Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
88
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Eğitim ve Askerlik

N NaudiR Konu Sahibi
5 yıl (112 mesaj)
Arkadaşlar merhaba

Benim askerlik tecil hakkım 31.12.2016'da bitiyor. Askerlik şubesine gittiğimde uzatmayacaklarını söylediler. Sınavı kazanamadığım için bir yıl daha hazırlanacağım. 2 yıllığa kayıt olmadım puan düşecek diye. Askerlik şubesinde bana söylenilen şuydu:

"Aralık ayında tecilin dolmadan gel, 2017 Kasım ayında askere gitmek istediğini söyle. Zaten 2017 Kasımına kadar üniversite işlemleri hallolacak ve askere gitmeyeceksin."

Yalnız zihnim hâlâ rahat değil. Ben Aralık ayında gidip 2017 Kasımında askere gitmek istediğimi söylediğimde, bu iş resmiyete dökülecek ve işlemler yapılacak. Daha sonra sınavı kazandığımda ve kayıt olmaya gittiğimde, kayıt yapacak kişiler bakıp da bu adamın askere gitmesine 2-3 ay var, zaten asker olmak üzere deyip de kayıt etmezlerse ya da kayıt edip dondururlarsa ve askere gitmek zorunda kalırsam diye endişeleniyorum. Yani benim askere gitmek istiyorum deyip, işi resmiyete dökmem üniversiteye kayıta bir engel olacak diye korkuyorum.

Bu konuda bilgili olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
J Jeopol
5 yıl (7988 mesaj)
Niye acikogretime kayit olmuyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R RichardB
5 yıl (621 mesaj)
askerligin var diye seni kimse kayt etmemezlik yapmaz merak etme

senin kaydini yaparlar , ondan sonra milli savunma ve universite senin islerini hal eder, senin haberin bile olmaz

bu adma ogrenci okuyor, askere gidemez diye yazi yolluyolar , sende otomatikmen mezuniyete kadar tecilli oluyor , ama sen genede kesin bilen birilerine zor , isi resmiyete dok ne olacak, zaten kazanamazssan askere git ne yapacan
Bu mesajda bahsedilenler: @NaudiR

B Bardock
5 yıl (27 mesaj)
Askerliği sallama bile sen git sınava kazan. Kazandıktan sonra zaten erteleniyor askerlik kendiliğinden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N NaudiR Konu Sahibi
5 yıl (112 mesaj)
Arkadaşlar askerlik normal şartlarda engelleniyor evet fakat benim tecil hakkım bitmiş oluyor bu yıl sonu. Yani ben Kasım 2017'de askere gideceğimi söyleyip erteleteceğim, tecille erteletme değil bu. O yüzden bir sorun olabileceğini düşündüm.

Eğer durum düşündüğüm gibi çıkarsa açık öğretim yazacağım 4 yıllık uzaktan eğitim. Puan düşmüyormuş zaten, yazılır dondururum ya da hiç uğraşmam sınavlarla filan. 1 yıl lazım zaten bana, 1 yıl idare etsin yeterli.
J jackal___61
5 yıl (2908 mesaj)
askerliği hiç yapma. boşuna geçen aylar.salak salak tiplerle muhattap olacaksın boklu donunu çalarlar falan öyle bir ortam işte askerlik
K Kassady
5 yıl (4646 mesaj)
Up cevap beni de ilgilendiriyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.