Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
8
Cevap
107
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Eğitim alırken meslek ve gelecek kaygısı gütmek

S
ST4RKY Konu Sahibi
2 yıl (109 mesaj)
Java veya PHP türevi olsun hangi etapta çalışmaya başlarsam başlayayım ders programının yarısına gelince iş garantisi ve iş imkanı sıkıntıları baş gösteriyor üstümde. Ethical hacker mevzusunu çalışıyordum en son fakat ondada aynı durum gözümün önüne geldi.

Yurtiçi Yurtdışı aç kalmayacak dil , meslek hangisidir acaba?

biliyorum çok genel bir soru fakat kişisel tecrübelere göre sormak istedim.
E
ElwinVanDyke
2 yıl (2173 mesaj)
Aslında kafanı o tarz konulara takıp hedefinden şaşmaman gerekir. Hangi dili öğrenirsen öğren muhtemelen herhsngi bir yerde kullanılıyordur. 70 80 lerden kalma fortran bile bugün kullanılıyor.Ben senin yerinde olsam ilk önce algoritmamı geliştiririm. Daha sonra dil seçimi yaparım. Hoş bir iki dil ile çalışmsya başlayınca hoşuna gidene otomatik olarak yöneleceksin.Sorunun asıl yabıtı ise, Java, php ve . Net Türkiyede çok yaygın bunlardan biri ile başlarsan kolayca iş bulabilirsin. Tabi rekabet llduğu için kendini ilerletmen ve diğerlerinden farkının olması gerekiyor. Yenilikçi gitmek istiyorsan, python a yönelebilirsin. Mobil developer da kolsy iş bulabilenler arasında. Ruby, go, swift gibi diller yurt dışında daha çok aranıyor.Yurt dışında iş bulmsk kolay değil hedefin olabilir ama herşeyini onun üzerine kurma. Seni seçmelerindeki amaç tecrübelerinden faydalanmak olacak. Yeni başlaysn seviyesinde çok zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R
realexile
2 yıl (1620 mesaj)
Bana da oluyor bir şey öğrenmek istiyorum . Sonra diyorum isime yaricakmi falan vs. Aslında keşke bu isi hobi olarak biraksaydim. Kendi kendime unity falan takılirdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


M
mahoni_38
2 yıl (2239 mesaj)
Java veya php ile nasıl bir endişeye kapıldın anlamadım. Ethical Hacker da bu endişeden nasıl kurtuldun anlamadım. Neye göre karar verdiğini anlayamadım ama sağlıksız geldi.
https://insights.stackoverflow.com/survey/2018/
Bu tarz bilgiler ile git derim.
W
Whipseer
11 ay (62 mesaj)
Gecim zor goruyoruz pazarda herkes 3-4 poset ortalama ihtiyaci kadar aliyo herkes bendede basladi bu kaygi son sinifim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


D
Delifisek.Tux
11 ay (2175 mesaj)
Sağlam karakter sahibi olursan, aç kalmazsın merak etme.

Meslek, beceri ayrı konu.
B
BR9
11 ay (3224 mesaj)
Yazılım sektöründe ülkemizde çok çok fazla iş olanağı var. Tek problem bu sektörde iş ilanı veren firmaların ilan içeriklerini abartması. Yani Back End bir yazılımcıya sen Full Stack yazılımcı olacaksın diyor.

Tabi bunu yapmayan çok kaliteli firmalar da var.

PHP Ülkemizde ve Dünyada aşırı yaygın kullanılan ve Web'in %70'lerini ele alan bir dil iken siz nasıl bu kanıya vardınız? Hiç PHP ile ilgili iş ilanlarına baktınız mı?

Bu aynı şekilde ASP.net içinde geçerli harika ilanlar var büyük firmalar tarafından.

Delifisek.Tux arkadaşımızın dediği gibi. Sağlam karakterli olursan aç kalmıyorsun.
B
Bravo.qwertuu
10 ay (1273 mesaj)
Bilişim ve yazılım alanı derya deniz olduğu için bu kaygıyı taşımanız gayet doğal. Herşeyi öğrenmeyi istemek aslında bu bölümde okuyan herkesin başına gelen bir durum olduğunu düşünüyorum. O işin içine girmeden nasıl olduğunu bilemezsiniz zira. İşinizi gerçekten sevip azimle bu konuda çalışıyorsanız işsiz kalmayacağınızı garanti edebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

V
vonderplanitz
10 ay (5218 mesaj)
Türkiye'de işsiz kalmazsın, şş var da, ücretler biraz sıkıntı. Şu ilana bakın, ileri düzey PHP uzmanı için 1 günlük iş, ücreti 20TL.

< Resime gitmek için tıklayın >
Bu mesajda bahsedilenler: @Bravo.qwertuu
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.