Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Electrolux ENA 3440 Kombi Tipi Buzdolabının Buzluğu Dondurmuyor!

F FaTeeH Konu Sahibi
2 yıl (4537 mesaj)
Merhabalar,

Yaklaşık 12 senelik olan dolabımız(Electrolux ENA 3440 kombi tipi), yaklaşık 1 -2 senedir buzluğu tam anlamıyla çalışmamaya başladı. İçindekileri eritmeye ve dondurucudan daha çok sadece soğutma yapmaya başladı.

Ayrıca FrostFree teknolojisini çok anlamasamda, no-frost'a benzer bir şekilde çalıştığını öğrendim. Normalde buz tutmaması gereken dolap, buz tuttuğu için 1 gün boyunca eritip tekrar çalıştırdım. Belli bir süre düzgün çalıştıktan sonra yine buz tutmaya başlıyor ve dondurucu bölgesinin sadece en üst kısmına koyduğumuz ürünleri donduruyor.

Sorunu ne olabilir? Tamir ettirmeye değer mi? Tamir yerine yeni dolap mı almak mantıklıdır? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

< Resime gitmek için tıklayın >
C candogan62
2 yıl (13667 mesaj)
Defrost ısıtıcısı, sensör ya da elektronik kart problemi olabilir. Yüksek ihtimalle ısıtıcının değişmesi gerekiyor. Buzdolabınız dondurucunun üzerinde yer alan soğutma ünitesindeki (dondurucu evaporatörü) karlanmayı düzenli olarak eritemediği için sistem buz ile bloke oluyor ve soğutma sorunu yaşıyorsunuz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

F FaTeeH Konu Sahibi
2 yıl (4537 mesaj)
İlk önce cevabınız için teşekkür ederim. Peki bu bahsettiğiniz ısıtıcının değiştirilmesi çok maliyetli midir? Yoksa değiştirmeden yeni bir buzdolabı mı almak daha mantıklı?
Ayrıca bu ürünle ilgili neredeyse hiçbir bilgiyide bulamadım nette.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @candogan62
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.