Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
51
Cevap
0
Tıklama
147
Öne Çıkarma
Emekli amirallerden değil, sarıklı amirallerden korkun !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

S sasdw333ew Konu Sahibi
geçen ay (65 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >
Emekli amirallerin, son dönemde gündeme gelen Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin tartışmaya açılması hakkında yayınladığı bildiriye ilişkin değerlendirme yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Dün açlığı, yoksulluğu, işsizliği, intiharları, yani ülkedeki zulmün üstünü darbe iddialarıyla örtme senaryosu uygulamaya kondu. Erdoğan şahsım hükümeti yeni bir ‘darbe mağduruyum' oyununun perdesini açtı. Biz bu kabak tadı veren tiyatroyu çok izledik… Postalla yapılan darbeye de karşıyız, mokasenle yapılan darbeye de karşıyız… 15 Temmuz'u daha unutmadık. Türkiye'de darbe olmasın istiyorsanız emekli amirallerden değil, sarıklı amirallerden korkacaksınız, çekineceksiniz. Yaşanan komedi sadece şahsım hükümetinin çaresizliğinin, koltuğunu korumak için yaptığı şımarıklıkların bir başka tezahürü değildir. Bu aynı zamanda Kanal İstanbul üzerinden Okyanus ötesine göz kırpmaktır” dedi.
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulundu. Öztrak'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“MAZLUMLARIN AHI İNDİRİR ŞAHI”
“Bu ülkede zulmünü sürekli artıran bir şahsım hükümeti var. Kadın, çocuk, genç, işçi, işsiz, esnaf, çiftçi, herkes ama herkes bunların zulmünden payını alıyor. Yüzbinlerce ailenin hayatı karardı. Çok ama çok ah aldılar. Hazreti Ali'nin dediği gibi; ‘Bir mazlumun ahı yer ile gök arası kadar büyüktür.' Ve biliriz ki mazlumların ahı indirir şahı. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm mazlumların sesi olmaya, ihsan ve adalet bayrağını savunmaya devam edeceğiz. Halkın gerçek gündeminin çalınmasına asla izin vermeyeceğiz.


“BİZ BU KABAK TADI VEREN TİYATROYU ÇOK İZLEDİK”
Dün açlığı, yoksulluğu, işsizliği, intiharları, yani ülkedeki zulmün üstünü darbe iddialarıyla örtme senaryosu uygulamaya kondu. Erdoğan şahsım hükümeti yeni bir ‘darbe mağduruyum' oyununun perdesini açtı. Biz bu kabak tadı veren tiyatroyu çok izledik. Milletimiz de Erdoğan'ın şahsım hükümetinin sahte gündemler ve algı operasyonlarıyla milletin gündemini çalmasından artık bıktı. Gına geldi.


“İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ SADECE SARAY İÇİN VAR”
Erdoğan şahsım hükümeti Ayasofya baş imamı şeriat istediğinde, faize ve İstanbul Sözleşmesi'ne karşı çıktığında buna ses çıkarmıyor. Seçim kazanmak için bölücü terör örgütü elebaşının mektubunu televizyonlarda okuttuğunda, kardeşini devlet televizyonlarına çıkarttığında bunlara ifade özgürlüğü diyor. Ama içlerinde, aylardır ağızlarından düşürmedikleri, Mavi Vatan'ın müellifi olan; yine 15 Temmuz'da FETÖ örgütüyle göğüs göğse çarpışmış olan emekli amirallerin bulunduğu bir grubun yaptığı bir açıklama, ‘darbe yapmak için bir araya gelmek' olarak yorumlanıyor. Anlaşılan bu ülkede ifade özgürlüğü sadece saray, sarayın yandaşları ve sarayın değirmenine su taşıyanlar için var.


“TÜM BU ORGANİZE İŞLER MİLLETİN GERÇEK GÜNDEMİNİ KARARTMAK İÇİN YAPILIYOR”
Erdoğan şahsım hükümeti hafta sonu birkaç tane emekli amiralin yaptığı açıklamadan sonra darbe ve vesayet tamtamlarını çalmaya başladı. Açıklamanın üzerinde çılgınca tepiniyor. Şablon bir retorik, kalemşörleri aracılığıyla basın yayın organlarında okunuyor, konuşuluyor, kamu kurumlarının internet sitelerine konuyor. Tüm bu organize işler; işsizlikten, yoksulluktan, salgından bunalmış milletin gerçek gündemini karartmak için yapılıyor.


“BİR TARİKAT GİTTİ, ONUN YERİNE DİĞERLERİ GİTTİ”
Emekli amirallerin yaptığı paylaşımın yöntem ve şekli elbette eleştirilebilir ama bu metinden darbe çıkarmak doğrusu farklı bir hüner ister. Ama 15 Temmuz'u daha unutmadık. Hain darbe girişimi herkesin hafızalarında taze. Türkiye'de darbe olmasın istiyorsanız emekli amirallerden değil, sarıklı amirallerden korkacaksınız, çekineceksiniz. Bu ülke emekli olan, fikrini ve tecrübesini ülkenin siyasetçileriyle paylaşmak isteyen amirallerden çekmedi. Bu ülke ne çektiyse, sarayın Türk Silahlı Kuvvetleri'ne kumpaslarla soktuğu, mensubiyeti başka yerlere ait olan generallerden çekti. Ve bugün bir tarikat gitti, onun yerine diğerleri geldi.


“ERDOĞAN CAMİYE, KIŞLAYA, ADLİYEYE ACIMASIZCA SİYASET SOKMAYA DEVAM ETTİ”
Sayın Erdoğan'a soruyoruz: Sizin aklınızın başınıza gelmesi için bu ülkenin başına daha hangi felaketlerin gelmesi gerekiyor? Genel başkanımız 15 Temmuz'dan sonra, 20 Temmuz sivil darbesinden önce Yenikapı'da tüm Türkiye'nin şahitliğinde Erdoğan'a şu çağrıda bulunmuştu; ‘Adliyeye, camiye ve kışlaya siyaseti sokma.' Erdoğan bu çağrıyı hiç dinlemedi. Onun yerine 20 Temmuz sivil darbesini yaptı, arkasından da tek adam vesayet rejiminin düğmesine bastı. Siyaseti camiye de, kışlaya da, adliyeye de acımazca sokmaya devam etti. O gündür bugündür de bu tahribatın sonucunda yaşanan devlet krizinin neticesinde milletimizin iki yakası bir araya gelmedi. İşsizlik çığ gibi büyüdü, aşımız küçüldü, ülkemizin bereketi kaçtı.


“BU DARBELERİN HEPSİ ERDOĞAN'IN AYAĞINDAKİ MOKASENLE YAPILDI”
Bu çağda demokrasiyle yönetilmek bir ülkenin ne büyük onurudur. Ancak tek adam vesayet rejiminin düğmesine basıldıktan sonra gördük ki; millet iradesine darbe sadece asker postalıyla yapılmaz, millet iradesi mokasenle de ayaklar altına alınır. Millet iradesine darbe, 2015'te Haziran seçim sonuçlarını tanımayarak, ardından milletin güvenlik endişelerini kaşıyıp, seçimleri tekrarlatarak da olur. Millet iradesine darbe, bir önceki seçimde halkın yüzde 49.5'inin oyunu almış bir Başbakanı ince bir saray darbesiyle istifaya zorlayarak da olur. Millet iradesine darbe, tek adam vesayet rejimine geçebilmek için sarıklı darbecilerin bombaladığı Gazi Meclis'i 20 Temmuz'da OHAL ilan edip devre dışı bırakarak da olur. Millet iradesine darbe, Meclis'ten oy birliğiyle geçen bir uluslararası sözleşmeden ülkeyi tek bir imzayla çıkararak da olur. Millet iradesine yapılan bu darbelerin hiçbiri asker postalıyla yapılmamıştır. Bu darbelerin hepsi Erdoğan'ın ayağındaki mokasenle yapılmıştır.


“DARBENİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ”
Cumhuriyet Halk Partisi olarak darbelere karşı tavrımız son derece nettir. Biz darbenin her türlüsüne karşıyız. Postalla yapılan darbeye de karşıyız, mokasenle yapılan darbeye de karşıyız. Milletimizin hakkının, hukukunun her zaman yanında olacağız. Milli iradenin daima savunucusu olacağız.


“MİLLETİMİZ ERDOĞAN'IN DARBE SİMSARLIĞINDAN ARTIK BIKTI”
Bütün tarihsel büyük olaylar ve kişiler hemen hemen iki kez yinelenir. İlki trajedi olur, ikincisi ise komedi. Milletimiz, emekli amirallerin açıklamasından darbe çıkarma tezgahının bir trajedi değil komedi olduğunun elbette farkındadır. Milletimiz Erdoğan şahsım hükümetinin darbe simsarlığından artık bıkmıştır.


“KANAL İSTANBUL ÜZERİNDEN OKYANUS ÖTESİNE GÖZ KIRPMAKTIR”
Yaşanan komedi sadece şahsım hükümetinin çaresizliğinin, koltuğunu korumak için yaptığı şımarıklıkların bir başka tezahürü değildir. Bu aynı zamanda Meclis'in kayyum başkanının önce ifşa ettiği, bizim şiddetle karşı çıktığımız Montrö tartışmasında, ‘Montrö Sözleşmesi'nden çıkılmasın' diyenlere bir gözdağıdır. Kanal İstanbul üzerinden Okyanus ötesine göz kırpmaktır. Bu oyuncular koltukları için bu ülkenin bekasını ve toprak bütünlüğünü tartışmaya açmak isteyebilir. Ama milletimiz buna izin vermeyecektir. Milletimiz herkesi yaptıklarıyla ve yapmadıklarıyla görüyor, herkesin notunu veriyor. Milletimiz sandığın daha fazla gecikmeden önüne gelmesini istiyor. Sandık önüne geldiğinde de gereğini yapacak. Bu kibirli kadroları, kendini beğenmiş kadroları evlerine gönderecek.Sarıklılar bu topraklarda çok darbe yapmaya çalıştı ama her işte olduğu gibi bu işte de beceriksiz ve rezil oldukları için başaramadılar.

Bakınız;

Yoruma Git
Yorumun Devamı Darch - geçen ay +59
Faik amcam çok doğru bi açıklama yapmıştır muhalefet liderlerinin yapamadığı açıklamayı yapmıştır.
Yoruma Git
CR7_35 - geçen ay +37
Menemen olayını unutmayınız, din adı altında neler yapılabileceği konusunda ibretlik bir olaydır
Yoruma Git
agtr - geçen ay +31

A amacsızpanda
geçen ay (654 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >
60 darbesini yapanlar
Başbakan asanlar
70 darbesini yapanlar
V.s
Yukarıdaki sariklilardi değil mi?

Kırmızı odadaki hikayeyi hatırlatıyor bu muhabbet :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 6 cevap geldi.

W wehrmacht
geçen ay (5982 mesaj)
İletişim başkanlığı ne yaptğının farkında değil sanıyorum askerin emri başkomutanından veya karargahtan başka bir odaktan almasını kim neden tercih ediyor olabilir
C CR7_35
geçen ay (3711 mesaj)
Faik amcam çok doğru bi açıklama yapmıştır muhalefet liderlerinin yapamadığı açıklamayı yapmıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D Darch
geçen ay (1553 mesaj)
Sarıklılar bu topraklarda çok darbe yapmaya çalıştı ama her işte olduğu gibi bu işte de beceriksiz ve rezil oldukları için başaramadılar.

Bakınız;

https://www.sabah.com.tr/galeri/turkiye/osmanlidan_bugune_isyanlar_597071031250/24

En son örneği de 15 Temmuz girişimiydi işte, adamların beyni tarikatlarla uyuştuğu için darbeyi ya da isyanı da beceremiyorlar. Sinek gibi mide bulandırmasalar bu tarikatçılar pek umurumda olmayacak da varlıkları rahatsız ediyor işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darch -- 7 Nisan 2021; 0:42:28 >


R Roumiruez
geçen ay (41 mesaj)
Bu sarıklıların ellerine güç geçtiği zaman hep böyle oluyor.
Kendileri gibi olmayan herkesi yavaş yavaş yok etme sevdası. Hiçbir zaman şaşmaz bu. Ellerinde güç yokken hepsi birer sevgi kelebeğidir.

https://www.indiavsdisinformation.com/tr/20201001/killing-in-the-name-of-god-sectarian-violence-against-shia-rises-in-pakistan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roumiruez -- 6 Nisan 2021; 22:16:21 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A agtr
geçen ay (3431 mesaj)
Sarıklı dediğinin önünde Bakan bile ceket ilikliyor, güçlerini çok da hafife almayın. Bence bunlardan referans almadan kamuda yükselmek çok zor. Evinde def çalıp zikir yapan bir komşum vardı, herkes tın zannediyordu, adam bugün nerelere geldi, inanılır gibi değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T Tugrul_512bit
geçen ay (6930 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: amacsızpanda

< Resime gitmek için tıklayın >
60 darbesini yapanlar
Başbakan asanlar
70 darbesini yapanlar
V.s
Yukarıdaki sariklilardi değil mi?

Kırmızı odadaki hikayeyi hatırlatıyor bu muhabbet :)
Madem geçmişe bakacağız, 100 yıl öncesine bakalim. 100 yıl önce bazı sarıklılar dini vatandan önemli görüp vatanı sattılar. Ve taptıkları da paraydı.
Ama tüm sarıklılar kötü değildi tabi. Sütçü İmam mesela. Ama askere degişik ideolojileri karıştırırsan çok daha tehlikeli olur. Ondan sarıklı asker tehlikeli.
Sarıklı amiralin iskilipli gibi hain çıkma olasılığı var. Yarin savaş çıksa ve dese "kutsal irk araplara yardim edeyim bari", savası kaybetsek bunun sorumlusu bu sarıklıyı askere alanlar ve onlara oy verenler olur.
İskilipli gibilerin 10000 kişiye zararı olduysa, sarıklı amiralin 1000000 kişiye zararı olabilir. Sırf inanç uğruna milyonlarca insani riske atmak aptallıktır.
İnsanlar din için yoktur. Dinler insan için vardır. Vatan da insandan önemlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 7 Nisan 2021; 0:33:50 >


H Hakiki Osmanlı Torunu
geçen ay (963 mesaj)
Pakistanın görünen yüzü bu.
Pakistan 90lı yıllardan sonra son derece islamlaşan bir ülke. İran gibi tıpkı.
Harris Sultan adlı youtuber dan takip ediyorum Pakistandaki gündemi.
Adamlar resmen cehennemde yaşıyor. Türkiye onlar için bir cennet, bir ütopya.
Üniversitede evlilik teklifinde bulunduğun için üniversiteden atılabilir,
İslama inanmadığından şüphelendikleri için idam edilebilir,
Amerika'da master yapmış gelecek vadeden bir akademisyen bile olsan yazdığın İslam'a uygun olmadığı iddia edilen bir aşk şiiri nedeniyle yine idam edilebilir,
Sırf Ahmedi veya şiisin diye sokakta infaz edilebilirsin.

Adamlar 12, 13 yaşındaki Şii, Ahmedi veya Hindu kızları zaten Müslüman değiller diye zorla kaçırıp cariye olarak eve kapatabiliyor ve devlet kıllarına dokunamıyor bunların.

Sunni tarikatlar o kadar güçlü ki devlet bile karşı duramıyor bu adamlara.
Bir vali iftiraya uğrayan bir hristiyan kadını hapishanede ziyaret ettiği için, tarikatlar tarafından hedef gösteriliyor. Ve adam kendi koruması tarafından infaz ediliyor. Katil koruma halk kahramanı oluyor. Tarikatler bildiğiniz mafya gibi Pakistan'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakiki Osmanlı Torunu -- 7 Nisan 2021; 0:45:5 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Roumiruez

A agtr
geçen ay (3431 mesaj)
Menemen olayını unutmayınız, din adı altında neler yapılabileceği konusunda ibretlik bir olaydır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T Tugrul_512bit
geçen ay (6930 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Hakiki Osmanlı Torunu

Pakistanın görünen yüzü bu.
Pakistan 90lı yıllardan sonra son derece islamlaşan bir ülke. İran gibi tıpkı.
Harris Sultan adlı youtuber dan takip ediyorum Pakistandaki gündemi.
Adamlar resmen cehennemde yaşıyor. Türkiye onlar için bir cennet, bir ütopya.
Üniversitede evlilik teklifinde bulunduğun için üniversiteden atılabilir,
İslama inanmadığından şüphelendikleri için idam edilebilir,
Amerika'da master yapmış gelecek vadeden bir akademisyen bile olsan yazdığın İslam'a uygun olmadığı iddia edilen bir aşk şiiri nedeniyle yine idam edilebilir,
Sırf Ahmedi veya şiisin diye sokakta infaz edilebilirsin.

Adamlar 12, 13 yaşındaki Şii, Ahmedi veya Hindu kızları zaten Müslüman değiller diye zorla kaçırıp cariye olarak eve kapatabiliyor ve devlet kıllarına dokunamıyor bunların.

Sunni tarikatlar o kadar güçlü ki devlet bile karşı duramıyor bu adamlara.
Bir vali iftiraya uğrayan bir hristiyan kadını hapishanede ziyaret ettiği için, tarikatlar tarafından hedef gösteriliyor. Ve adam kendi koruması tarafından infaz ediliyor. Katil koruma halk kahramanı oluyor. Tarikatler bildiğiniz mafya gibi Pakistan'da.
Laik olsalar atom bombasından hidrojene geçeceklerdi ve belki ortadoğuyu amerika rusya çin baskısından koruyabileceklerdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

H Hakiki Osmanlı Torunu
geçen ay (963 mesaj)
Pakistan ve çin dost ülkeler. Türkiye, Azerbaycan gibi. O kadar yakınlar. Niye Çin'den korusun ki Ortadoğuyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakiki Osmanlı Torunu -- 7 Nisan 2021; 0:51:16 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Tugrul_512bit

T Tugrul_512bit
geçen ay (6930 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Hakiki Osmanlı Torunu

Pakistan ve çin dost ülkeler. Türkiye, Azerbaycan gibi. O kadar yakınlar. Niye Çin'den korusun ki Ortadoğuyu.
Amerika veya rusyanin karıştığı yerlere cin de kuvvet göndermiyor mu? Mesela kuzey kore guney kore ayrımında en az amerika kadar rol oynamadı mı çin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B Brother ToLGa
4 hafta (1757 mesaj)
Sarıklı amiral dediği bu adam , tarikat mensubu deniyor , eh görüyoruz ki en son fetö olaylarından sonra tarikat ve askerlik , tarikat ve devlet yönetimi beraber olmuyor


< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother ToLGa -- 7 Nisan 2021; 15:42:4 >


D deathless73
4 hafta (173 mesaj)
doğalgaz bulduk altın bulduk bakın aya uzaya mars a çıkacağız hikayeleri tutmadı tabi,oylar da düşünce koyunlarını toplamak oyları düzeltmek ülkenin kötü gidişatını unutturmak için yeni hikayelere ihtiyaç var chp yi de hedef göstererek!!
H hulkibey
4 hafta (338 mesaj)
15 Temmuz'u unutturamazsiniz.
Bu mesajda bahsedilenler: @amacsızpanda

Z Zırtapod
4 hafta (141 mesaj)
Profilinde israil bayrağı taşıyan herif bize emekli amirallerden değil sarıklı olanlardan korkmamızı tavsiye etmiş. Hemen dikkate alalım arkadaşlar çok ciddi :D:D

Ulan bu ülkede ağlama duvarında ibadet eden yahudi generaller bile bu kadar tepki görmedi

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @sasdw333ew

H Hain Kostok
4 hafta (243 mesaj)
Patrona Halil sarıklıydı , Kabakçı Mustafa sarıklıydı , Şeyh Said sarıklıydı , Fetöde sarıklı
Bu mesajda bahsedilenler: @amacsızpanda

H Hakiki Osmanlı Torunu
4 hafta (963 mesaj)
Üçkağıtçı ve yalancısınız hepiniz.

İlker Başbuğdan alıntı.
"Osmanlı İmparatorluğu'nun zamanında tamir ettirerek koruduğu Ağlama Duvarı'nı ziyaret esnasında, Fatiha Suresi'ni okuyarak dua ettik. Daha sonra da Mescid-i Aksa'yı ziyaret ettik. Biz Müslümanlar için ayrı bir önemi olan bu camide dua ederken çekilmiş fotoğraflarımız da var, ancak kendilerinde insanların inançlarını, imanını sorgulama hakkını görenler, bu fotoğrafları görmediler."


Bu fotoğrafa ne diyeceksin acaba.

< Resime gitmek için tıklayın >
Bu mesajda bahsedilenler: @Zırtapod