Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 1 misafir, 2 mobil kullanıcı
1104
Cevap
3637
Tıklama
5
Öne Çıkarma
Cevap: En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız (56. sayfa)

- -erna-
geçen hafta (7426 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >
Elfen Lied
Bu animeyi bayadır saklıyordum ama sonunda izleyebildim. 2004 yapımı bir anime olmasından kaynaklı çizimler ve sahne geçişleri zayıf kalıyor. Müzikler ise çok çeşitli olmasa da yerinde güzel kullanılmış. Bir çoğumuzun top 10 unda benim top 5 imde olabilecek kalitede bir op e sahip. Dram, psikoloji, gore ve fan servis ağırlıklı bir anime olmuş. İzlediğime pişman değilim hatta beklentilerimin üstünde çıktı diyebilirim.


- Çıplaklık aşırı derecede kullanılmış. Diclonius lara özel bir yetenek ya da zorunluluk gibi bir şekilde çıplaklık öne çıkarılsaydı yani altı doldurulsaydı o zaman bu kadar göre batmazdı bence.
- İlk bölümdeki kaçış sahnesi gibi mantık hataları var. Bu Diclonius ların zayıf yönlerini bildikleri halde işe yaramayacak olan kurşunlara sahip askerler ile binayı korumak gibi. Nana karakteri diplerindeyken ellerine şans geçmişken nyu karakteri hakkında bir bilgi edinmek istemeleri 3-4 bölüm sürdü.
- Konusu adım adım olarak bakıldığında düşünce olarak güzel ama çok önceden nasıl gideceği tahmin edilebiliyor. Keşke biraz daha gizemli bırakılsaymış.(lucy nin touha nın kız kardeşini öldürdüğü mesajı çok çabuk verilmesi gibi)
- Bazı sahnelerde çok üstünkörü ve hızlı geçilmiş havası vardı(Mayu nun köpeğinin sahibinin geldiği sahne. O sahne öyle çizilmemeliydi bence.). İzleyiciyi kandırma amaçlı çizilen sahneler sırıtmadı değil(Nana karakterinin öldürüldüğünü düşünmemizi istedikleri sahne gibi)


+ Konusu bence yerindeydi ne çok karışık ne de çok basitti. Ama işte keşke daha güzel işlenseymiş.
+ Müzikler animenin depresif atmosferine uygundu.
+ Draması tam benlikti aslında ah keşke yüzeysel geçilmeseymiş biraz daha detaylı işlenseymiş bende daha güzel etki bırakabilirdi.


Mayu nun arc ı beni en çok etkileyen arc oldu. Ekmek kırıntısıyla karın doyurmak pedofili bir üvey baba ile yaşamaya çalışmak. Düşüncesi bile çok kötü. Nyu karakterine bir türlü ısınamadım animede. Sanki lucy karakterinin yaptığı kötülükleri nötrlemek amaçlı konmuş gibiydi altı boştu. Yaptığı onca kötülük ve insan öldürmeden sonra çocukken yaşadığı zorbalıkların anlatıldığı bölümler bende bu sebepten dolayı hiçbir etki yaratmadı. Bunda tabii mayu karakterinde kullanılmış olan tatlı köpek kozunun da etkisi olabilir.

7.5/10


< Resime gitmek için tıklayın >

Kakushigoto
Yetişkin içerikli manga çizeri olan mangakanın bunu çocuğundan saklamak istemesi ile animeye dahil oluyoruz. Karakter çizim stili alıştıklarımıza göre biraz farklı ama çok değil o sebeple alışıyorsunuz. Ben ikisini de izlemedim ama Usagi Drop ve Bakuman karışımı bir anime deniyor. Mangakalar ve editörler hakkında ufak tefek bilgiler veriyor anime. Komedisi beni pek sarmadı ama sadece baba-kız diyalogları için bile izlenir bence.

7.5/10


< Resime gitmek için tıklayın >
Hibike! Euphonium
Arkadaşlık odaklı müzik animesi. Çizimler konusunda kyoto nun döktürdüğü bir anime olmuş. Anime içi müzikler olsun kullanılan klasik müzikler olsun hepsi çok iyiydi. İlk sezonun op-ed si ile 2. sezonun op si gerçekten çok başarılıydı. İzlerken bu açılış ve kapanışları hiç geçmedim desem yanlış olmaz. Konu işleniş olarak sakin ilerliyor. Klasik müzik severlerin kaçırmaması gereken bir anime. Bu animeye benzer olarak bir anime söylenmek istenirse müzik olmayan versiyon olarak Sora Yori mo Tooi Basho denebilir. Bu ikisinden birini izleyip seven bence diğerini de sevecektir diye düşünüyorum. Bunun yanında shoujo-ai tarzı sahneler göze batmadı değil ama neyse ki çok fazla değildi bu sahneler. 3. sezonun duyurusu yapılmış ama ne zaman yayınlanacak daha belli değil galiba. Bu arada Liz and the Blue Bird filmini de es geçmeyin derim. Koe no katachi kalitesinde çizimleri ve sahne geçişleri var.


- kumiko ile reina karakterleri arasındaki shoujo-ai sahneleri çok fazla olmasa da baya vardı. Rahatsız ediyor biraz.
- Çok fazla kız karakter vardı bir kısmının saçları aynı renk gözler farklı falan ayırt etmekte zorlanabiliyorsun ya da en azından ben zorlandım.
- Bu kız karakterlerin çoğunun tek özelliklerinin iyilik yanlısı olması yani altlarının doldurulmaması ya da geçmişlerinin gösterilmemesi de o karakterler ile izleyici arasında olan bağı biraz düşük tutmuş. Bu da bence animeye biraz fazla ütopik bir hava katmış. Araya birkaç kötü niyetli karakter konsaymış bu hava ortadan kalkardı bence.
- İlk sezondan sonra 2. sezon ile beraber olayların akışında kendini tekrar ediyor.


+ İzlerken akıp gidiyor ve güzel bir karakter gelişimine sahip. Son film son sahnedeki kumiko nun Kanade ye üzgün müsün dediği sahne de güzel bir karakter gelişiminin göstergesi niteliğindeydi


Bakalım kumiko nun başkan olduğu 3. sezonu bekliyoruz. Hazuki karakterini de yanınıza alın en azından bir sorun nasılsın diye. Kız kaçtır yarışmalarda grubun içine giremedi biriniz de çıkıp üzülme yapabilirsin demediniz kıza :(


8.5/10


< Resime gitmek için tıklayın >

Natsume Yuujinchou: Ishi Okoshi to Ayashiki Raihousha
Natsume animesinin devamı niteliğinde ova olarak adlandırılabilecek 2 ayrı bölümün tek bir filme sıkıştırıldığı versiyonu. Bluray i daha yeni 26 mayısta çıktı . Şu an tr altyazısı yok ama ingilizce olarak izleyebilirsiniz. Klasik natsume denebilir. Çizimler bir tık daha gelişmiş. Bu anime gibi sıkmadan sakinliğini koruyup insanın içini ısıtan bir anime ben bulamadım. Çizgisi de aynı şekilde devam ediyor. Sezon 1 de neyse sezon 6 da da o. Hatta bir ara rewatch yapmak istiyorum ama zaman bulabilirsem tabii.


Aradan bir sene bile geçmedi ama karakterleri nasıl özlemişim anlatamam. Bu arada mitsumi karakteri çok tatlı değil miydi? :)
Taki yi de görseydik keşke. 2 bölüm yetmedi aslında. Tadı damağımızda kaldı böyle. Taki x Natsume bakalım olacak mı? :)


9/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -erna- -- 7 Haziran 2021; 17:22:31 >


O Okeanix
5 gün (3263 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >
Higurashi no Naku Koro ni (When They Cry)

Öncelikle bu serinin Netflix'de Blu-ray versiyonu varmış belli bir bölüme kadar gözlerimi boşa kanatmışım. Higurashi izledikten sonra şunu artık net söyleyebilirim character-driven (karakter odaklı) serilerde karakterleri sevmiyorsan seriden zevk alman imkansız hale gelebiliyor.

Hikaye odaklı serilerde bütün karakterler bir amaç için vardırlar ve hikayenin ilerlemesi için yazar onları istediği gibi kullanır. Daha çok karakter odaklı serilerde ise karakterlerin kendisi hikayeden daha önemlidir ve hikayeye tamamen yön verirler. Çok sevilen ve aynı zamanda çok nefret edilen seriler genellikle daha ağırlıklı character-driven (karakter odaklı) oluyor. Yüzüklerin Efendisi mesela görebileceğiniz en plot-driven (hikaye odaklı) serilerden biridir ve herkes tarafından seviliyor.

Ben Higurashi izlerken çok sıkıldım bunun sebebi ise tekdüze gibi görünen karakterlerin etrafında gizem dönmesi ve bu karakterlerin birbirlerine kurdukları saçma cümlelerin hiçbirinin ilgimi çekmemesi.

Seriyi tamamen inceleyemiyorum çünkü ilk sezon sayılır bu hikayenin tamamı değil ama Visual Novel uyarlaması olduğundan hikayesi parça parça ve tamamen anlamanız imkansız ki bence serinin kötü taraflarından biri ise bu cevap bölümleri gelene kadar teori kurmanız için size seri hiç ipucu vermiyor önceden geldiğini göremiyorsunuz.

Bir diğer sıkıntım ise serinin psikoloji tagi var ama karakterlerin hepsi realistik karakter olmaktan çok uzaklar. Yani karakterler ile bağ kurmanız mümkün olmuyor ama seri karakter odaklı bir seri olduğu için sizi boğuyor en azından beni boğdu.

Galiba seride ilgimi çeken tek karakter Shion oldu ki onun bölümlerinde eğlenmiştim ama kalan hiçbir bölümde malesef eğlenmedim. Higurashi için harem animesi bile diyebiliriz çünkü ana karakter (erkek) dışında bütün çevresi kızlardan oluşuyor.

Serinin fanları her zaman Visual Novel 10 kat daha iyi olduğunu söylüyor ki hak verebiliyorum çünkü Anime (Deen Adaptasyonu) gerçekten çok yavaş, kötü yönetilmiş ve fazla kopuk.

Evangelion için aynısını söylemiştim bu seri 13 bölüm olmalıydı, 26 bölüm olmasına hiç gerek yokmuş. Bu seri bence olayları çok gereksiz uzatıyor ve zamanınızı yemeye çalışıyor çünkü yaşanan bazı şeylerin ne karakterlere, ne hikayeye etkisi var.

Özetle Higurashi benim için Shion kısımları dışında aşırı sıkmış ve sıkmasının sebeplerinden biri karakterlerin tekdüzeliği (o sıralar) ve gizemlerin kötü bağlanması, kötü yönetmenlik, eski çizimler ve aynı basit müziklerin loop olarak dönmesi gibi tonla sıkıntısı olan bir seri benim için.

Potansiyelinin çok altında kalmış bir seri ki belki Visual Novel'ı yani orijinal kaynağı o potansiyeli veriyordur ama seri ilgimi çekmediği için 2. Sezona bile bakmayacağım.

Seri sadece Bölüm 16-21 arası olsaydı bu seriye 9 bile verirdim şaka yapmıyorum ama tamamını ele aldığımızda. Çünkü burada Shion karakteri gerçekten iyi yazılmış ve motivasyonu çok iyi anlatılmış diğer karakterlerin aksine ve ayrıca ilk defa seriyi burada düzgün anlamaya başlıyoruz.

Bu seriyi izlediğime pişman mıyım Shion kısımları olmasa kesinlikle evet derdim ama şu anda emin değilim. Tavsiye eder misin diye sorarsan ben etmem o yüzden

6/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 9 Haziran 2021; 4:43:44 >


A Anormal zirve
3 gün (91 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: maybe4you

Son zamanlarda @Zodion gibi 5 bölüm o animeden 10 bölüm o animeden şeklinde takılıyorum. 😄 Yine de birkaç anime bitirmeyi başardım. Hepsi de bence underrated animelerdi. 

< Resime gitmek için tıklayın >

Ajin
Göz kanatan full cgi ile çizilmiş bir animeydi. Ama konusu ve işlenişi güzeldi. Şöyle ki ajinler ölemeyen insanlardır. Ölse de tekrar canlanıyor. İnsanlar ile farkını anlamak mümkün değil. Başka şeyler de var da uzatmayacağım. Animede insan mı ajin mi ayrımcılığı var. Bu durum okullarda derslere bile girmiş. İşte hikayemiz burada başlıyor. Bi yandan da Satou diye bi villain karakterimiz var ki amacı olan villain karakterleri çok severim. Bu karakter de kesinlikle favorilerime girdi. Çok sevdim onu. 😄 Onun manipülasyon yeteneği, dövüş becerisi ve zekası ile anime çok iyiydi.


Satou ilk başta devrim yapacağım diye tüm Ajinleri kendi tarafına çekti. Sonra anladık ki asıl amacı hayatına eğlence katmak. 😄 Tüm hayatı boyunca da aynı mantıkla yaşamış. Çok iyi ya. 😄

Diğer karakterler de boş değildi tabii ki. Gri karakterlerin fazla olması animeyi daha bi çekici hale getirmiş. Bi şans verin derim.
@Ginga Eiyuu beklentisiz başladım animeye ama bence gayet güzeldi. Dediğin kadar kötü değilmiş. İlk sezonda bazı yerlerde feci tutarsızlıklar vardı oradan puan kırıyorum. İkinci sezonda saçma tutarsızlıklar yoktu. Umarım 3. sezon da gelir de izleriz.
İlk sezon 7/10
İkinci sezon 8/10

< Resime gitmek için tıklayın >


Carole and Tuesday
Sanırım bir cevher buldum. Bu anime neden underrated ya? Neden? Bence gayet güzel yapmışlar. @SenseiReki nin tavsiyesine uyup bu animeyi izlediğime çok memnun oldum. Arigato! 😄

Yönetmen koltuğunda Cowboy Bebop ve pek çok animeden tanıdığımız Shinichiro Watanabe var. Seiyuular arasında Mamoru Miyano (Okabe Rintauro desem) ve Hiroshi Kamiya (Levi desem) ve niceleri var. Anlayacağınız ekip bayağı sağlam.

Animeye dönecek olursak bilimkurgu soslu müzik animesi bu. Mars'ta müzisyen olmak isteyen iki kızı anlatıyor. Aynı zamanda yapay zekadan bahsetmesi de animeye ayrı bir hava katıyor. Bütün isimler, şarkılar falan İngilizce. Hani anime olduğunu bilmesem anime değil bu derdim. 😄 Ayrıca Watanabe reis diğer yapımlarda olduğu gibi Türkleri yine unutmamış ve Ahmet Ertegün'den esinlenilmiş Ertegun karakteri animede yer alıyor. Ahmet Ertegün hiç duymadım ama müzik dünyasına bayağı katkısı olan biriymiş. Sadece müzik türü olarak düşünürsek çok güzel bir animeydi, 10/10 verebilirim yani, şarkı sözleri özellikle seçilmişti. Hatta bazıları çok duygusaldı. Ama tutarlılık durumları yüzünden senaryonun bi kısmı hoşuma gitmedi.

8/10

< Resime gitmek için tıklayın >

Tokyo Magnitude 8.0

Bu anime @-erna- bahsettiğinden beri aklımdaydı. Sonunda izledim. Son derece gerçekçi bir deprem animesi olmuş. Animenin konusu mükemmel zaten. Böyle ağır bir konuyu işlemek, o kadar araştırma yapmak ve konunun işleniş kısmının hakkını vermek her babayiğidin harcı değil. Helal olsun valla. O kaos ortamı ve dram animede mükemmel bir şekilde anlatılıyor. Olayı çocukların gözünden anlatmak da Hotaru no Haka havası katmış. 

Zaten kolay ağlayan biriyim. Dramı fazla koydu bana. Daha ilk bölümlerden etkilendim. Mari-san çocuğu olduğu sandığı kişiyi görünce animeyi kapattım, ara verip tekrar açtım. Ama finali daha da fenaymış. Göz yaşları sel oldu...

10/10
Bir Berserk İki Ajin çizimler yüzünden hakettikleri değeri göremediler.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S sterig
2 gün (299 mesaj)
Wolf Children
< Resime gitmek için tıklayın >

İlk yarısı oldukça zevkli annelerinin yavrucaklarla tutunma mücadelesi vs. Temposu da oldukça iyi ama maalesef ikinci yarı o kadar başarılı değil. 2.yarıda tempo ciddi anlamda düşüyor ve sıkmaya başlıyor insanı. Zaten 2 saatlik uzun bir anime. Özellikle filmin vurucu bir olay olmadan sonlanması hayal kırıklığı yarattı. Kötü değil ama öyle abartıldığı gibi çok ahım şahım bir yapım da değil bence.

7/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sterig -- 11 Haziran 2021; 18:52:58 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


S sterig
2 gün (299 mesaj)
Black Lagoon ilk sezon

< Resime gitmek için tıklayın >

Oldukça güzel başlıyor sonradan biraz sönüyor bence yine de genel olarak başarılı. Sıkmadan izletiyor kendi.


özellikle sarı saçlı psikopat elemanın olduğu bölümler oldukça iyi ve komikken sonradan kalitesi bir miktar düşüyor ve mizah anlamında sıfıra iniyor (Roberta ile ilgili bölümler oldukça iyi ama) Hikaye devrimci abiyle daha da ilgi çekici bir hale gelse de özellikle sonlara doğru elinde tabancadan başka bir şey olmayan kızın tanrı gibi hiç isabet almadan onlarca herifi delik deşik etmesi biraz sinir bozucu olabiliyor.


İkinci sezon daha iyi diyorlar onu da izlerim bir ara

7.5/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sterig -- 11 Haziran 2021; 20:59:26 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.