderlands: Game of the Year - 49.00 TL - %75 indirimde 12.25 TL https://store.steampowered.com/app/8980/Borderlands/
200 saat oynadım, bütün başarımları topladım, ama 4 karakterden yalnız 2'si ile oyunu bitirdim. Oynamadığım karakterlerle oynasam daha oynarım.

Borderlands 2: Game of the Year - 59.00 TL - %75 indirimde 14.75 TL https://store.steampowered.com/app/49520/Borderlands_2/
105 saat oynadım, 6 karakterden 1'i ile oyunu bitirdim, onda da henüz DLC'lerin hepsini tamamlayamadım. Oynamaya devam ediyorum.

Hatta indirimdeyken 36 TL gibi bir fiyata, Borderlands The Handsome Collection adı altında şöyle bir paket satıyorlar içerisinde hem Borderlands 2 hem The Pre-Sequel hem de bu oyunlara ait 50 adet DLC'nin tümünü veriyorlar. Türü ve seriyi sevenler için en başarılı paket bu. https://store.steampowered.com/bundle/8133/Borderlands_The_Handsome_Collection/

Gas Guzzlers Extreme Gold Pack - 55.00 TL - %80 indirimle 11.00 TL https://store.steampowered.com/app/243800/Gas_Guzzlers_Extreme/
10 saat oynadım ama beraber yarışacak arkadaşlar olsa yine girer yine oynarım.

Dead Cells - 40.00 TL - Geçtiğimiz yaz çıkış yaptığı için fiyatı yükseldi; o zamandan beridir 6 defa %20 indirim alarak 32.00 TL'ye kadar düşmüş ama bu oyunu geçen yaz indirimlerinde %40 indirim alarak 19.20 TL'ye satılmıştı. Hep %20 kalacak değil; yine eski indirimli satış fiyatlarını beklemenizi tavsiye ederim. https://store.steampowered.com/app/588650/
33 saat oynadım, daha bitiremedim; arada oynuyorum.

This War of Mine - 31.00 TL - %75 indirimle 7.75 TL, ayrıca Türkçe olması da cabası. https://store.steampowered.com/app/282070/This_War_of_Mine/
İlk çıktığında bir süre korsan oynamıştım, her yönüyle çok beğendim. Sonra gidip DLC'leriyle birlikte satın aldım ama Steam üzerinden oynamaya fırsat bulamadım daha.

Valla oyun dünyası her türden oyuncu için bir okyanus, tavsiye edilecek oyunlar bitmez; The Witcher, Torchlight, Don't Starve, Divinity, BioShock, Deus Ex, Metro, Portal, The Banner Saga serileri gibi; ama bir oyun %95 olumlu oy almış olsa bile türe aşina değilseniz oyunu beğenmemiş olan %5 arasına girme ihtimaliniz her zaman var. 30 TL verdiği The Witcher 3 hakkında 300-400 saat oynadıktan sonra "beğenmedim, tavsiye etmiyorum" diye yorumu olan ilginç insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Warframe, Neverwinter ve Dragon's Prophet gibi 1000-1500 saatin üzerinde oynadığım F2P oyunlar da var ama F2P oyunlar oynamanızı tavsiye etmiyorum. Tavsiye edenleri de dinlemeyin. Her seferinde tövbe edip bırakıyorum, sonra kendini bilmez densiz bir arkadaş beni gaza getirip başka bir F2P'ye başlatıyor. Sonra onlar bırakıyor, ben bırakamıyorum. F2P ve MMORPG pişmanlıktır. Sizi sürekli oyuna bağlı tutmaya zorlar, günlük görevleri yapmadığınızda pişmanlık hissedersiniz, bir süre oynamasanız geri kalmış hissedersiniz. F2P bile olsa üç lira beş lira vereyim ne olacak, altı üstü cips parası diye diye para harcarsınız; geriye dönüp bir bakarsınız çoktan 50 lira 100 lira vermişiniz. Oyunu bırakmak ister, o kadar emek, zaman, para verdim der bırakamazsınız. Bu oyunlar hayatınıza mani olur, oyunlar arasında en tehlikelileridir, hiç ama hiç tavsiye etmem.

İyi eğlenceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haplo -- 16 Ocak 2019; 7:59:48 >


A
al-ozaria
3 ay (1055 mesaj)
Buradan takip edebilirsiniz. 3 aşağı 5 yukarı %90 doğru tarihi tuttururlar birkaç gün belki oynar.

https://www.whenisthenextsteamsale.com/
H
Haplo
2 ay (4517 mesaj)
İndirim haftası geldi; ayın 12'sine kadar sürecek.