Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
1182
Cevap
3637
Tıklama
5
Öne Çıkarma
Cevap: En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız (60. sayfa)

A Are You Hitting On Me
4 hafta (395 mesaj)
Cowboy Bebop izledim. Bence harika bir anime. 11/10. Karalarım bir şeyler.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O Okeanix
3 hafta (3250 mesaj)
Monster izledim objektif olarak 7/10 ama bunu açıklamak çok uzun sürer belki bir gün uğraşıp buraya atarım. Özet olarak izlediğim diğer diziler ve okuduğum diğer polisiye & psikoloji işlerine kıyasla daha zayıf buldum. 74 bölüm olmasına gerek yok serinin aslında 30 bölüm bile fazlasıyla yetermiş. Haftalık takip edilmesi gereken bir seriyi böyle çok uzun yıllar sonra arka arkaya izleyince bu hissi yaşadım. Genel olarak Villaini ilgi çekici bulsam bile hikayeye etkisini zayıf buldum aynı şekilde finalde öyle.

Olayların bağlandığı nokta ve 73 bölümlük buildup'un buna değdiğini kesinlikle düşünmüyorum. Monster böyle 8/10 çıkıp, 6/10'lara düştüğü çok zaman oldu ama genel olarak hem olay örgüsünün bağlandığı nokta ve tesadüfler, serinin kendini tekrar etmesi hem diyalog hem olaylar olarak, karakterlerin seride olan varlığının gereksizliği ve finalinin tatmin etmemesi sebebiyle 7/10 diyorum.

Bu sadece özetiydi bir ara full inceleme yaparım. Negatif konuştum ama ben bir polisiye animesi izlemek istiyorum derseniz kesinlikle tavsiye ederim ama beklentilerinizi benim gibi çok yüksek tutmayın.

Cowboy Bepop dizisi geliyor bence Monster dizisini yapsalar çok daha fazla tutar.

EDIT: Benim puanım sizin 9-10 puanınız olabilir ayrıca. 200+ animeden 9 ve üzeri verdiğim sadece 4 anime var ona göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 7 Kasım 2021; 1:45:54 >


P Periah Konu Sahibi
dün (6839 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >
Jujutsu Kaisen

Forumda hakkında baya tartışmanın döndüğü fakat şimdiye değin izlemediğim için uzaktan bakmakla yetindiğim JK'yi sonunda aradan çıkartmayı başardım. Eleştiriler haksız değil fakat anime bir şekilde de kendisini izlettiriyor diyebilirim.

Öncelikle bu seri ile Demon Slayer'ı yakın dönemde izlediğim iki shounen oldukları için karşılaştırmam gerekirse Jujutsu Kaisen, Demon Slayer'ın birkaç gömlek altı diyebilirim. Özellikle edebiyat konusunda JK baya bir geriden geliyor. Karakterler orjinal değil, orjinal olmamakla beraber pek canlı hissettirdiklerini de söyleyemeyeceğim. Aralarında bir uyum yaratılamamış bu nedenle animede ortamı yumuşatmak adına konulmuş esprili ara sahneler oldukça sırıtıyor. Birbirine hiçbir şekilde yakıştıramadığınız karakterlerin sanki kırk yıllık dostmuş gibi şirinlikler yapması pek hoşuma gitmedi.

Öte yandan animenin dünyası biraz küçük hissettiriyor açıkçası, bir iki okul, bir avuç büyücü ve hortlak etrafında dönüp duruyoruz gibi hissettim. Daha büyük birşeylerin parçası olma duygusunu da çok fazla alamadım.

Öte yandan JK diğer serilerin aksine bir cam fanus içerisinde geçmiyor. Küresel ısınma olsun, beğenilen holywood artistleri vb olsun yer yer adlarını duyabiliyoruz yani Jennifer Lawrence adını animede duyunca ne diyeceğimi bilemedim.

Dövüş kısımları ise kendisini izlettiriyor. Beni animenin sonuna kadar getiren kısmıda burası oldu. Oldukça güzel dövüş sahneleri var ayrıca özellikle son bir iki bölümde gerçekleşen kapışmalarda bizim esas karakterler yerine o biçimsiz yaratıkları tuttuğumu farkettim yazar burada Nobara denilen kızın acımasızlığını vermeyi başarmış diyebilirim bu açıdan animenin ikinci sezonunda belki biraz olsun yazarlık konusunda pırıltılar görebileceğimize inanıyorum fakat ilk sezon yazın kalitesi olarak, karakterler olarak, dünya olarak sınıfta kalıyor. Yine de izlerken sıkılmadım, dövüşleri takip ederek zamanınızı geçirebileceğiniz çıtır çerez bir anime serisi olmuş diyebilirim.

Büyük olasılık devam sezonlarını da izlerim.

10/6.5DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.