Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Duster 4x4 Şanzıman - Dİferansiyel Yağları

M medvet Konu Sahibi
4 yıl (1052 mesaj)
İkinci el olarak aldığım Duster 4x4 için şanzıman ve diferansiyel yağları ile ilgili (özelliği, viskozitesi, kaç lt olduğu, değişim periyodu vs...) kitapçıkta hiçbir bilgi bulamadım.
60.000 bakımı için yetkili servise gittiğimde sordum. Bunların kritik noktalar olduğunu(!) bir arıza-kaçak vs... olmadıkça hiç değiştirmediklerini söylediler. Dacia merkezine danıştım orda telefona bakan kızcağız da bu konularda yetkili servis ne derse öyle yapıldığını söyledi.
Anladığım kadarıyla Dacia garantideki araçlarda değişim sonrası ses vs... bir problem çıkarsa bunu üstlenmemek için böyle bir çakallık geliştirmiş. Garanti bittikten sonra zamanında yağı değişmediği için arızalanan bir parça olursa nasılsa sahibi bunu cebinden yaptıracak yine onlara para kazandıracak. Fren hidroliği ve antifrizi böyle bir risk taşımadığından periyodik değiştiriyorlar.
Bu konularda bilgisi olan varsa bilgi rica ediyorum.
S sinoplu
4 yıl (5907 mesaj)
Dusterde ufak bi diff falan vardir ama normal sartlarda transit defender gibi araclarin difransiyel yaglarini pek degistirmek istemiyorlar

Sebebi ise eger difransiyelde asinma var ise yeni yag ile birlikte bosluklar arizalar vs ortaya cikar< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.