Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir
87
Cevap
0
Tıklama
51
Öne Çıkarma
Cevap: Emniyet Şeridi - Kuralsız Motorsiklet Kullanıcıları! (5. sayfa)

O
ozzzy222
2 hafta (5400 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: mustang_88

Görünen köy kılavuz istemez hocam, motorsiklet almaya,kiralamaya gerek yok. Bir de sizin gibi motor kullananlara hiç lafımız yok zaten bizim derdimiz kural tanımazlar, apaçi tipler ki bunlar %80-90 civarı.
Madem motor sahibi; beni sıkıştırıyorlar g. şeridinden gideyim, trafikten bunalmışım sağlı sollu geçeyim düşüncesinde, biz de bundan sonra dikkat etmeyiz olur biter, en fazla o geberir biz hapse gderiz, en fazla olacağı bu. Bizim derdimiz 2 tarafında canı yanmasın ama görüldüğü kadarıyla herkes kendini düşünüyor.
kıskanıyorsun bak tamamen , motorcular gidiyor , sen öyle trafikte mal gibi bekliyorsun diye kıskanıyorsun


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B
bullx
2 hafta (747 mesaj)
öyle bir hakkı var ama nasıl var,

polis motorsikletlerin emniyet şeridini kullanmasına göz yumuyor(sadece göz yumuluyor, hakları var demek olmuyor bu), ayrıca herhangi bir acil halde şeridi trafik kilit olsa bile boşaltabiliyorlar.

ama mesela adam emniyet şeridinden giderken normal şeritteki birine sürttü birşey oldu vs, otomatikten %100 haksız durumda oluyor.

trafikci bir arkadaş anlatmıştı.


emniyet şeridini kullanmalarından rahatsızsan yapacak birşey yok, aslında emniyet şeridini yasal olarak acil haller haricinde kullanmarına izin verilmesi en mantıklısı ama devlet öyle bir değişiklik düşünmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bullx -- 12 Temmuz 2019; 18:7:58 >


Bu mesajda bahsedilenler: @mustang_88

-
-OFLU-
2 hafta (751 mesaj)
Sağ taraftan gitmeleri ve sollamaları bence hatalı, Ülkemiz de sağlama diye bir olay yok, geçeceksen sollayacaksın.

Emniyet şeriti olayı ise kismi olarak katılyıorum, önemli bir durumda araya girerek emniyet şeritini boşaltabilir ama araç önemli bir durumda maalesef emniyet şeritini kapatmış olur, o yüzden orası o akdar mühim değil.

Öte yandan japonya da en soldan geçme hakları var, hemde bu kuraldır.

Birde onların tarafından bakarsak, onları tanımayan kişilerde var tabi. Şeritin ortasından giderlerse arkadan ittirenler bile olabiliyor, takip ettiğim birkaç kanal var, olayları görüyoruz aç zok.
B
bengkberk
2 hafta (163 mesaj)
Merhaba konuyla alakalı plmaya bilir abiler ama bir sıkıntım var 2017 Yamaha mt 25 motorun var garantisi devam ediyo 2100 km de fakat motor bulogunun üstündeki siyah boylar ısıdan dolayı eriyip kalkti ve kabarık yerler var kalkicam gibi duruyo ne yapmalıyım < Resime gitmek için tıklayın >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


M
mustang_88
2 hafta (1464 mesaj)
Sen Alamanya bizi gısganiyy cilerdensin heralde. Kişi kendinden bilir işi...
Trafikte çok az tıkanmışımdır onda da hiç motor aklıma bile gelmedi, bana ters. Neyini kıskanıyım nasıl bi mantık senin ki?
Nerenle okuyorsun, orada akan trafikte emn. Şeridinden gidiyorlardı yazmışım ayrıca , beynin algılıyor mu okuduklarını!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustang_88 -- 12 Temmuz 2019; 20:55:53 >


Bu mesajda bahsedilenler: @ozzzy222

N
NitroNos
2 hafta (6560 mesaj)
Normal şeridimde gidiyorum kadın dirseğini aynama çarptı birşeyin varmı abla dedim yüzüme kızgın suratla bakıyor söylene söylene gitti allah cezalarını versin motorsiklet sürücülerinin.
Ha yaşlı araba sürücülerinede dikkat edin az daha bana yanlamasına giriyordu aileside hiç uyarmıyor kulağında işitme aleti vardı sinyal vermek yok kuralsız şerit değiştirme serbest gelip bana vursa allah korusun ölsek veya engelli durumuna düşsek bunun hesabını kim verecek ailesinde yok mu ehliyeti olan bence engelli insanların tam hakimiyet kurmadan ehliyet verilmemeli veya ailesindeki bir kişi kullanmalı dikkatli olmayıp frene basmasam 1000 rakımdan aşağı uçardım artık .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 12 Temmuz 2019; 21:56:10 >


O
OrQuN
2 hafta (4993 mesaj)
Motorcuların zaten çoğu ölüyor , ölmeyenlerde kalıcı hasarlar yaşayarak hayatına devam ediyor. Ülkede trafik kültürü gelişmemiş motorcular artist gençler adrenalin seviyorlar sonuçlar ortada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


3
3iks
2 hafta (956 mesaj)
8 yillik motorcu olarak soyluyorum, su an yamaha r1 1000 cc kullaniyorum.

adam hakli dagilin. motorcularin %90'ı söylediği gibidir. %90'ı bir tanıma uyuyosa genelleme yapmak hakkıdır. nokta
A
At sahibi
2 hafta (111 mesaj)
Genelde motorcular o motorları alırken beyinlerinin yarısını satmış oluyor diğer yarısınıda üzerine oturup gaza basmak için kullanıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R
RANCH SOS
2 hafta (3252 mesaj)
Ben en sağ şeritteysem(emniyet şeridi olmayan yollarda ) baktım arkadan motor geliyor sağımdan geçecek. Onuda kendimide riske atmayacak şekilde en sağa yanaşık gitmeye başlıyorum. Mecbur solumdan geçip gidiyor.

Lafa geldi mi biz de taşıtız, bizde insanız bize değer verin diye laklak yapıyorlar. Fakat taşıt olmanın gereği olan şeritten gitme gerekliliğini çiğneyerek başta kendilerine değer vermiyorlar da kafalar o biçim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


R
RANCH SOS
2 hafta (3252 mesaj)
Şimdi benim düşüncem şu hocam. Motorculara asla düşman değilim. Motor tabikide trafikde aralardan geçer kaçar biyerlere daha kısa sürede. ulaşır gideceği yere. Ki motoru da bu sebeple aldınız eyvallah.

Fakat motor bir taşıt mı evet. Yolda şeritler var mı evet. Bir taşıtsa bu şeritlerden gitmeli mi evet. Ha şimdi diyorum ben de motorcu olsam aralara girerim belki.

Fakat aralara girdiğinizde oluşan hiç bir olası kötü durumsa tek kelime etmeye hakkınız YOK. Çünkü siz o an herhangi bir şeritte gitmiyor durumundasınız ki zaten tüm kuralları başından çiğnemişsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @MysticDesign

M
mustang_88
geçen hafta (1464 mesaj)
https://www.yenisafak.com/video-galeri/gundem/kafasinin-uzerinden-otomobil-gecti-kaski-hayatini-kurtardi-2195934

İşyerinden de video açlıyor diye bu linki koydum.
Geçen gün oldu bu olay. Suçlu kim bilmiyorum. Motorlulara şunu demeye çalışıyorum sadece, sizin veya arabanın ufak bi hatasında canınızla ödersiniz faturayı. Çok dikkatli olun, analar ağlamasın. Ama yanlış anlaşılıyorum. Mesela burda 2 araba çarpışsa maddi hasar olur. Ama motor olursa biri mezar biri hapis... Ha burda Allah korumuş o ayrı...