Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
19
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Elon Musk'ın 2023'te Ay'a göndereceği Japon milyarder, yanına 'kız arkadaşı' arıyor

L
LKLC Konu Sahibi
geçen ay (3104 mesaj)SpaceX'in Ay'a göndereceği ilk insan olan Japon milyarder Yusaku Maezawa, Ay yolculuğunda kendisine eşlik etmesi için bir kız arkadaşı aramaya başladı. Bugün konuyla ilgili bazı açıklamalar yapan Maezawa, bu özel yolculuğu 'özel bir kadınla' deneyimlemek istediğini duyurdu.Maezawa, 17 Ocak'a kadar 20 yaşın üzerindeki bekar kadınlardan başvuru alacak. Adayların neşeli ve yaşam enerjisi yüksek, uzaya gitmek konusunda hevesli ve 'dünyaya barış getirmek isteyen' kişiler olması gerektiği belirtilmiş. Sonrasında bu adaylar arasından şanslı birisinin seçileceği belirtiliyor. Ayrıca bu ilginç çöpçatan etkinliğinin canlı yayınlanacağı da eklenmiş. Japon milyarderin epey enteresan bir kampanyaya imza attığı söylenebilir.

Konuyla ilgili bazı açıklamalar yapan Yusaku Maezawa,"Yalnızlık ve boşluk duygusu beni sarmaya başlarken düşünebildiğim tek bir şey var: Bir kadını sevmeye devam edebilmek. Bir hayat arkadaşı arıyorum. Müstakbel partnerimle, uzaydan aşkımızı ve dünya barışını haykırmak istiyorum." ifadelerini kullandıhttps://twitter.com/yousuck2020/status/1216272633248903168Yusaku Maezawa kimdir?44 yaşında ünlü bir girişimci olan Yusaku Maezawa, Japon giyim markası Zozotown'ın sahibi. Maezawa'nın Forbes verilerine göre tam 3 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu belirtiliyor. Aynı zamanda bir sanat koleksiyoncusu olan Maezawa, Jean-Michel Basquiat'ın 1982 yılında çizdiği bir tabloyu 2017'de tam 110 milyon dolar ödeyerek satın almış ve tüm dünyada gündem olmuştu.Yusaku Maezawa'nın Ay'a gitmek istemesinin nedeni de işte bu sanata olan sevgisi. #dearMoon isimli bir proje başlatan Maezawa, 2023'te kendisiyle beraber 8 farklı sanatçıyı da Ay'a götürmek istediğini söylemişti. Maezawa bu isimlerin ressam, müzisyen, mimar, heykeltraş, yönetmen veya moda tasarımcısı olabileceğini söylüyor.

Yusaku Maezawa, Maezawa'nın kız arkadaşı ve diğer sanatçı isimler; SpaceX'in yeni nesil devasa roket Starship ile Ay'a fırlatılacak. Maezawa, Starship'in 2023 uçuşu için tüm koltukları satın aldığını söylemişti. Yani beraberinde götüreceği sanatçılar yolculuk için herhangi bir ücret ödemeyecek. Maezawa bu sanatçıların Ay'dan döndüklerinde bir şeyler yaratmalarını ve tüm insanlığa ilham olmalarını istiyor.Starship, insanlığı Ay ve Mars'a taşıyacakBir itici roket ve bir de "uzay gemisi" olacak şekilde iki kısımdan oluşan Starship, tam 106 metre uzunluğa ve 9 metrelik genişliğe sahip. İhtiyaç duyduğu gücü şirketin yeni nesil roket motoru Raptor'dan alan dev koloni taşıyıcısı, Musk'ın ifadelerine göre nihai haliyle 100 kişilik taşıma kapasitesine sahip olacak. Uzay aracının bu şekilde tek seferde onlarca insanı Mars'a ve Ay'a taşıması bekleniyor.Yusaku Maezawa'nın 2023 Ay yolculuğu için SpaceX'e ödediği ücret açıklanmamıştı. Ancak Maezawa, konuyla ilgili gelen soruları "çok büyük bir para" şeklinde cevapladı. Elon Musk, ödemeyi şimdiden aldıklarını ve bu maddi gelirin Starship'in geliştirme sürecinde kullanılacağını ifade etti.
Kaynak:https://www.bbc.com/news/world-asia-51086635Erkek olmaz mi?
Yoruma Git
Godolphin - geçen ay +9
Yorumlara bak. Bel altından başka şeye kafaları basmıyor. Bir erkek için kadın sadece cinsel bir obje değildir. Sosyal, psikolojik, ruhsal vs.her yönden kendisini tamamlayan "diğer yarı...
Yoruma Git
Yorumun Devamı homebird - geçen ay +7
dünya ahret bacımsınız ama uzayda affetmem.
Yoruma Git
multeci - geçen ay +5

F
FEARTR
geçen ay (514 mesaj)
İnsanın Başına ne gelirse hep meraktan gelir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y
yc#1
geçen ay (2001 mesaj)
Uzayda beş, evde onbeş
F
faniseyler
geçen ay (561 mesaj)
Vay be adamda para gani ama adam evlenecek birini bulamamış. Dünya para verip Aya çıkarıcam diye vaatlerde bulunuyor.
C
Cm-rc1000
geçen ay (11 mesaj)
dünyaya barış getirmek isteyen' bir kadın diyip uzayda kadın erkek savaş yapacaklar. Minik adam mermileri sıkacak 😂
Adam abazaliktan uzaya karı atacak 😂😂😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


T
TheJudgé
geçen ay (2400 mesaj)

S
smart1978
geçen ay (14317 mesaj)
Merak iyidir :) .
Bu mesajda bahsedilenler: @FEARTR

S
Samura ii
geçen ay (212 mesaj)
:D
G
Godolphin
geçen ay (4869 mesaj)
Erkek olmaz mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


L
LeonEyes
geçen ay (435 mesaj)
arabada 5, uzayda 15, hoşunada giderse Bedave. :D
D
DH Misafiri
geçen ay (63068 mesaj)
Millet türkler abaza türkler abaza diye tutturmuş asıl abaza japonu görüyonmu sen emine çay getir bu deli oğlan kudurmuş^&%&
M
monacomen
geçen ay (212 mesaj)
Milyarderin de abazası hiç çekilmiyor. Madem bu kadar abazalık sorunun var ne diye yalnız başına hiç bir kadının olmadığı aya gidiyorsun?
H
homebird
geçen ay (1462 mesaj)
Yorumlara bak. Bel altından başka şeye kafaları basmıyor. Bir erkek için kadın sadece cinsel bir obje değildir. Sosyal, psikolojik, ruhsal vs.her yönden kendisini tamamlayan "diğer yarısıdır". Burdaki abazaların bunu anlayabilmesi çok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 13 Ocak 2020; 17:10:55 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M
multeci
geçen ay (3870 mesaj)
dünya ahret bacımsınız ama uzayda affetmem.
U
Ulan Musk
geçen ay (1084 mesaj)
quote:

Dediki götür beni aya. aya. aya, aya wouh
Dedim gidek uzaya aya, aya, aya wouh

D
danlabilic
geçen ay (171 mesaj)
Elon Musk İle İzdivaç <3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danlabilic -- 13 Ocak 2020; 17:40:29 >


A
alito
geçen ay (9131 mesaj)
Mottosu şu olsun: Ay'da grup indirimi
F
FatihAsl
geçen ay (2188 mesaj)
tamamda bu söylediklerin dünyada olur. uzayda ne kadar kalacak bunlar. ha seyahate çıkmışsın. ha uzaya ne fark eder.
Bu mesajda bahsedilenler: @homebird

P
Portraitclub
geçen ay (2338 mesaj)
Tinder’a baksın kesin bulur.