Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Eğriçayır Balları

G gercekhayattankesitler Konu Sahibi
2 ay (1 mesaj)
Corona günlerinde herkes gibi bağışıklığımızı güçlendirmeye çalışıyoruz. Her yerden bir şeyler okuyoruz, öğreniyoruz. Malum hem bilgi kirliliği hem de krizi fırsata çevirmeye çalışanlar var. Bu yüzden size çok araştırdığım ve çok güvendiğim birkaç üründen bahsedeceğim.
Öncelikle pandemi başangıcından beri (10 aydır) İstanbul gibi kalabalık bir şehirde olmamam rağmen covid geçirmedim. Bunun elbette hijyen ve mesafeye dikkat etmekten sonra beslenmem ile de ilgilisi var. Çünkü siz bağışıklığınızı ne kadar güçlü tutarsanız o kadar dirençli ve hastalıklara karşı korunaklı olursunuz.
Genel olarak sağlıklı besleniyorum fakat bu dönemde ister istemez takviye alma ihtiyacı hissettim herkes gibi. Ama aynı zamanda bir sağlıkçı da olduğum için nereye , hangi ürüne güvenmem gerektiğini, bana gerçekten fayda sağlayacak bir ürünü çok araştırdım. Bu araştırmalarımın sonunda Eğriçayır ( https://www.egricayir.com/tr/ ) markası ile tanıştım.
Balları muazzam , gıda takviyeleri etkili, çalışanları müşteri odaklı ve çok iyi insanlar.
Özellikle dünya birincisi bile seçilmiş olan polilforalı balları her gün tükettiğim ve lezzetine bayıldığım bir bal. Balın vitamin, mineral içeriği çok yüksektir aynı zamanda 2020 tarihli oxford araştırmasında öksürüğe karşı iyi bir balın piyasadaki tüm antibiyotiklerden daha etkili olduğu açıklanmış. Bu yüzden takviye olmasa da bağışıklığım için çok etkili bir gıdayı sayelerinde gönül rahatlığı ile alıp tüketebiliyorum.
Bunun dışında da propolis kullanıyorum. Bunuda kısaca internetten araştırırsanız antibakteriyal, antiviral gibi pek çok etkisi var. Zaten arılarında kendilerini korumak için kullandığı bir maddeymiş. Bunu da organik sertifikalı, katkısız, kimyasal içermeyen bir ürün olan https://www.egricayir.com/tr/urun/organik-alkol-bazli-propolis-20-ml/20ml eğriçayır alkol bazlı propolisi kullanıyorum. Tadı acı ve çok kolay tüketemiyorum aslında ama bala veya pekmeze karıştırınca daha rahat oluyor.
Bir de herkes gibi D vitamini takviyesi alıyorum. Onu da doktoruma danışarak eczaneden aldım. D vitamini kullanırken de miktarına dikkat etmek gerekiyor. Evet bağışıklık için çok önemli bir vitamin ama fazlası vücutta depolanıp olumsuz etki de yapabiliyor. Bunun için en doğrusu doktorunuza danışmanızdır.
İşte böyle, herkes istanbul gibi bir şehirde çalışan ve her gün toplu taşıma kullanan biri olarak nasıl yakalanmadığımı soruyordu bende size anlatmak istedim. Maske, mesafe, hijyen ve iyi beslenmek :)
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.