Bu konudaki kullanıcılar: 2 kayıtlı üye, 8 misafir, 5 mobil kullanıcı
6111
Cevap
144753
Tıklama
38
Öne Çıkarma
Emekli maaş promosyon & fırsatları (İlk mesaj güncel) Ocak 2022 [8 banka 2750+₺] | Tüm bankalar

H Hayatı Tespih Yapan Adam Konu Sahibi
8 yıl (988 mesaj)
Son güncelleme: 8 Ocak 2022, Cuma.


MALUM HASTALIK NEDENİYLE, YAŞLILARIMIZIN SOKAĞA ÇIKMAMASI (65 YAŞ ALTI İÇİN DE GEÇERLİ OLMAK ÜZERE) ÖNEMLİ OLDUĞUNDAN, BANKA DEĞİŞİKLİĞİ İŞLEMLERİNİZİ EĞER İLGİLİ BANKA DESTEKLİYOR İSE MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEN VE/VEYA ONLINE OLARAK YAPMANIZI ŞİDDETLE ÖNERİYORUM.
ŞU KÖTÜ GÜNLERİ BİR ATLATALIM DA, EN İYİ PROMOSYON/FIRSAT SAĞLIKLI YAŞAMAK GERİSİNİ HALLEDERİZ.


Yine de işlem yapmak/bilgi almak isteyenler, 3.bölümdeki ilgili bankanın linkinden güncel durumu kontrol edebilir, başlıkta yazabilirsiniz.
Sağlıklı günler dilerim.
Banka bilgileri son güncelleme: 13 Mart 2020, Cuma


GÜNCELLEMELER:
KONU ÖZETİ: Bu konu 3 bölümden oluşmaktadır;

1- Promosyon ödemeleri genel bilgilendirmeleri: Standart promosyon nedir, bu konu ile neler paylaşıyoruz?
2- Banka değişikliği nasıl yapılır: İşlem aşamaları, cayma ve taşıma işlemleri
3- Ek promosyon & avantaj sağlayan bankalara ilişkin avantaj/dezavantaj ve detaylar içeren, sıcak fırsat karşılaştırması.
**************************1- GENEL BİLGİLENDİRME: Promosyon ödemesi nedir? Bu konu ne işe yarar?

Promosyon ödemesi, temelde sizin maaşınızı aynı bankadan 36 ay (3 yıl) boyunca almayı taahhüt etmeniz karşılığında SGK tarafından banka aracılığı ile size ödenen tutardır. Bu tutarın belirlenmesinde devlet SGK aracılığı ile bankalar ile anlaşmalar sağlayarak emeklilere promosyon ödenmesini sağlar. Bu promosyon ödemesi STANDART bir ödemedir ve her bankadan 3 yıl bağlı kalma dışında hiç bir koşul aranmaksızın alınabilmektedir.

Bu başlık 2017 Mart ayında başlayan ve 2020 Mart itibariyle 2. dönem ile devam eden devlet promosyonu öncesinde açıldı. Temel amacı bankalardan ek avantajlar sağlamak, bunları karşılaştırmak ve bilgi paylaşımıdır. 2017 Mart itibari ile devletin resmi olarak her bankanın müşteri ile 3 yıllık sözleşmesi karşılığında ödenen aşağıda belirtilen miktarlar ve bazı bankaların sağladığı ayrıcalık/ek avantajlar ve/veya miktarlar olarak revize edildi.

* 3. bölümde (biraz aşağıda) bankaların sunduğu ek promosyon ve ek avantajlara dair karşılaştırma ve bilgilendirme bulabilirsiniz.

1 Mart 2017'de açıklanan STANDART promosyon miktarları:

Ortalama Emekli Maaş Tutarı / Promosyon miktarı

0 - 999 TL için 300 TL.
1,000 - 1,999 TL için 375 TL.
2,000 TL + için ise 450 TL.'dir


(2.dönem) 2020 Mart itibariyle STANDART promosyon miktarları ise aşağıda görebileceğiniz yeni rakamlar üzerinden bazı bankalar* için müşteriyle anlaşma yapılmaya başlandı.

Ortalama Emekli Maaş Tutarı / Promosyon miktarı

1500 TL’ye (1.500 TL hariç) kadar ise 500 TL,
1.500 TL – 2.500 TL (2.500 TL hariç) arası ise 625 TL,
2.500 TL ve üzeri ise 750 TL.

*Neden bazı bankalar? (Finansbank hariç)
2020 Mart ayı için açıklanan 2.dönem promosyon rakamları için bazı bankalar yeni rakamdan ve bazı bankalar eski rakamlardan web sitelerinde bildirim yapmaktalar. SGK ve Resmi Gazete'den herhangi bir bilgi bulamadım. Bu tutarlar da 2017'de devlet tarafından açıklanan rakamlar gibi standart hale geldi gibi. Finansbank 30 Mart itibariyle uygulayacak, onun dışında tüm bankalar güncel rakamdan sözleşme yapıyor.

Herkesin parasını güzel günlerde kullanması dileğiyle, saygılar.DEVLET BANKALARI/ORTAK ATM/HAVALE&EFT ÜCRETLERİ BİLGİLENDİRMESİ:

- Ocak 2022 itibariyle, tüm bankalardaki Havale/EFT ücretleri 1-2 TL'ler civarına sabitlendi. Devlet bu konuda yeni bir yasa çıkararak konuya müdahale etti.
- 3 devlet bankası (T.C. Halkbank, T.C. Vakıfbank ve T.C. Ziraat Bankası) birbirlerinin ATM'lerini SINIRSIZ olarak ücretsiz kullanabiliyor. Yakınınızda hangisi varsa ondan çekim yapın, kendi bankamatiğinizde sıra varsa beklemeyin, diğer devlet bankası ATM'sinden çekin.
- TEB, Finansbank ve Denizbank ayda 3 kez birbirlerinin ATM'lerinden masrafsız para çekme olanağı veriyor.
- Koşulsuz ek promosyon arayanlar için en iyi seçenek Akbank .

Ek Bilgiler:

- Hiçbir özel banka sizin maaşınızı kullanarak gününden sonra ve eksik yatıramaz, yasal olarak böyle bir durum söz konusu değildir.
Bu konu 2002'de çıkan bankacılık kanunu öncesindeki bankacılık anlayışından kalan bir hurafedir.
- İki farklı maaşınız var ise, aynı banka olmadığı sürece iki promosyon ödemesi alınabileceğini belirten arkadaşlar var.
- Türkiye'deki tüm bankalardaki paranız 150.000 TL'ye kadar devlet güvencesindedir. Rahatlıkla istediğiniz bankayı tercih edebilirsiniz.
**************************2- DEĞİŞİKLİK/CAYMA/TAŞIMA/İPTAL İŞLEMLERİ: Nasıl yapılır, aşamalar nedir ve iptalde ne olur?


Maaş için banka değişikliği nasıl yapılır?

Bilgi: Sözleşme süreniz dolmadı ise, başka bankaya geçişiniz mevcut bankanız tarafından engellenir ve bu bedel ödenmediği sürece geçişinize izin verilmeyebilir (e-devlette bloke görünür)

1- SGK'ya şahsen başvuru ile
2- Ya da daha pratiği turkiye.gov.tr 'den. Bu yöntem için;


www.turkiye.gov.tr'den «Başvurular» alanına girip emekli maaşınızı aldığınız kuruma göre aşağıdaki adımları izleyerek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SSK'dan emekli maaşı alıyorsanız Başvurular Sosyal Güvenlik Kurumu 4A Banka ve Adres Değişikliği Banka seçimi Şube seçimi alanında tercihinizi seçtikten sonra işleminizi tamamlamış olursunuz.

BAĞ-KUR'dan emekli maaşı alıyorsanız Başvurular Sosyal Güvenlik Kurumu 4B Banka ve Adres Değişikliği Banka seçimi Şube seçimi alanında tercihinizi seçtikten sonra işleminizi tamamlamış olursunuz.

EMEKLİ SANDIĞI'ndan emekli maaşı alıyorsanız Başvurular Sosyal Güvenlik Kurumu 4C Banka ve Adres Değişikliği Banka seçimi Şube seçimi tercihinizi seçtikten sonra işleminizi tamamlamış olursunuz.

Maaşınız ortalama 30-40 gün içerisinde tercih etmiş olduğunuz banka şubesine yatırılmaya başlanacaktır. (3 aylık maaş alan müşteriler için maaş taşıma günü daha fazla olabilmektedir.)


Cayma / Taşıma durumunda ceza ödenir mi?

Cayma durumunda aldığınız promosyon bedeli dışında ceza ödenmez. Ek bir promosyondan faydalandı iseniz, o da dahil olmak üzere kıstelyevm(kısmi ödeme) uygulanarak ayrılmanız sağlanır.

Örneğin: 2 ay sonra taahhüt/sözleşmeniz bitecek ancak başka bankaya geçmek istiyorsunuz. 36 ay için aldığınız promosyon bedeli 450 TL ise, 36'ya bölünür, 2 ile çarpılarak kalan ay bedeli çıkar ve bunu ödeyerek farklı bankaya geçiş yapabilirsiniz.

Cayma işlemi bildiğim kadarı ile sadece Ziraat bankasında Online olarak yapılabilmekte (farklı bilgi olursa ekleme yapacağım), diğer bankalar için şubenizle görüşmeniz gerekmektedir.
**************************3- EK PROMOSYON & AVANTAJLAR: HANGİ BANKA NELER SAĞLIYOR?


Bu bölüm aktif kampanyaları da içerir. Ek promosyon kampanyası sonlanınca kaldırılır ve yeni kampanya olması durumunda eklenir ancak kalıcı sağlanan avantajlar olduğu sürece bilgiler yer almaya devam edecektir.

ÖZET TABLO:


1- TEB: Toplam 2750 TL'lik özel promosyona ek önerme ve kredi kartı avantajları da var.

Web:https://www.teb.com.tr/sizin-icin/emekliye-ozel-promosyon/

Promosyon Koşulları:

TEB Emekli Bankacılığı Dünyası

Emeklilerimize 2.750 TL'ye varan promosyon ve emekli tanıdıklarını TEB’e davet eden müşterilerimize emekli maaşını TEB’e taşıyan her yakını için 250 TL, toplamda 2.500 TL’ye varan nakit ödül fırsatı

Emekli maaşını TEB’e taşıyarak 36 ay boyunca Bankamızdan almayı taahhüt eden ve Bankamızda en az 2 adet Otomatik Fatura Ödeme Talimatı bulunduran emekli maaş müşterilerimiz 2.750 TL’ye varan promosyon kazanıyor.

Promosyona ek olarak Bankamızı tavsiye ettikleri ve emekli maaşını Bankamıza taşıyan her emekli maaş müşterisi yakınları için de 250 TL, toplamda 2.500 TL’ye varan nakit ödül kazanabiliyor.

2.750 TL’ye Varan Promosyon Kampanya Detayları:

Kampanya 29.12.2021 tarihi itibarıyla yeni edinilen emekli maaş müşterilerini kapsamaktadır.
Emekli müşterilerimizin kampanya dönemi içerisinde 36 aylık emekli taahhütnamesi vermeleri ve Bankamızda en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı bulundurmaları gerekmektedir.
Müşterilerin maaş transferi gerçekleştiğinde maaş tutarına bağlı olarak aşağıdaki tabloda belirtilen promosyon ödemeleri yapılacaktır.


* Emekli müşterilere özel, 0 850 222 00 91 Maaş ve Emekli Müşteri Hattı
* Hesap işletim ücreti muafiyeti
* Kredi kartı ücret muafiyeti
* Çağrı merkezi ve internetten yapılan işlemlerde ücret muafiyeti
* Günlük nakit çekim imkanı sunan Marifetli Hesap ile birikimlerine yüksek faiz
* ATM’lerden yüksek çekim limiti (emekli maaş müşterilerinde 3.000 TL)
* TEB/Finansbank/Denizbank ATM'lerinden ayda 3 kez ücretsiz para çekme var.

2- QNB FİNANSBANK: Toplam 2200 TL'lik promosyona ek avantajlar var.

Web:https://www.qnbfinansbank.com/emekli-bankaciligi


Avantajlar:

* Yurt içi diğer tüm banka ATM'lerinden ayda iki kere ücretsiz para çekme hakkı + olarak TEB/Finansbank/Denizbank ATM'lerinden ayda 3 kez ücretsiz para çekme var.
* Bireysel İnternet bankacılığından yapılacak EFT ve TL havale işlemlerinde işlem ücreti muafiyeti
* QNB Finansbank şubelerinde yapacağınız işlemlerde sıra önceliği
* Emekli Bankacılığı müşterilerimize özel olarak arayıp bilgi alabileceğiniz 0850 222 11 00 numaralı QNB Finansbank Emekli Bankacılığı Hattı'ndan faydalanma imkanı

Dezavantajlar:
* ATM’lerden çekim limiti 1.500 TL olduğuna dair kullananlardan şikayetler var. Diğer ATM haklarını değerlendirebilirsiniz.
* Kredi kartı ücret muafiyeti için 2 otomatik ödeme talimati isteniyor.

3- YAPI KREDİ: 1 Kasım 2021 – 31 Ocak 2022 tarihleri arasında emekli maaşını üç yıl boyunca Yapı Kredi’den alma taahhüdü veren müşterilerimiz 2.000 TL'ye varan nakit promosyon fırsatından yararlanabileceklerdir.
Promosyon Taahhütnamesi’nin imzalanması sonrasında ek bir koşul olmadan; bir aylık net gelir 1.500 TL'ye kadarsa 1.300 TL; 1.500 TL-2.500 TL arasındaysa 1.650 TL; 2.500 TL'nin üzerindeyse 2.000 TL nakit promosyon ödenir.
2.000 TL'ye varan promosyon kampanyası kapsamında promosyon başvurusu işlemleri Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi Bireysel Internet Şubesi, Müşteri İletişim Merkezi ve şubelerimiz aracılığı ile yapılabilir.
Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) birden fazla gelir/aylık ödemesi alınıyor olması durumunda ödenecek promosyon tutarı, koşulların sağlandığı tarih itibarıyla, Banka aracılığı ile yatan en son gelir/aylık tutarının toplamı dikkate alınarak hesaplanır ve tek bir promosyon ödemesi yapılır.
Nakit promosyon ödemesi üç yıl için peşin olarak yapılır ve üç yıllık taahhüt süresinin başlangıcı olarak promosyonun hesaba yatırıldığı tarih esas alınır.
Nakit promosyon ödemesi yapıldıktan sonra üç yıllık taahhüt süresi içerisinde gelir/aylığın artması halinde ilave promosyon verilmez.
Nakit promosyonun ödendiği tarihten itibaren üç yıl içerisinde; herhangi bir sebeple gelir/aylığın farklı kuruma taşınması ya da SGK tarafından gelir/aylık ödemesinin kesilmesi durumunda Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın ödenen toplam promosyon tutarı şartın bozulduğu tarih esas alınmak suretiyle taahhüdün kalan süresi dikkate alınarak kıstelyevm esasa göre geri alınır.


Avantajlar:

* Yapı Kredi Mobil, İnternet Şubesi, ATM’lerden ücretsiz havale
* ATM’lerden çekim limiti 3.000 TL
* Medline acil sağlık hizmeti üyeliği: Doktorlu kara ambulansı ve telefonla tıbbi danışmanlık hizmetlerinden 1 yıl boyunca ücretsiz faydalanma

Dezavantajlar:

* EFT ücretli.
* Hesap işletim ücreti muafiyeti belirtilmemiş, genel olarak hiç bir banka tahsil etmese de şuan için, banka bu taahütte bulunmamış.
* Şube/Çağrı merkezi önceliği yok gibi görünüyor.

4- ING: Emekli maaşınızı ING’den almaya başlayarak 2.500 TL’ye varan ek koşulsuz nakit promosyon fırsatından yararlanabilirsiniz!

1 aylık toplam gelir/aylık tutarınız,
1500 TL’ye (1.500 TL hariç) kadar ise 1.675 TL,
1.500 TL – 2.500 TL (2.500 TL hariç) arası ise 2.100 TL,
2.500 TL ve üzeri ise 2.500 TL nakit promosyon ödemesi alırsınız.
Kampanyadan emekli maaşını 3 yıl boyunca bankamızdan alma taahhüdü veren ve nakit promosyon ödemesi alan mevcut ve yeni emekli maaş müşterilerimiz yararlanabilir.
Promosyon ödemesinden faydalanmak için herhangi bir ürün koşulu bulunmamaktadır.
Promosyon taahhütnamesinin imzalanması sonrasında ek bir koşul olmadan; bir aylık net gelir 1.500 TL'ye kadarsa 1.675 TL, 1.500 TL-2.500 TL arasındaysa 2.100 TL, 2.500 TL'nin üzerindeyse 2.500 TL nakit promosyon ödenir.
Kampanya 5 Ocak 2022 – 28 Şubat 2022 tarihleri arasında nakit promosyon alan müşteriler için geçerlidir. Bu tarihler dışında promosyon alan müşteriler kampanyadan yararlanamaz.
Nakit promosyon başvuru işlemleri ING Telefon Bankacılığı ve ING Şubeleri aracılığı ile yapılabilir.
Bankamızdan birden fazla emekli maaş alınıyor olması durumunda, ödenecek promosyon tutarı maaş tutarlarının toplamı dikkate alınarak hesaplanır ve tek bir promosyon ödemesi yapılır.
Nakit promosyon ödemesi 3 yıl için peşin olarak yapılır ve 3 yıllık taahhüt süresinin başlangıcı olarak nakit promosyonun hesaba yatırıldığı tarih esas alınır.
Nakit promosyon ödemesi yapıldıktan sonra 3 yıllık taahhüt süresi içerisinde gelir/aylığın artması halinde ilave promosyon ödemesi yapılmaz.
3 yıllık taahhüde aykırılık olması halinde, tarafınıza ödenen promosyon bedeli, taahhüdün kalan süresi dikkate alınarak kıstelyevm esasa göre geri alınır.
Aynı anda birden fazla ek promosyon kampanyasından yararlanılamaz.
ING belirtilen hizmetleri sonlandırma ya da koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
1 Mart 2020 tarihi sonrasında Bankamız diğer ek promosyonlarından dahil olmuş, yararlanmış ya da talepte bulunan müşterilerimiz, 5 Ocak 2022 tarihi itibariyle koşulsuz nakit promosyon alması durumunda mevcut kampanya/talepleri iptal edilerek kıstelyevm usulü iade alınacak ve2.500 TL’ye varan nakit promosyondan yararlanır.

5- GARANTİ: Toplam 1300 - 2.000 TL'lik özel promosyona ek avantajlar var.

Web:https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/odemeler_ve_hizmetler/maasim_garantide/emekli_maas_odemeleri.page?

Özel Promosyon Koşullar:

* Başvuru tarih sınırı yok.


Avantajlar:

* ATM’lerden çekim limiti 5.000 TL ve emekliye özel menü sayesinde tek tuşla kuruşlar dahil tek seferde çekim yapabilme hizmeti.

6- AKBANK: Toplam 1750-2500 TL'lik özel promosyona ek avantajlar var.

Web:https://www.akbank.com/tr-tr/kampanyalar/Sayfalar/SGK-Emekli-Kampanyasi.aspx

Özel Promosyon Koşullar:

* Başvuru son tarih: 31.03.2020

Avantajlar:

* Axess ve neo'ya genellikle kampanyalar olması.
* Fatura ödeme talimatı kampanyası ile 100 TL'ye kadar ek chip-para:https://www.akbank.com/tr-tr/kampanyalar/Sayfalar/sgk-emeklilerine-ozel-otomatik-fatura-odeme-kampanyasi.aspx
* Ek şart yok
7- DENİZBANK: Toplam 1425-1750 TL'lik özel promosyona ek avantajlar var.

Web:https://www.denizbank.com/kampanya/emeklilere-ozel-kampanyalar/emekli-buyuklerimize-tl-nakit-hediye-40542

Özel Promosyon Koşullar:

* Başvuru sonu belirsiz.
* 1 otomatik ödeme talimatı şartı barındırıyor.

Avantajlar:Dezavantajlar:

* Havale, EFT ücretli. Hesap işletim ücreti taahütü verilmemiş.
* Hesap işletim ücreti muafiyeti belirtilmemiş, genel olarak hiç bir banka tahsil etmese de şuan için, banka bu taahütte bulunmamış.


8- İŞ BANKASI: Toplam 1750-2000 TL'lik özel promosyona ek avantajlar var.

Web:https://www.isbank.com.tr/sgk-emeklilerine-ayricaliklar

Özel Promosyon Koşullar:

* Başvuru sonu belirsiz.
* 2.dönem devlet promosyonuna (500-750 TL) ek 250 TL olarak özel promosyon uygulanıyor.

Avantajlar:

* Ek promosyon
* Havale ücretsiz
* Ayda 3 EFT ücretsiz
* Maximum Kart ve ek kartları için yıllık ücret ödenmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayatı Tespih Yapan Adam -- 8 Ocak 2022; 0:39:22 >


Bu mesajda bahsedilenler: @burak jr
Forum kültürüne uygun, medeni insan gibi, hepimiz için, doğruyu bulmak amacıyla foruma giriyorum, ama karşıma hep tartışma kültüründen uzak , bencil, ne yaptığını b...
Yoruma Git
Yorumun Devamı nazım55 - 5 yıl +75
kardeş boşuna bunlara laf anlatmaya çalışma ,ben bu üyeyi de bloklamışım ve maaşlı parti elemanı diye not almışım :)
ülke gündemi bölümü bunlarla kaynıyor ve heps...
Yoruma Git
Yorumun Devamı C.CEMİL - 5 yıl +29
Reel enflasyon %50'yi geçmiş, yapılan zam %10 ama sen diyorsun ki buna da şükret çünkü maaşını zamanında alıyorsun...

Bir şeyler yazardım ama alacağım ilk cezada forum...
Yoruma Git
Yorumun Devamı celebic - 3 yıl +16

C celalcaner2
8 yıl (2246 mesaj)
bağkurdan halkbankasından maaş alanlar da yararlanabiliyor mu?


Bu mesaja 3 cevap geldi.

N Nétwork
8 yıl (5036 mesaj)
Fazlasıyla güzel derlemişsin konuyu, değinmeden edemedim.


Bu mesaja 4 cevap geldi.

B basturkemin
8 yıl (3677 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Fazlasıyla güzel derlemişsin konuyu, değinmeden edemedim.

Teşekkür ederim, hatta ki maaş transferi konusunda ipuçları ve yol göstermek amaçlı ufak bir soru cevap kısmı da eklemeye çalışacağım


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B basturkemin
8 yıl (3677 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

bağkurdan halkbankasından maaş alanlar da yararlanabiliyor mu?

Evet hocam yararlanabiliyor. Emekli maaşı statüsü yeterli. Maaş aktarımı ve yönlendirme ipuçları ve soru-cevap tarzı bir bilgilendirme de en geç yarın eklemeyi planlıyorum, daha fazla yardımcı olacaktır
K kemal1414
8 yıl (7104 mesaj)
ben biraz bekleyelim derim :)

rahmetli Kemal Sunal' ın filmindeki gibi belki daha fazla veren olabilir gibi geliyor :)

tabi bu işte tuzaklar var mı onuda iyice araştırmak gerekir diye düşünüyorum ,malum bankalar kapısından geçenden bile ücret isteyecek neredeyse


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D dhyorumcusu
8 yıl (100 mesaj)
Bir yakınım Finansbank'a geçti. Herhangi bir sorun yok. Cardfinans verdiler, aidat alınmayacakmış. Bir de ayrı bir kampanya kapsamında otomatik ödemelerinizi Cardfinanstan verirseniz 15 TL puan da veriliyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M mumenu
8 yıl (3441 mesaj)
en iyisi finansbank gibi ama o bankayada fazla güvenilmez
R rasmus61
8 yıl (886 mesaj)
Bencede biraz daha beklemekte fayda var.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M Mihmander
8 yıl (2006 mesaj)
2013 agustosta
Fınans 300 tl / Teb 400 tl veriyordu..

şimdi fınans 200 / teb te kampanya kalmamış.
herkez yükseltmesini beklerken aksine düşmüş..
beklemekte yarar var..

bence finansa göre 12 ay tahahüt ile garanti daha iyi.
24 aya 200 alacağıma 12 aya 150 alırım ve 12 ay sonra
başka bir bankaya daha geçerim. (annemin maaşı için :))

eski kampanyalar..
FİNANS
http://www.hangimevduat.com/haber/finansbank-hesabina-emeklilik-maasini-tasiyanlara-300-tl-hediye/

TEB
http://www.yayinlandi.com/2013/05/teb-emekli-maas-tasma-kanpanyas-ile-400.html
S seawolf09
8 yıl (41 mesaj)
burgan bank ıda ekleyelim ilk mesaja.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @basturkemin

O oaston
8 yıl (209 mesaj)
Kampanyalar tuzaklı. Kimisi KMH şartı koşuyor, kimisi altın hesabı, kimisi kredi kartı. Yaşlı emeklilerin zaaflarını kullanarak soymaya yönelik tuzaklı kampanyalar. Şartsız şurtsuz masrafsız sadece maaş verecek bir banka çıkarsa iyi bir promosyon karşılığı geçilebilir yoksa yaşlı babama bu yaştan sonra dertsiz başına dert aldırıp takla attıramam..< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


İ istceko
8 yıl (353 mesaj)
gecen beni babam maas cekiorum diye karttan nakit avans cekmis. tesadufen fatkettim. tabi nakit vans ucterini gecirdiler..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B Be_Yourself
8 yıl (2998 mesaj)
Finansbank fiyatı 200' e çekmiş, beklemede kalın.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A adil07
8 yıl (1587 mesaj)

E elixer
8 yıl (52 mesaj)
Arkadaşlar merhaba. Öyle kart aidatı, işletim ücreti, vb. gibi almıyoruz diyor ama başka yerden dizi vurabiliyorlar lütfen bu konuda uyanık olun. (anlaşmayın demiyorum, uyanık olun)

Bu konuda bankalardan bir tanesinini yaptığı uyanıklığı belirteyim ki haberniz olsun. söz konusu banka hesap işletim ücreti, kart aidatı almıyor. ancak anlaşmaya şöyle bir madde koyuyor. Hesap açılırken maaş tutarı kadar da ek limit tanımlanacak. tabiki bu limiti kullanmadığınız sürece herhangi bir problem yok. ancak bu hesabı açtıran çoğu kişi yaşlı ve bu limitin farkında olmayabiliyor. hesapta gördüğü tüm parayı çekebiliyor ve bu durumda tanımlanan limit için faiz işlemeye başlıyor.

bildiğim yöntemlerden bir tanesi bu. başkaları da olabilir. uyanık olmakta fayda var.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Acizim
8 yıl (713 mesaj)
albaraka, tükiye finans, bankasya, kuveyt türk ten birisinde kampanya olursa yazar mısınız?
selamlar.
Not:4 senedir Albaraka dan emekli maaşı alıyorum ne getirisi oldu ne de götürüsü :)


Bu mesaja 3 cevap geldi.

S serji
8 yıl (9092 mesaj)
Çok faydalı bir konu olmuş hocam. Eline sağlık. Ekleme yapan arkadaşlar da bu düzende eklerse çok iyi olur.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B barakuda1
8 yıl (497 mesaj)
Yaklaşık 1,5 ay sonra emekli olacağım.Hangi banka ile çalışsam benim için avantajlı olur?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

E efem-35
8 yıl (6984 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: barakuda1

Yaklaşık 1,5 ay sonra emekli olacağım.Hangi banka ile çalışsam benim için avantajlı olur?

garanti çeyrek altın veriyormuş, emekli maaşını getirene< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >