Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
9241
Cevap
248957
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Cevap: En son hangi kitabı okudunuz? (463. sayfa)

E
Einar Solberg
4 gün (1701 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

Çok özgün bir konusu var. Karakterlerin psikolojilerini çok iyi yansıtıyor ve özellikle gerilim konusunda da çok iyi. Son sayfaya kadar ne olacağını tahmin edemiyorsunuz hiçbir yerde ve gerilmekten başka şansınız kalmıyor zaten.
Bu bir eksi midir bilmiyorum ama Stanislaw Lem'in okuduğum ilk kitabıydı, alışmakta zorlandım. Betimlemeler inanılmaz fazla, hayal etmeye çalışmaktan yoruldum bazen. Bu durumdan dolayı ağır ağır okumak zorunda kaldım.

Bu arada kitabı alacaklara tavsiyem, kitabın arka kapağındaki özeti okumayın. Kitabın kendine has bir kurgusu var, pişman olmazsınız okuduğunuza zaten. Bunu söyleme sebebim, arkadaki özet konuyu tamamen açıklamasa da büyük bir ipucu veriyor. Dikkatli okurlar için tatsız olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Einar Solberg -- 5 Nisan 2020; 2:0:37 >


H
Heyea
2 gün (2444 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

Yusuf Atılgan'ın tarzını çok beğendim. Başlangıçta yer yer okuduğum yerleri kaçırırken kitabı okudukça sevmeye başladım. Çok samimi, çok içten geldi kitap bana. Belki de betimlemeleri ile çocukluğuma götürdüğü içindir, belki de yaz arkadaşlarımı hatırlattığı içindir bilemiyorum. Hayatta herkesin bir "tutamak"ı vardır diyor yazar. Hani tramvayda metroda düşmemek için tutunduğumuz plastik şeyler. Herkes bu tutamaklara ihtiyaç duyar hayatı için diyor yazar. Kimi zenginliğine tutunur, kimi çoluğuna çocuğuna, kimi işine, kimi sevdiğine vs. Kahramanımız da gerçek sevgiyi arayan, tutunabileceği bir hayat arkadaşı, hayat aşkı arayan çapkın bir delikanlı. Böyle söyleyince dandik yaz dizileri gibi oldu farkındayım ama ben kahramanımızın aradığı aşktan ziyade betimlemeleri sevdim, anlatılan mekanları sevdim. Yoksa bana konusu böyle olan bir kitap var deseler alıp da okumam.

Güzel kitaptı vesselam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.