Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
8
Cevap
2265
Tıklama
0
Öne Çıkarma
E-YDS HAKKINDA HER ŞEY
O
2 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Selam dostlar "e-yds hakkında her şey" yazdım başlığa ama kendi tecrübelerimi aktaracağım, sizler de bildiklerinizi eklerseniz faydalı bir içerik olabilir.
Öncelikle e-yds'ye dair güzel bir kaynak olsun istediğim için açıyorum bu konuyu, nasıl çalışırız vs'den ziyade işleyişi anlatacağım.
* Öncelikle e-yds nedir?
** Yds'nin elektronik ortamda yapılan hâli. Yds senede iki kere yapılırken bu sınav her ay yapılıyor. Yds için 185TL ücret varken e-yds icin 360 lira ödemeniz gerekli. 80 soru 185 dakika içerisinde bir monitör ve mouse eşliğinde çözülüyor. Sorular üzerinde eleme, üstünü çizme gibi şeyler yapabiliyorsunuz. Ösym sitesinde demo var.
* Her ilde girebilir miyiz?
** Şuan sadece Ankara, İstanbul ve İzmirde girebilirsiniz.
Ben Ankaradaki yeni yapılan merkezde girdiğim için ora hakkında bilgi vereceğim.
İçeriye çantalı ve çantasız olmak üzere iki girişten, kimlik ve giriş belgenizle giriyorsunuz. Büyük çanta ve valizlerinizi burada kilitli emanetlere koyabilirsiniz. Çantasız girişten geçerseniz de 2 tıp emanet dolabından birini kullanabilirsiniz. Telefon cüzdan vs için küçük dolaplar var birde ufak çanta, dosya vs koyabileceğiniz şeffaf dolaplar var. Açıkçası bu dolaplara sırt çantanız sığabilir ama şehir dışından gelenler valiz sığdıramaz.
Küpe, kemer sıkıntı olmuyor. İki kere kontrolden geçiyorsunuz, ikinci kontrolde yüz tanıma var kimliginizi doğruluyor sonra, güvenlik duruma göre üstünüzü arıyor ya da aramıyor.
Sınav salonlarında herkes için bölme var, kimseyi hiçbir şekilde göremiyorsunuz.
15 dakika önce girmeniz lazım ve 135. dakikadan sonra çıkabiliyorsunuz.
Üniveristede gramer ağırlıklı eğitim almadığımız için ve işten dolayı sinava çalışmadığım için 40 falan alırım diye girdim, 78.75 aldım. İki ay çalışılırsa 90 alınır heralde. Herkese bol şans.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

-
2 yıl
Binbaşı

Hocam ne mezunusunuz? Ben 2 aydır çalışıyorum anca 65 alabildim yav. ama altyapım sıfırdı benim


Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
2 yıl
Çavuş

hocam nerelerden çalıştınız?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @-RAUL
-
2 yıl
Binbaşı

1-Gramer için
Bu seriyi tamamen izle
https://www.youtube.com/watch?v=RzHyMcSnaJo&list=PLzNZbELt1evkCwLCs3dEWnOxRZUB8RD0T&ab_channel=TacDilKursu-AnkaraYabanc%C4%B1DilKursu-YDSKursu-Y%C3%96KD%C4%B0LKursu

2-kelime için
Benim hocam kelime kitabı vardı son 3-5 yıl cıkmış tüm kelimeler once Adan Zye hepsini ezberledim cok faydası oldu cünkü sıklıkla çıkıyor bu kelimeler.
https://www.trendyol.com/benim-hocam-yayinlari/yds-sinav-kelimeleri-5-deneme-ilaveli-p-55899796


3-Okuma alışkanlığı için
Sonra gittikçe zorlasan okuma metinlerin oldugu bi kitap vardı hergün 2-3 hikaye okudum sonra türkcelerine baktım yanlısları analiz ettim.
https://urun.n11.com/yds-yokdil/akin-dil-yargi-yayinlari-reading-plus-16-baski-P304111319


4-Soru pratiği için
https://urun.n11.com/yds-yokdil/akin-dil-yargi-yayinlari-yds-yokdil-40-advanced-tests-P304334653


Bu çalışma YDS'de 68 , Yökdilde 75 aldırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -RAUL -- 12 Nisan 2022; 11:15:27 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @BilgiYazar
B
2 yıl
Çavuş

Hocam peki haftalık çalışma programınız nasıldı ?
Bu mesajda bahsedilenler: @-RAUL
1
2 yıl
Binbaşı

Hocam sıfırdan çok iyi yapmışsınız. Ben halihazırda sözleşmeli olarak çalışıyorum. Yaş 35. Akşamları 19.00 - 01.00 saatleri arası kpss çalışıyorum.
Anadolu lisesi yabancı dil bölümünden mezun olmuştum 2006 yılında. Kpss de belki faydası olur diye öylesine YDS ye girdim. 40 puan alabildim ancak, verdiğiniz link ve kaynaklar ile ne kadar sürede çalıştınız acaba bu seviyeye gelmek için?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @-RAUL
N
2 yıl
Yüzbaşı

merhaba bir sorum olacaktı. e yds için adanada ösym sınav merkezi var mı ? varsa başvuru esnasında dolma durumu istanbul veya izmire göre nasıl ?M
2 yıl
Yarbay

merhaba.
hangi kaynaklardan çalıştınız?C
geçen yıl
Çavuş

merhaba, e-yds çıkmış soruları tam halde bulabilmek mümkün mü?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.