Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
130
Cevap
0
Tıklama
62
Öne Çıkarma
Ekran kartı fiyatları hızla düşüyor

M memoli05 Konu Sahibi
2 hafta (499 mesaj)

Ekran kartı fiyatları hızla düşüyorKüresel çip krizi, COVID-19 pandemisi ve kripto madenciliğin yaygınlaşması, geçtiğimiz yıllarda ekran kartı fiyatlarında ciddi artışlara sebep olmuştu. Stokçuların da ekran kartlarını toplaması ile birçok oyuncu, geçtiğimiz yıl istediği ekran kartını bulmakta zorlanmıştı. Ancak ekran kartı pazarında işler sonunda normale dönüyor.Ekran kartı fiyatları tavsiye edilen satış fiyatının altına düşüyor3DCenter’dan gelen yeni bir rapora göre, ekran kartı fiyatları düşmeye devam ediyor. Rapora göre Nvidia GeForce RTX 30 ekran kartları, tavsiye edilen satış fiyatından yalnızca %2 daha pahalı olarak satılıyor. AMD’nin Radeon RX 6000 serisi ise tavsiye edilen satış fiyatında %6 daha ucuza satılıyor.Ekran kartı fiyatları hızla düşüyorGeForce RTX 30 ailesi, hala tavsiye edilen satış fiyatının üstünde olsa da RTX 3070 ve RTX 3080 gibi ekran kartları, tavsiye edilen satış fiyatının altına düşmüş durumda. Ancak RTX 3050 ve RTX 3060 gibi orta seviye ekran kartları hala tavsiye edilen satış fiyatını aşıyor. AMD Radeon tarafında ise neredeyse bütün ekran kartları tavsiye edilen satış fiyatının altına inmiş durumda. Yalnızca RX 6800 serisinin önerilen fiyatın %3-6 üstüne çıktığı belirtiliyor. Fiyat performans anlamında oldukça iyi bir seçenek olan RX 6500 XT ise tavsiye edilen satış fiyatının %23 altına inmiş durumda.Ayrıca dünya genelinde ekran kartları stoklarının yeniden sağlıklı bir seviyeye geldiği belirtiliyor. Ekran kartlarının stoklarda bulunması ve fiyatlarının azalması, birçok oyuncuyu ve profesyoneli oldukça mutlu edecektir. Kripto pazarında süren gerginlik ise kripto madenciliğe olan ilgiyi azaltabilir ve ekran kartı fiyatlarının daha çok düşmesine sebep olabilir.Ayrıca Bkz.DRAM fiyatlarında yüzde 8'e kadar düşüş bekleniyorEkran kartı fiyatları düşse de hem Nvidia’nın hem de AMD’nin önümüzdeki aylarda yeni nesil ekran kartlarını tanıtması bekleniyor. Yeni nesil ekran kartlarının çıkışı, ekran kartı pazarını bir süre daha yoracaktır ancak problemlerin büyük çoğunluğu azalmaya devam edecek gibi görünüyor.
Kaynak:https://wccftech.com/amd-radeon-nvidia-geforce-graphics-card-prices-are-back-to-normal-below-msrp-in-some-regions-as-gpu-mining-days-end/?beta=1
Kaynak:https://www.3dcenter.org/news/news-des-1819-juni-2022

 Haberi Portalda Gör

dünyada enerji krizi varken bir de bunlarla uğraşıyoruz. yeter artık batsın bu madencilerde. hayatımda gördüğüm en saçma ve gereksiz bir iş için deli gibi enerji tük...
Yoruma Git
Yorumun Devamı snomask - 2 hafta +94
İlk defa bir düşüşe gerçek düşüş diyebiliyorum ancak dolar da yüksek olmasa daha iyi olacak. Geçen senenin 6700xt fiyatına bu sene 6900xt alınıyor ama dolar kurundan...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Sarper Yasin Mutlubay - 2 hafta +89

S Sarper Yasin Mutlubay
2 hafta (342 mesaj)
İlk defa bir düşüşe gerçek düşüş diyebiliyorum ancak dolar da yüksek olmasa daha iyi olacak. Geçen senenin 6700xt fiyatına bu sene 6900xt alınıyor ama dolar kurundan dolayı yine patates durumdayız.Bu mesaja 2 cevap geldi.

V V4LKyR
2 hafta (7233 mesaj)
Ne kadar hızla? :)

"HIZLA DÜŞÜYOR KOŞUN YAKALAYIN" gibi bir anlam çıkmış sanki...

3060 Ti hala 14 bin TL bandında.Bu mesaja 3 cevap geldi.

P Portraitclub
2 hafta (3876 mesaj)
Asus geri ödeme kampanyası başlattı diğer markalar da yapmalı. Bir çok firma düşüşü gördüğü için artık daha fazla yüksek fiyata satamayacaklarını anladılar. Amazon ise hala yüksek fiyattan satmaya devam ediyor. Fiyatlar aşağı iniyor ama biz hissedemiyoruz bu kur yüzündenBu mesaja 1 cevap geldi.

M mehmet_clk
2 hafta (854 mesaj)
Kriptoların dibe gidişi kadar yeni neslin çıkışı öncesinde mevcut stoklarını bitirmeye çalışıyorlar anlaşılmayacak bir şey yok.

Dolar kuru arşta olduğu için çoğu kartın fiyatı geçen yıla oranla 2 kat'a yakın olmuş indirim ancak haber olur o kadar

misal RX6700 - 6800TL > 11300TLBu mesaja 1 cevap geldi.

O overactive
2 hafta (263 mesaj)
geçen yıl ağustosta 2200 dolar karşılığı TL olarak aldığım 3080 şu an 1000 dola karşılığı TL civarında. baya kazık yemişiz.

D Dürüstİnsan
2 hafta (3571 mesaj)
Türkiye simülasyonu zor tabi.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Sarper Yasin Mutlubay

D Death Mark07
2 hafta (25 mesaj)
Bu fiyatlar yurtdışında düşüyor. Türkiye'de değil. Döviz kuru 17 lirayı çoktan aştı. Mağazalar zaten kendi komisyonundan da vazgeçmez sırf indirim yapacağım diye. O yüzden bir beklentiye kapılmayın.Bu mesaja 1 cevap geldi.

T TncyKrmn
2 hafta (2456 mesaj)
6800xt yi 19 mayısta 18k ya aldım şuan 23k nasıl düşüş bu?< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

D DISTURBED
2 hafta (2503 mesaj)
Düşüyor kardeşim, 22k lık 6900xt ler 15-16 k ya düşmüş.

Bu mesajda bahsedilenler: @Death Mark07

A arizaeren
2 hafta (1598 mesaj)
oyunculuk nedir ya. çocuk işi. grafik kartlar daha işe yarar alanlarda kullanılmalı.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

D dreamblue35
2 hafta (2717 mesaj)

F fendur
2 hafta (680 mesaj)
Valla baya düşmüş ya dolar karşılığı olarak. Bu madenciler gerçekten piyasanın içinden geçmişler. Gerçi zarar ettiklerini de düşünmüyorum ben. Bu madencilik işlerinin bireysel olarak normal piyasa kartları ile yapılması engellenmeli. Burada asıl mağdur olan bireysel tüketiciler.

P Pc.programcı
2 hafta (1802 mesaj)
E dolar artıyor.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


4 4S14N_HUNT3R
2 hafta (2190 mesaj)
Düşme degil gercek fiyatlarına dönüyor ama yine yüksek zamlanirken %20 %30 zamlandı alayı düşüş dediği %4 %5< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


M MEMATİ
2 hafta (1572 mesaj)
Beter olsunlar< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


S Stoneiron04
2 hafta (53 mesaj)
2 hafta önce 8 bine rtx 3060 aldım. Şansa da iş kurduk diye eskisi gibi girip oynayamiyoruz. Yani acısını cikaramadiktan sonra anlamı yok. 1060 la devam etsemiydim diye de düşünmüyor degilim< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Sarper Yasin Mutlubay
2 hafta (342 mesaj)
sapphire nitro+ 6900xt bile 19k iken sizin baktığınız evga kart diye düşünüyorum. Diğer türlü bütün kartların fiyatları yerlerde şu anda.

Bu mesajda bahsedilenler: @TncyKrmn

S snomask
2 hafta (1492 mesaj)
dünyada enerji krizi varken bir de bunlarla uğraşıyoruz. yeter artık batsın bu madencilerde. hayatımda gördüğüm en saçma ve gereksiz bir iş için deli gibi enerji tüketip, sonunda hiç birşey üretmeyen, insanların ulaşmaya çalıştıkları donanım fiyatlarını da deli gibi yükselten saçma sapan birşey bu bitcoin. bitsin kaybolsun beter olsun. krizle birlikte madencilik hayatımızın en güzel yıllarını bitirdi.


Bu mesaja 4 cevap geldi.