Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
9512
Cevap
248957
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Cevap: En son hangi kitabı okudunuz? (476. sayfa)

M Maurizio Sarri
3 hafta (264 mesaj)
Borsa'da Tek Başına. Temel analiz için güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum.
C camel paketindeki camel
3 hafta (1092 mesaj)
-Harry Potter Zümrüdü Anka Yoldaşlığı-
Diyebileceğim birşey yok çocukluğumun serisi tarafsız bir yorum yapmam imkansız 970 sayfa su gibi akıyor.
-Spoiler olabilir-
Burdan St Mungo bölümlerini, yoldaşlık sahnelerini(daha detaylı bir şekilde), Dırdırcı olaylarını, Mcgonagall ve Hagrid yapılan o olayları filme eklemeyen David Yates ve senariste şükranlarımı sunuyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camel paketindeki camel -- 6 Şubat 2021; 22:18:46 >


K Kassady
3 hafta (4646 mesaj)
Dostoyevski- Yer Altından Notlar

İlk bölümü bir tek bana mı saçma geldi? Yırtıp atasım geldi kitabı resmen. Sanki bütün olay ikinci bölümde dönüyor gibi okuyunca fark ettim. İlk bölümü okumadan doğrudan ikinci bölümü okuyarak da başlayabilirmişim kitaba. Bunun dışında yine keyifle okuduğum bir Dostoyevski eseri oldu. Oluşturduğu karakterleri tüm detaylarıyla anlatabilen bu denli bir yazar yok sanırım edebiyat tarihinde.
O ONY86
2 hafta (1934 mesaj)

O ONY86
2 hafta (1934 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C camel paketindeki camel
2 hafta (1092 mesaj)
IT-Stehpen KING
1 haftalık serüvenimin sonuna geldim çocukluğumda mini dizisiyle büyüdüğüm, tam metin basılmadan önce birden fazla kez okuduğum kitabın tam metnini de bitirmek nasip oldu. Kitapta ki anlatılan dostluğu ömür boyu kıskanarak hatırlayacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O ONY86
2 hafta (1934 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O ONY86
geçen hafta (1934 mesaj)

N Nicomedia66
geçen hafta (2279 mesaj)
Vakif serisi 7.kitaptayim,olaganustu bir seri gercekten.okumayanlarin neler kacirdiginj tarif etmek mumkun degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

U uAhmetcanX
geçen hafta (618 mesaj)
Şansa bak ben de tam Vakıf serisi için gelmiştim. Bende Vakıf, Vakıf ve İmparatorluk, İkinci Vakıf mevcut şimdilik. Alırken tüm serisi almak yerine ana seri dedikleri bu kitapları önce alayım gerisi gelir demiştim. Gün tabiki ölçü değil ama 4 günde 2 kitabı bitti. Akıcılığı muazzam. Bazı diyaloglar şahane. Sıkıldığım bir anı olmadı. Sonları her zaman merak ederek okudum. Ayrıca Politikayı bilim kurguya nasıl bu kadar şahane yedirdin be kral. :) Ayrıca bizi Hari Seldon hariç ki o bile yarım kaldı ya hiçbir karaktere tam bağlamıyor. Bu aşırı hoşuma gitti benim. Daha gerçekçi olmuş. Tamam ana kahraman bir adet ama birçok kahramancık olması hoş olmuş. :)
Biraz zaman geçtikten sonra seriyi tamamlayıp baş köşeye koyacağım. Diziside çekiliyordu yayınlanmadan bitiririm umarım tüm serisi. Böyle akıcı merak uyandırıcı seriler bundan sonra radarımda. Dune serisine bakacağım yakında.

Ayrıca belirtmek isterim ki kesinlikle benim gibi seriye ortadan girmeyin. :) Olaylara çat diye giriyor kitap. En baştan başlamak lazım. Vakıf olayı tamam ama kesinlikle kuruluşuna hakim olamadım haliyle. Aslında iyi de oldu tekrar okumuş olurum seriyi. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Nicomedia66

G Grkwnxs
6 gün (3316 mesaj)
Sapiens hayvanlardan tanrılara | ölmeden önce okunması gereken kitaplardan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L Lotusx
4 gün (634 mesaj)
Edith Hahn Beer, Susan Dworkin - Nazi Subayının Karısı

İkinci Dünya Savaşı esnasındaki soykırım sürecinde Yahudiler'in durumunu yansıtmakta olup bu dönemi Almanya'nın içlerinde, kimliğini gizleyerek "görece" şanslı şekilde atlatmayı başaran bir kadının anılarından oluşmakta. Pek fazla bir aksiyon, hareketlilik vs. yok. Dipnotlar konusunda editoryal bir soruna sahip olmakla birlikte bir günde okunabilen bir kitap.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O ONY86
16 sa. önce (1934 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >


1984 ve Hayvan Çiftliği okuyan birisi olarak ve düzenin gerçeklerini ortaya kurgusal koyan kitaplar okumuş birisi olarak George Orwell'ın başka bir kitabına atladım. İşin garibi daha önce duymamıştım adını, bahsedildiğine rastlamadım. Kurgu diye tahmin etmiştim ancak bir araştırma kitabı karşıma çıktı. 1984 ve Hayvan Çiftliği hikayelerinin gerçek olanı. Zaten bu yüzden konuşulmuyor bence. Gerçek her zaman beğenilmez. Araya kurgu koymadığınız, okuyucunun gerçekten hayatında olan şeyleri anlattığınızda maalesef yeterli kitleye ulaşamıyor, bu dizi ve filmlerde de böyle.

Sanayi devrimi zamanında öncelikle o "aşırı gelişmiş" "sevgi pıtırcığı" batılıların, üst sınıf insanların işçi sınıfını nasıl ezdiği detaylıca ve kahredici şekilde anlatılıyor. Büyük oranda benimseyebileceğiniz hayat hikayeleri var. Son bi kaç bölümde ağırlıklı olarak İngiltere'nin sosyo-kültürel durumuna göre analizler var ve burası biraz sıkabilir. En azından meraklısı olmayanları.

George Orwell şuan yaşasaydı aynı kurguları farklı nesneler üzerinden anlatır ve üstüne bir o kadar daha koyardı.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.