Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
24
Cevap
865
Tıklama
8
Öne Çıkarma
Elon Musk, 100 bin dolarlık Mars biletini değerlendirdi: Neredeyse herkes alabilir
U
geçen yıl
General
Konu Sahibi

Elon Musk, 100 bin dolarlık Mars biletini değerlendirdi: Neredeyse herkes alabilirElon Musk, SpaceX gemilerinde Mars'a seyahat etmenin varsayımsal maliyetinin 100 bin dolar olacağını söyledi. Girişimciye göre bu, çoğu insan için uygun bir fiyat.Ayrıca Bkz.Twitter'ı satın almak isteyen Elon Musk'a rakip çıktı: Thoma BravoYaptığı yeni bir röportajda Musk, fiyatın kısmen ekonomi tarafından belirleneceğini ve aynı zamanda Mars seyahatini, Mars'ta bir şehir inşa etmek için ihtiyaç duyulan yaklaşık bir milyon insanı çekecek kadar uygun maliyetli hale getirme ihtiyacı olduğunu da söyledi.Musk'a göre isteyen herkes Mars'a gidebilirMusk konuyla ilgili olarak: "Mars'a yapılacak bir yolculuk örneğin 100.000 dolara mal oluyorsa, o zaman neredeyse herkesin çalışıp tasarruf edebileceğini ve isterse Mars'a gidebileceğini düşünüyorum." dedi. Girişimci ayrıca bunun için kredi alınabileceği veya devlet desteği sağlanabileceği gibi diğer finansman seçeneklerinden de bahsetti.Elon Musk, 100 bin dolarlık Mars biletini değerlendirdi: Neredeyse herkes alabilirGeçmişte Musk, Mars'a bir uçuşun maliyetini 100.000 ila 500.000 dolar arasında tahmin ediyordu. 2020'de ise 2050 yılına kadar 1 milyon insanı Mars'a göndermek için 10 yılda 1.000 uzay aracı inşa etme hedefini açıklamıştı.
Kaynak:https://www.businessinsider.com/musk-100000-mars-ticket-ted-spacex-starlink-2022-4

 Haberi Portalda Gör

Herkes demeyelim de, o bahsedilen 1000 uzay aracını doldurur muhtemelen 100 bin dolarcıklı bilet ile. Bugün Emirates ile Los Angeles Dubai first class, suite segment biletler zaten 30.000$ ları b...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Spider_hip - geçen yıl +25
Mangal kanka
Yoruma Git
TR5VKIYDHY - geçen yıl +20
Sucuk ağaçlarının altında
Yoruma Git
Liquist - geçen yıl +7
K
geçen yıl
Yüzbaşı

T
geçen yıl
Er

Mangal kanka< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Kolonyalı
L
geçen yıl
Teğmen

Sucuk ağaçlarının altında

Bu mesajda bahsedilenler: @TR5VKIYDHY
S
geçen yıl
Yarbay

Herkes demeyelim de, o bahsedilen 1000 uzay aracını doldurur muhtemelen 100 bin dolarcıklı bilet ile. Bugün Emirates ile Los Angeles Dubai first class, suite segment biletler zaten 30.000$ ları buluyor. Asıl büfede geçiriyorlar. Yolda bir şey yiyip içmemek lazım. Marsa gidiyorum, susadım, rokette giderken bir şişe su alayım falan dersen 200 binlik olabilirsin :D
J
geçen yıl
Yarbay

Uzay için harcanan paraların uydu iletişimi hariç hiçbir ticari getirisi yok adam uyanık yapılan harcamalara ortak arıyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

M
geçen yıl
Yarbay

Bu ultra zengin milyarderler Marsta yaşıyor zaten dünyadan haberleri yok. Biri şu yazıyı Elon'a postalasın:

Yücel ÖZDEMİR
Köln

Dünya Bankası tarafından geçen yıl yayınlanan verilere göre, dünya genelinde 897 milyon insan günde 1,90 dolar gelire sahip. Geçmiş yıllarla kıyaslandığında bir azalma olsa da, belli bölgelerde durum her geçen yıl biraz daha dramatik hale geliyor Aynı rapora göre dünya genelinde günlük geliri 3,10 doların altında olan insan sayısı ise 2,1 milyar. Açlık ve yoksulluğun en etkili olduğu bölgelerin başında Asya geliyor. Afrika kıtasında ise halkın yarısı yoksulluk içerisinde yaşıyor. Özellikle de Sahra Altı Afrika’da açlık ve yoksulluğun yol açtığı hastalardan hayatını kaybediyor.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Örgütü (UNICEF) tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2016 yılında 5,6 milyon çocuk açlık ve yoksulluğun yol açtığı nedenlerden ötürü hayatını kaybetti. Bu günde 15 bin, saatte 640, bir dakikada 10, 6 saniyede bir çocuğun ölümü anlamına geliyor.

EMEKLİLERİN YÜZDE 68’İ YOKSULLUK İÇİNDE
Aralarında zengin gelişmelerin de olduğu pek çok ülkede ise her hangi bir işte çalıştıkları halde yoksul yüz milyonlarca emekçi var. Almanya gibi zengin bir ülkede bile 15,5 milyon insan yoksulluk içerisinde yaşıyor. Birleşmiş Milletler (BM) tarafından geçen yıl yayınlanan “Kalkınma Raporu’nda göre, 2016’da çalışanların yüzde 10’unun günlük geliri 1,90 doların altındaydı. Yoksulluktan özellikle gençlerin etkilendiği tespit edildi aynı raporda, dünya genelinde yetişkinler arasında yoksulluk oranı yüzde 9 iken, gençler arasında bu yüzde 15. Yoksulluk içerisinde yaşayan çocukların oranıyüzde 35. Yalnız başına çocuk yetiştiren kadınların oranı ise yüzde 41. Dünya genelinde yoksulluktan en fazla etkilenenler ise emekliler. Birleşmiş Milletler’in raporuna göre yıllarca bir işte çalıştıktan sonra emekli olanların yüzde 68’i daha sonra yoksulluk içinde yaşamak zorunda kalıyor.

Kaynak:https://www.evrensel.net/haber/365063/900-milyon-insanin-geliri-1-90-dolarin-altindaBu mesaja 2 cevap geldi.
S
geçen yıl
Yüzbaşı

Giderken salça, turşu, peynir gibi ihtiyaçlarımızı buradan gidermek lazım, orada pahalıdır şimdi.
T
geçen yıl
Teğmen

süperdi
"Bu ultra zengin milyarderler Marsta yaşıyor zaten dünyadan haberleri yok"

Bu mesajda bahsedilenler: @MonitörKertenkelesi
T
geçen yıl
Teğmen

kafa dinlersin, sonsuz sessizlik

Bu mesajda bahsedilenler: @Kolonyalı
N
geçen yıl
Yarbay

Ölüme gitmek için birde para verecek enayi arıyorlar.

Eloncum sen bence marsa gideceğini sanan enayilere ne kadar para vermen gerektiğini hesapla rokete binmeleri için.

Teknoloji geliştirde insanlara umut satma. Bilgisayar oyunu sanıyor millet marsa gidip trink üst kuracak falan. O harcadığın parayla güzelim dünyamızı düzeltin bence. Gidip marsı düzelteceğiz diye dünyanın içine ettiniz.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

J
geçen yıl
Yüzbaşı

Aklı başında olan niye alsın, ölmek için mi?
J
geçen yıl
Yüzbaşı

Elon Musk dünya şeyine, minare dötüne yaşayan bir arkadaş.

Bu mesajda bahsedilenler: @MonitörKertenkelesi
S
geçen yıl
Binbaşı

Koskoca Türkiye uzay ajansının bütçesinden (20 bin lira) pahalı. Utan elon!!D
geçen yıl
Yarbay

musk her zamanki gibi, asiti iddiali yuksek soylemlerde bulunuyor ama bos salliyor vaad satiyorda diyemeyiz, verdigi takvimlerin cok cok gerisinden gelsede simdi kadar soylediklerini hep yapti.
P
geçen yıl
Yarbay

O ücrete ülkemizde mütevazi daire bile alamazsın. Pahalı değil. Yeniden ev almak yerine Mars'a gitmek çok daha cazip.D
geçen yıl
Yarbay

zenginler için çerez parası.gidilecek dönemde yok satar biletler.S
geçen yıl
Yüzbaşı

Adam haklı beyler dağılın. ABD'de yahut Avrupa'da iş hayatına yeni başlamış aile evinde yaşayan bir genç, 3-5 yıl düzgün bir birikim programı ile rahatça o 100k'yı biriktirebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPAWN-TheUndead -- 20 Nisan 2022; 16:15:23 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Z
geçen yıl
Yarbay