Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Eli Ballım tatlısı?

R r0ket Konu Sahibi
2 yıl (3712 mesaj)
Videoyu izlemek için tıklayınız

bu videoda geekyapar ekibi etten sonra bu tatlıyı yiyor. bende çok merak ettim bilen eden var mıdır? tarifini ya da ankara da satıldığı bir yeri? mekan dilay marmara et diye bi yer istanbulda.

< Resime gitmek için tıklayın >
B bluecurse3
3 ay (48 mesaj)
Hocam merhabalar geçtiğimiz hafta İstanbul'da Dilay Marmara Et Restoranı'nda "Eli Ballım" tatlısını deneme fırsatını yakaladım. Aynı zamanda tatlının, "En Ballım" olarak da adlandırıldığına şahit oldum. Lezzet olarak gerçekten efsane olduğunu söyleyebilirim. Hele benim gibi antep fıstığı manyağıysanız kesinlikle bayılacağınız bir tatlı. Restoranda cevizli olan da mevcuttu.

Neyse; çok beğendiğim için internette ufak bir araştırma yaptım ve bu tatlının aslında Rus Pastası olduğunu öğrendim. İnternette "Marlenka" ve "Medovik" isimleri ile birçok çeşidine ulaşabilirsiniz. Anladığım kadarıyla normalde soğuk olarak da servis ediliyor fakat tatlıyı ısıttığınız zaman arasındaki krema eriyor ve pastaya akışkan görüntüsünü veriyor. Gönderimin altına pastanın değişik fotoğraflarını bırakıyorum. :)

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.