Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Emme hortumu çap tavsiyesi

[ [TUTH_ANKH_AMON] Konu Sahibi
4 hafta (4 mesaj)
Merhabalar.

3 dönümlük muhtelif sebze ekili, damla sulama ile suladığım bir bahçem var. Bu zamana kadar sulama konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Ancak bu yıl su seviyesi çok düştüğü için sulama konusunda sıkıntı yaşıyorum. Problemim şöyle;

Dededen kalma sağlıklı çalışan bir pancar motorum, yaklaşık 40 cm genişlikte ve 18 metre derinlikte bir sondaj kuyum var. 3'lük emme hortumu ile bu seneye kadar sıkıntısız sulama yapıyordum. Yukarıda da bahsettiğim üzere su seviyesi oldukça düştü.

Geçen yıl 7 metreden yarım gaz ile çektiğim suyun yarısını, bu yıl 9 metreden tam gaz ile "bazen" çekebiliyorum. Bazen dememin sebebi, santrifüj üzerindeki tulumba sayesinde motora kadar getirdiğim suyu motordan her denemede atamıyorum.

Soru: Mevcut çapı 3 inç olan emme hortumu çapını 2,5 veya 2 inç'e düşürsem motoru her çalıştırdığımda sağlıklı su çekebilir miyim?

Tabi 3 inçlik emme borusu ile 2 inçlik emme borusu arasında debi farkı mutlaka olacaktır.

İlgi ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [TUTH_ANKH_AMON] -- 9 Temmuz 2021; 14:6:58 >


P PwaGG
3 hafta (5277 mesaj)
boru atmak daha mantıklı olacaktırDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.