Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
15581
Cevap
392466
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: En Güçlü Süperkahraman Hangisi (646. sayfa)

A
alp3446
6 yıl (366 mesaj)
Flash'ı dikkate alan bile yok :( Halbuki IMP gibi bir darbe atarsa ne olur Allah bilir. DC Flash'ı çok abarttı (Wally) galiba. Gerçi son zamanlarda Barry'e kaydı DC. Bir ara Wally'i zenci yapmışlardı
E
Eren-33
6 yıl (102 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

quote:

Orijinalden alıntı: bLackMumbLe


quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking


Yav he he, Batman Losermiş

< Resime gitmek için tıklayın >

En zekisi buysa geri kalanı düşünemiyorum

Git az çizgi roman oku cahil adam

Batman gibi gereksiz bir karakteri Superman gibi süper kahramanların atası olan bir karakter ile karşılaştırmayınız rica ediyorum


DC elinden geldiğince Superman'i tanrılaştırmaya çalışıyor. Sonuçta Marvel karşılaştırmalarına karşı en büyük kozu o. O yüzden Dc'nin bu konudaki şişirmelerini dikkate almıyorum. Zaten bilimsel gerçeklerden uzaklaştıkça iyice saçma hal almaya başladı karakterleri.
Mantık çerçevesi içinde de incelendiğinde Lex Luthor'un yendiği birisini Batman'de yenebilir. Sonuçta taktiksel zekada çizgi roman evrenin en iyilerinden biri hatta en iyisi.

Az biraz cahil olabilirim o konuda ama fazla abartmamak lazım, diğer alanlardaki bilgilerimle o açığımı kapatıyorum
Zamanında okumaya yeltendim ama nasip olmadı. Animasyonlar, Comicvine tartışmaları yeterli gelse de New 52'ye başladım sayılır, tabiiki Batman serisine

+10000000000000000000000000
Ben Supermanin Çok Güçlü Olduğunu Biliyordum Ama Buradaki Yazıları Okuyunca Superman neredeyse tanrı yapmış DC Eğer başta Enerjiye hükmedebilse idi eminim şuan galactus Vs Superman yazıyordu herkes Ama En Başlarda Fiziksek güçten girmişler diye şimdi çeviremiyorlar.
Bu Marvelin çocuğu SS Eğer DC de Olsaydı Şuan Galactusa Rakipdi Öyle bir abartı var DC de Yok Adam 200 Kentirilyon ton taşımış Karadelik taşımış felan Adamlar Uçmuş Resmen
Bunu Marvelde arada yapıyor ama bu denlide atmıyorlar yahu.
M
Mr. Jingles
6 yıl (17247 mesaj)
@S. Hawking Marvel yapınca saçma olmuyor da DC yapınca mı saçma oluyor? Superman'in en karakteristik üç özelliğinden biri zaten müthiş hızıdır. Güç, dayanıklılık ve hız. Bunlar Superman'in olmazsa olmazları. Neyi abartmış oluyor cidden anlamıyorum? Marvel'da yok mu ışık hızını geçen elbette var. SS, Quicksilver, Thor vs gibi karakterler geçiyor ışık hızını. SS mesela zibilyon tane gücü var. Marvel saçmalamış mı oluyor şimdi? Hadi Superman karadelikten kaçabiliyor e SS karadeliğin içinde yürüyor be arkadaş ne bu şimdi? Saçmalık mı oluyor? Superman'in özellikleri onlar. Güç ve dayanıklılık Superman'in olmazsa olmazları. DC'yi geçtim çizgi roman dünyasında Superman'in gücü ve dayanıklılığı hiçbir karakterde yoktur. Nasıl ki Flash'ın hızı, Batman'in taktiksel zekâsı başka kimsede yoksa Superman'in de gücü ve dayanıklılığı kimsede yoktur. Flash'ın hızı abartılmıyor, Batman'in taktiksel zekâsı abartılmıyor da Superman'in dayanıklılığı mı abartılıyor? Her karakterin efsaneleştiği özellikleri vardır. Flash'ın hızı, Batman'in zekâsı, Hal Jordan'ın iradesi gibi. Superman'in de gücü ve dayanıklılığıdır bu kadar basit. Bunda abartı yok. Doğal olarak da bir karakterin en baskın özelliği neyse diğer karakterlere göre nazaran o gücü çok daha fazladır. Mesela Superman'in güç ve dayanıklılıktan sonraki en baskın özelliği hızıdır. Hızından dolayı evrene zarar vermiş bir varlık o derece yüksek hızlara ulaşmış biri. Işık hızı falan hikaye Superman'in yanında milyonlarca kat daha hızlıdır ışıktan. Ama DC hiçbir zaman Superman'i hız konusunda Flash'ın üzerine çıkarmamıştır. Çünkü hız dedin mi Flash'tır o konuda. Superman çok çok hızlı biri olsa da Flash'ı geçemez. İşte güç ve dayanıklılıkta da durum budur Superman için. DC o gücü kimseye vermemiştir. Genel anlamda uçuk karakterlere gitmediğiniz sürece o derece bir güç ve dayanıklılık ne DC'de ne de Marvel'da yoktur.

@SonictheHedgehog-MZ yazma zahmetinde bulunma dostum. ÇR karakteri > anime karakteri bu kadar basit. Goku dediğin istediğin kadar güçlü olsun bi nane yiyemez arkadaşım. Galaksi yok etmeye ne var la. Çok zor bir şey sanki. Evren dediğimiz oluşum trilyon katı trilyon galaksi barındırıyor. Vucudunu koca bir evren olarak düşün ve galaksiyi de vücudundaki trilyonlarca hücreden yalnızca biri anladın mı? Ve Superman evrende yarıklar açmış, uzay-zamanda kırılmalara yol açmış biri ne galaksisi. Bu hibiçr şey. Dart Vader onu düşünene kadar Superman zaman duvarını aşar. O durumdayken ışık bile Superman'e hareketsiz görünür. Daha düşünemeden yumruğu yer. Unutmayın ki ışık hızı düşünce hızından çok daha hızlıdır ve karşısında ışık hızından milyonlarca kat hızlı biri var. Aynı şekilde Darh Vader'ı Flash ve SS de yener.

@Dawinter Superman'in sınırlarının olduğunu nereden çıkardın? DC bile kendisi söylüyor; Superman ihtiyaç duyduğu kadar güçlüdür ve gücünün de bir sınırı yoktur. Batman Hush çr sine bak istersen. Superman'in dünyasında öldürme gibi bir şey yok. Batman kendisi söylüyor; "Clark isterse süper hızını kullanarak beni asfalta gömebilir. Ama onun nasıl düşündüğünü biliyorum. Dahası, kriptonitten bile büyük bir zaafı var. İçten içe Clark iyi biri... ve ben değilim." Batman'in Superman'e karşı durabilmesinin tek açıklaması Superman'in buna izin vermesidir. Batman'in kendi ağzından çıkan kelimeler durumu özetliyor zaten. Ayrıca Batman hiçbir zaman ana evrende Superman'i yenememiştir. Onların hepsi non-canon dur ve geçerlilikleri yoktur bu bağlamda. Superman ise çoğu zaman Batman'i ana evrende yenmiştir.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @S. Hawking , @SonictheHedgehog-MZ , @Dawinter

N
N. Chomsky
6 yıl (9107 mesaj)
Boşuna yukarıdaki linkten - her ne kadar belirtmesen de - alıntı yapmana gerek yok. Ben de okudum onu ve daha fazlasını da biliyorum.
quote:

Superman ihtiyaç duyduğu kadar güçlüdür ve gücünün de bir sınırı yoktur.

Özellikle şu yazdığınla da beni haklı çıkarmış oluyorsun ayrıca Dediğim gibi Dc elinden geldiğince karakterini güçlü göstermeye çalışarak bir nevi satış stratejesi uyguluyor. Öte yandan Superman'in yine sürekli olarak Abd'nin yanında göstererek Tanrı Abd'nin yanındadır gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Çizgi roman evreninin en rezil karakterlerinden biridir bana göre. Kırmızı şortuyla bir nevi tanrı rolüne büründürülmeye çalışılmış. Zaten hatırladığım kadarıyla ilk filmlerinde rol alan bazı isimler kötürüm bir şekilde acı çekerek can vermişler. Allah'In işi işte.

Marvel'de ise her popüler karakter yeri geldiğinde kaybetmeyi biliyor. Orada şu isterse herkesi yener gibi saçma bir olay da yok. Üstelik mitolojik tanrılar falan da var filmde. Sırf o yüzden Marvel her zaman daha sempatik geliyor bana. Zaten Dc'de Batman dışında elle tutulur bir karakter evreni de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N. Chomsky -- 26 Aralık 2014; 1:35:23 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Mr. Jingles

G
GwynBlade
6 yıl (3028 mesaj)
Ne saçma sapan tartışmalar dönmüş, biri hayatında dbz izlememis laf sokma derdinde diğer aklı evvel cr>manga gibi subjektifligin dibi bir önermede bulunmuş. Hayatında kaç manga okumuş anime izlemişse He güzelim he herkes senin zevkine göre birşeyler okuyacak zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GwynBlade -- 26 Aralık 2014; 1:40:10 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

N
N. Chomsky
6 yıl (9107 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: GwynBlade

Ne saçma sapan tartışmalar dönmüş, biri hayatında dbz izlememis laf sokma derdinde diğer aklı evvel cr>manga gibi subjektifligin dibi bir önermede bulunmuş. Hayatında kaç manga okumuş anime işlemişse He güzelim he herkes senin zevkine göre birşeyler okuyacak zaten


İstediği kadar taraflı baksınlar mantıken animeler her türlü daha önde oluyor zaten.

Bknz. Death Note


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G
GwynBlade
6 yıl (3028 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

quote:

Orijinalden alıntı: GwynBlade

Ne saçma sapan tartışmalar dönmüş, biri hayatında dbz izlememis laf sokma derdinde diğer aklı evvel cr>manga gibi subjektifligin dibi bir önermede bulunmuş. Hayatında kaç manga okumuş anime işlemişse He güzelim he herkes senin zevkine göre birşeyler okuyacak zaten


İstediği kadar taraflı baksınlar mantıken animeler her türlü daha önde oluyor zaten.

Bknz. Death Note

Anime/Manga ya daha yatkın biri olmama rağmen(daha derin konu olması ve daha iyi duyguları vermesi nedeniyle, benim görüşüm tabii) yine de çr ları itin g*tüne sokmak gibi bir özgüveni kendimde bulmam yani. Milyonlarca insan okuyorsa güzel birşeyler veriyordur elbet.

Hayır kötülediği karakter hakkında az birşey bilse içim yanmayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M
Mr. Jingles
6 yıl (17247 mesaj)
Güçlü göstermek demek satış stratejisi mi uygulamak oluyor? Ona bakarsan Galactus'un da sonsuz kozmik gücü var buna ne kılıf uyduracaksın? Potansiyelli karakterlere özellikle sınır koymazlar. Marvel daha saçma önüne geleni tanrı yapmış. DC'nin bir ağırlığı bir karanlık tarafı var. Sırf Superman'i sevmiyorsun diye de saçma saçma yorum yazmanın manası yok. Anlarım sevmiyorum diyebilirsin de rezil demek nedir arkadaş. Bunu ancak zaten Superman'i sevmeyen biri söyleyebilir. Sırf sevmiyorsun diye de rezil diye ilan etmek anca çizgi roman ile çok alakası olmayan birine yakışabilirdi zaten.

Ayrıca bir insanın Superman'i oynadı diye kötürüm bir şekilde can vermesini ilahi bir hikmet olarak görmen şu an sahip olduğun nickle beni hayretlere düşürdü. Bir kaza geçirmiştir gelmiştir başına. Adam günah mı işlemiş ne yapmış? Alt tarafı bir rol bu yahu. Porno film çekenlerin de senin deyiminle çarpılması lazım. Bu insanlar oyuncu be arkadaş. Masum bir insanı sırf onu oynadı diye kötürüm mü yapsın Allah? Allah bazen insanları sınar, imtihan eder. Nickinden utandım vallahi. Superman'e rezil demişsin ama asıl rezillik S. Hawking gibi bir nick kullanıp da böylesi bir tesadüfi olayı ilahi bir hikmete bağlaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 26 Aralık 2014; 2:08:27 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @S. Hawking

N
N. Chomsky
6 yıl (9107 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Güçlü göstermek demek satış stratejisi mi uygulamak oluyor? Ona bakarsan Galactus'un da sonsuz kozmik gücü var buna ne kılıf uyduracaksın? Potansiyelli karakterlere özellikle sınır koymazlar. Marvel daha saçma önüne geleni tanrı yapmış. DC'nin bir ağırlığı bir karanlık tarafı var. Sırf Superman'i sevmiyorsun diye de saçma saçma yorum yazmanın manası yok. Anlarım sevmiyorum diyebilirsin de rezil demek nedir arkadaş. Bunu ancak zaten Superman'i sevmeyen biri söyleyebilir. Sırf sevmiyorsun diye de rezil diye ilan etmek anca çizgi roman ile çok alakası olmayan birine yakışabilirdi zaten.

Ayrıca bir insanın Superman'i oynadı diye kötürüm bir şekilde can vermesini ilahi bir hikmet olarak görmen şu an sahip olduğun nickle beni hayretlere düşürdü. Bir kaza geçirmiştir gelmiştir başına. Adam günah mı işlemiş ne yapmış? Alt tarafı bir rol bu yahu. Porno film çekenlerin de senin deyiminle çarpılması lazım. Bu insanlar oyuncu be arkadaş. Masum bir insanı sırf onu oynadı diye kötürüm mü yapsın Allah? Allah bazen insanları sınar, imtihan eder. Nickinden utandım vallahi. S. Hawking gibi bir nick kullanıp da böylesi bir tesadüfi olayı ilahi bir hikmete bağlaman nickinle taban tabana zıt olmuş. Tebrik ediyorum seni bilim adamı.


Ne yani bilim adamı olanların hepsi ateist mi olup da her şeyi şansa bağlamak zorunda mı? Klasik fiziğin babası olan Newton ömrünün büyük bir kısmını İncil'i inceleyerek geçirmiştir.Yine genetik biliminin öncüsü olan Gregor Mendel rahipti. Yine bu konuda kuantum fiziğinin kurucularından biri olan Heisenberg'in çok anlamlı bir sözü vardır:

“Doğa bilimleri bardağını ilk yudumu sizi bir ateiste döndürecektir, fakat bardağın altında Tanrı sizi bekliyor olacaktır.”

Başkasını bilmem ama ben hayatta tesadüfe falan inanmam. Evrende her şey sebep sonuç ilişkisi içerisinde bir yerde birbiriyle bağlıdır. Ayrıca tek oyuncudan falan bahsetmiyorum filmde, karakterde, filmde emeği geçen birçok kişi benzer olaylar yaşamıştı. 10 yıl önce falan okumuştum, yazıyı kaybetmeseydim hepsinin adını tek tek verirdim.

Ayrıca bu nicki de Hawking'in kişiliğine bakarak değil bilim alanında yapmış olduğu işlere ve sadece bu alanda kendime model alarak aldım. Belki sizin de ileride gerçekleştirmeye değer bir amacınız olduğunda ne dediğimi biraz anlarsınız.

Neyse bu konuda daha fazla mesaj yazmak istemiyorum.Anlamak isteyen ne dediğimi anlamıştır zaten. Abd propagandalarıyla beyninizi yıkamaya devam edin siz
-
-_-_-
6 yıl (8625 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

@SonictheHedgehog-MZ yazma zahmetinde bulunma dostum. ÇR karakteri > anime karakteri bu kadar basit. Goku dediğin istediğin kadar güçlü olsun bi nane yiyemez arkadaşım. Galaksi yok etmeye ne var la. Çok zor bir şey sanki. Evren dediğimiz oluşum trilyon katı trilyon galaksi barındırıyor. Vucudunu koca bir evren olarak düşün ve galaksiyi de vücudundaki trilyonlarca hücreden yalnızca biri anladın mı? Ve Superman evrende yarıklar açmış, uzay-zamanda kırılmalara yol açmış biri ne galaksisi. Bu hibiçr şey. Dart Vader onu düşünene kadar Superman zaman duvarını aşar. O durumdayken ışık bile Superman'e hareketsiz görünür. Daha düşünemeden yumruğu yer. Unutmayın ki ışık hızı düşünce hızından çok daha hızlıdır ve karşısında ışık hızından milyonlarca kat hızlı biri var. Aynı şekilde Darh Vader'ı Flash ve SS de yener.


Cr karakteri > anime karakteri? Bu Goku vs Superman konusundaki oznel gorus degilde nedir. Benim yazdigim feat ler superman in yaptigi featlerle karsilastirilamayacak kadar buyuktur. Superman bir PLANET BUSTER dir Yaptigi featlerde bu buster alaninda degerlendirilebilir.

Duyanda galaxy i herkes yok edebiliyor sanacak Odin clasmaninda desem (hatta ondan daha guclu bile olabilir desem) daha mi iyi dururdu acaba Ki ayni sekilde Odin de supes i rahatlikla alabilecek potansiyele sahip. Bu fark en rahat buster level larla anlasilabiliyor

Bu arada ben en guclu formu icin Evreni yok eder dedim, yine de bu GALAXY kucumseme mantigini anlamadim.

Edit: CR karakteri ile karsilastirdiginiz anime karakterine gore buyukluk kucukluk yazilabilir. Fakat bu her zaman cr karakteri daha guclu demek degildir. Rakip anime karakterinin feat lerine de bakilmalidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 26 Aralık 2014; 3:01:16 >


A
Anthony Hopkins
6 yıl (3672 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Boşuna yukarıdaki linkten - her ne kadar belirtmesen de - alıntı yapmana gerek yok. Ben de okudum onu ve daha fazlasını da biliyorum.
quote:

Superman ihtiyaç duyduğu kadar güçlüdür ve gücünün de bir sınırı yoktur.

Özellikle şu yazdığınla da beni haklı çıkarmış oluyorsun ayrıca Dediğim gibi Dc elinden geldiğince karakterini güçlü göstermeye çalışarak bir nevi satış stratejesi uyguluyor. Öte yandan Superman'in yine sürekli olarak Abd'nin yanında göstererek Tanrı Abd'nin yanındadır gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Çizgi roman evreninin en rezil karakterlerinden biridir bana göre. Kırmızı şortuyla bir nevi tanrı rolüne büründürülmeye çalışılmış. Zaten hatırladığım kadarıyla ilk filmlerinde rol alan bazı isimler kötürüm bir şekilde acı çekerek can vermişler. Allah'In işi işte.

Marvel'de ise her popüler karakter yeri geldiğinde kaybetmeyi biliyor. Orada şu isterse herkesi yener gibi saçma bir olay da yok. Üstelik mitolojik tanrılar falan da var filmde. Sırf o yüzden Marvel her zaman daha sempatik geliyor bana. Zaten Dc'de Batman dışında elle tutulur bir karakter evreni de yok.

Deathstroke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B
bLackMumbLe
6 yıl (7164 mesaj)
Bence sen de kendinle çelişiyorsun.

Hem Superman'e o kadar güç yüklemişler abartı diyorsun hem de Lex Luthor'a, Batman'e yeniliyor diyorsun


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @S. Hawking

N
N. Chomsky
6 yıl (9107 mesaj)
Zayıf yönlerinin olduğunu düşünürsek normalde yenilmesi lazım ama zaman geçtikçe daha da kusursuz hale getirdiler. Sözde kriptonite, büyüye karşı zaafı falan var ama nedense 2 dk. dan daha uzun süre etki etmiyor. Zaten dediğim gibi iyice Abd propagandası yapıyorlar. Kıyafeti bile Abd bayrağıyla aynı renkleri taşıyor.

Birine ışık hızını geçirirler, ötekine gerekli gereksiz ne kadar özellik varsa yüklerler.
Bu son zamanlarda aşırı abartılı gerçek üstü karakterleri çok gereksiz görmeye başladım. Bu konularda düşünerek daha fazla zaman kaybetmek istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @bLackMumbLe

B
bLackMumbLe
6 yıl (7164 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking


Zayıf yönlerinin olduğunu düşünürsek normalde yenilmesi lazım ama zaman geçtikçe daha da kusursuz hale getirdiler. Sözde kriptonite, büyüye karşı zaafı falan var ama nedense 2 dk. dan daha uzun süre etki etmiyor. Zaten dediğim gibi iyice Abd propagandası yapıyorlar. Kıyafeti bile Abd bayrağıyla aynı renkleri taşıyor.

Birine ışık hızını geçirirler, ötekine gerekli gereksiz ne kadar özellik varsa yüklerler.
Bu son zamanlarda aşırı abartılı gerçek üstü karakterleri çok gereksiz görmeye başladım. Bu konularda düşünerek daha fazla zaman kaybetmek istemiyorum.

Her karakterin kendi gücüne göre rakibi vardır düşünülmesi gereken taraflardan biriside bu. Karaktere aşırı güçlü diyoruz tamam ama rakipleride kendi ayarında. Yani Superman'i gidip Bane ile Killer Croc ile falan kapıştırmıyorlar. Adam Darkseid, Brainiac ve Doomsday gibi villainler ile kapışıyor.

Ayrıca Amerikan propagandasına niye bu kadar takılıyorsunuz ki, Türkiye propagandası mı yapacak. Tabii ki yeri geldiğinde propagandasını yapacağı ülke Amerika olacak.

Ha yeri geldiğinde posta koymasınıda bilir Superman

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T
tnuviel37
6 yıl (785 mesaj)
hocam boş ver ne yapsan anlamayacaklar. supermane karşı saçma bir düşmanlık mı çekememezlik mi nasıl tarif etsem bilemedim var. onlar için superman çok saçma bir karakter, aşırı abartılmış ve boş bir karakter. ne desen değişmeyecek fikirleri.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @bLackMumbLe

B
bLackMumbLe
6 yıl (7164 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: tnuviel37

hocam boş ver ne yapsan anlamayacaklar. supermane karşı saçma bir düşmanlık mı çekememezlik mi nasıl tarif etsem bilemedim var. onlar için superman çok saçma bir karakter, aşırı abartılmış ve boş bir karakter. ne desen değişmeyecek fikirleri.

Farkındayım
S
starvays
6 yıl (46 mesaj)
Tabiki gazman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


G
Guest-38C7E608-754C-4B4B-A9C2-5E5418594086
6 yıl (1619 mesaj)
Bunun sonu gelmiyor...
M
Mr. Jingles
6 yıl (17247 mesaj)
Bu arada New 52'de Flash zihnini de geliştiriyor. Mesela vücudu Speed Force'tan tamamen yararlanabilirken zihninin yalnızca küçük bir kısmı yararlanabiliyordu. Daha sonra Barry zihnini de Speed Force'tan tam anlamıyla yararlanacak şekilde geliştirdi. Yani hem fiziksel hem de zihinsel olarak Speed Force'u tam anlamıyla kullanıyor. Bu sayede Barry her şeyi o anda gerçekleşmeden önce görebiliyor. Mesela bir soyguncu bir sivili rehin aldığında eğer ona ateş edecekse o daha ateş etmeden eylemin gerçekleşeceğini hemen o anda görebiliyor. Burada zaman yolculuğu falan yapmıyor onun da altını çizmekte fayda var. Yaşadığı zaman dilimi içinde zihnini Speed Force ile kullanarak olacak olan bir eylemi henüz gerçekleşmeden önce o anda görebiliyor yani.
G
Guest-C93BC3667
6 yıl (1287 mesaj)
Marvel'da ki Tanrı olayı yani kastettiğiniz eğer Galactus türünde tanrılarsa adamlar bence hiçte abartmadan güzel bir mantığa oturtmuş. Evrenin temel kavramları üstüne karakterler yaratmış. Diğer tanrıları diyorsak, onlar zaten mitolojilerden gelme. Yani marvel mitolojilerden yararlanmış. Bu da saçma değil. Sonuçta tanrı diye adamı ilah yapmıyorlar. Bak Thor'da tanrı ama yeri geldimi Hulk'tan falan dayak yiyor.

Superman, bence de biraz abartılmış bir karakter. Aslında abartma değil ama yaratılışında ne güç bulmuşsa koymuşlar. Bir de Superman o kadar da super değil. Yani iyi olabilir onca güce rağmen bu sağlam bir irade ve eğitim ister. Bunların hepsini de Kent ailesinden almış zaten. Ki güçleri de ne kendi kazanımı ne radyasyon falan. Güneşi gördüm oldu. Yani Superman'den bile superkahraman var bence. Batman&İron man. Adamlar bu günlere emekleriyle gelmiş. Yani benim gözümde onlar daha bir superkahraman. Superman ise süpriz yumurta gibi bir şey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >