Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
9578
Cevap
248957
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Cevap: En son hangi kitabı okudunuz? (479. sayfa)

T tortote
geçen ay (71 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: uAhmetcanX

Kidega hele şükür paketlemeye geçti siparişimi bugün. İçinde İçimizdeki Şeytan var. :) Doğru yerden başlamışız o zaman :) Ben Hasan Ali Toptaş'ın Yalnızlıklar şiiri ve Gölgesizleri okumuştum. Yazar iğrenç bir olaya karıştı ama eserler ümit vericiydi gelecek adına... Sonucu ne oldu bilmiyorum ama cidden Yalnızlıklar eseri bugün değil ama gelecekte milyon satacak eserdi, bence tabi.. Diğer yazarlara da bakacağım hocam. Teşekkür ederim tavsiyeler için.

Alıntıları Göster
Hasan ali de listemde Okumaya ömür yeter umarım o kadar çok okunacak kitap var kiii
M Moredecai
geçen ay (63 mesaj)
Ermiş< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


O ONY86
geçen ay (1974 mesaj)

O ONY86
3 hafta (1974 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >


Adettendir, bir konuyu anlamasak bile "inceleme" adı altında sanki üstadıymışız gibi konuşabiliriz. Youtube de bunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Bilim kurgu dışında, beni kendine bağlayan ilk kitap diyebilirim. Kitabı okumaya başladım ve 140-150 sayfa civarlarında saatin de epey geç olması yüzünden bıraktım. Dün gece saat1 den 3 e kadar da okudum. Konusu her yerde yazıyor. İşçi bir gencin bir yazara dönüşme hikayesi. Martin'in azmi, kendini geliştirmesi ve edindiği/geliştirdiği fikirler beni çok etkiledi. O yüzden kitabı okumamaya dayanamadım. Sürpriz bozan olacak biraz ama , Martin'in sıkıntı çektiği zamanlar ben de çok gerildim. Yüzüm düştü, o derece etkiledi. İlk 40-50 sayfada aşk için anlatılanlar, değme aşk romanlarına taş çıkartır derecede. Aşk duygusunu size hissettiriyor. Kendini keşfetme ve biraz da rahatsızlık arıyorsanız sizin için biçilmiş kaftan bu kitap. Göndermelerin olduğu kısımların çok azını , okumama ara verip baktım. Aşağı yukarı neler olduğunu anlıyorsunuz . Tabi ki neler olduklarını tam bilmek alacağınız hazzı artıracaktır.

Kimi kitaplar için zaman kaybı demiştim. Bu kitap düşüncemi kanıtlar nitelikte.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Y YEK
3 hafta (2089 mesaj)

O ONY86
3 hafta (1974 mesaj)

C Carpe Vita
3 hafta (2416 mesaj)
Kitabı o kadar övüp sonda niye gömdünüz anlamadım< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ONY86

O ONY86
3 hafta (1974 mesaj)
cümlemde anlam düşüklüğü olmuş :) kitabı çok beğendim. o kadar ki kimi kitaplar zaman kaybı, bu kitap o bahsettiğim kitapların zaman kaybı olduğunu kanıtlıyor. Martin Eden kitapsa, o bahsettiklerim broşür olur anca.
Bu mesajda bahsedilenler: @Carpe Vita

D deserthawk
2 hafta (12071 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >
Mario Puzo - Münih'e Kadar 6 Mezar

Yazarın diğer kitaplarına güvenerek aldığım ve bir süredir kitaplığımda bekleyen bir eserdi. Nihayet okumaya karar verdim ve açıkçası çok ciddi bir hayal kırıklığına uğradım.

Öncelikle kitap oldukça ince, 1-2 günde rahatlıkla bitirilebilir. Dili oldukça sade, konuyu anlamak da çok basit. Orta sınıf bir macera filmi gibi, kafanızı çalıştırmanıza hiç gerek yok. Akıcılığı iyi. Fakat bu kitabı oldukça yüzeysel buldum. Konunun hiçbir derinliği yok, aslında biraz daha iyi işlenebilirdi ve heyecan katılabilirdi. Hele son sayfalarda konu iyice hızlanıyor ve biraz da oldu bittiye getirilerek son buluyor.

Beni ufacık da olsa tatmin etmedi diyebilirim. Kitapçılarda bilmem kim best seller adı altında satılan sıradan bir hikaye olsaydı neyse, BABA'yı yazmış adam yahu bu.

Beğenmedim 5/10.
O ONY86
2 hafta (1974 mesaj)

N Nicomedia66
geçen hafta (2325 mesaj)
LONTANO yu bitirdim tam HBO mini dizisi olabilecek kalitede bir iş olmuş tabi olay daha bitmedi 2.kitap Kongo'ya Ağıt a başladım tavsiye ederim,ayakları yere saglam basan bir konusu var.
T Trao
geçen hafta (81 mesaj)
Bir İdam Mahkumunun Son Günü - Victor Hugo
Kitabın önsözü ilgimi daha çok çekmişti.
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trao -- 5 Haziran 2021; 14:26:26 >


C Crowne
6 gün (461 mesaj)
Filmini izlediniz mi? Kitapla filmi arasındaki ilişkisini merak ettim.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: FMCA

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ONY86

O ONY86
6 gün (1974 mesaj)
filmini izlemedim.
Bu mesajda bahsedilenler: @Crowne

U uAhmetcanX
6 gün (635 mesaj)
Victor Hugo - Notre Dame'in Kamburu'nu okudum. Allah okuyanlar sabır versin. :) Paris şehrine aşıksanız ne bileyim sokağına hayransanız buyrun okuyun derim kısaca. Kitapta hikaye 300. sayfalara doğru başlıyor desek yeridir. Başlarda kitabın başına oturmak istemedim vallahi ya. En baştaki isim cümbüşü, olaylar ne, kim kime, Paris, Paris, Paris... Kitaba bağlanamadım yani. Ama olayın özüne inersek yani hikayeye bakarsak güzel bir hikaye. Ona gram lafım yok. Ama o has hikayeye gelmek çok yordu. Acaba yazarın diğer kitapları böyle mi? Sefilleri alacaktım ama hafiften tırstım. :)
O ONY86
6 gün (1974 mesaj)

D dikistutmazsabri
4 gün (60 mesaj)
Kemal Tahir - Yorgun Savaşçı< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


O ONY86
4 gün (1974 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D Data Black
dün (46 mesaj)
Fahrenheit 451- Ray BradburyDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.