Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Dünyanın ilk akıllı müzik kutusu ile tanışın

E ekrem71 Konu Sahibi
2 yıl (28861 mesaj)Son dönemde çok küçük boyutlarda ve minik kolunun çevrilmesi ile tek bir melodiyi çalan müzik kutuları rağbet görmeye başladı. Daha çok dekorasyon tarzında kullanılan müzik kutuları da teknolojiye ayak uydurdu.Muro Box özellikleri ve fiyatıBilindiği üzere bu müzik kutularında tarak şeklinde dişleri olan bir metal plaka ve çıkıntıları olan çelik bir silindir yer alıyor. Silindir döndükçe çıkıntılar metal plakanın kollarına takılıyor ve notalar ortaya çıkıyor.Ayrıca Bkz.Apple uyumlu SteelSeries Nimbus+ kontrolcüsü tanıtıldıMuro Box adındaki proje bahsettiğimiz küçük müzik kutularını temel alıyor ve akıllı özellikler ekleyerek oldukça gelişmiş bir müzik aleti haline getiriyor. Kutu hem çevrim dışı hem de çevrim içi sayısız melodiyi çalabiliyor. Daha önce programlanabilir müzik kutuları vardı ancak Muro Box telefondan da kontrol edilebiliyor.Muro Box için girişim özel bir silindirin patentini almış. Bu silindir üzerinde birden fazla küçük daire yer alıyor. Çalınan melodiye göre daireler sırayla devreye giriyor ve metal tarağa çarparak notaları oluşturuyor.

Girişim Music Box Maniacs platformu ile ortaklık kurarak 22500 civarında melodiyi kullanıma sunmuş. Akıllı telefon üzerinden bu melodileri dinleyebilir veya kendi melodinizi oluşturabilirsiniz. Manuel kolu da olan kutuya 30 çevrim dışı melodi yüklenmiş. İsterseniz kolu çevirerek bunu dinleyebilirsiniz. Hali hazırda 20 dişi olan metal plakaya yakın zamanda 40 dişli bir bir metal plaka seçeneği daha eklenecek.Muro Box projesi Indiegogo üzerinde aradığı desteği bulmuş durumda. En az 350$ bağışta Muro Box hediye ediliyor. Aralık ayında satışa çıkacak model 535$ üzerinden satılacak. Eğer daha fazla bağış alınırsa MIDI girişi, mikrofon çıkışı, USB Tip-C girişi gibi ekstralar da eklenecek. 

  
 Haberi Portalda Gör


G gun
2 yıl (9942 mesaj)
Bayağı güzelmiş fiyat çok pahalı olmasa alınır bile.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


M monacomen
2 yıl (3509 mesaj)
Saçma. Bir Müzik Kutusunun zaten otantik özelliği tek melodiyi elle veya kurma kolu ile çalması ve bu sesin verdiği haz. Telefondan melodiyi yükleyecek ve bir müzik arşivinden 20+40 melodiyi kutuda çalacak isen niye müzik kutusu kullanmak yerine telefondan çalmıyorsun ki? Bir insanın gözünü kapatın, yanına bir müzik kutusu bir de telefon koyun. İkisinden de aynı melodiyi çalın, hangisi müzik kutusundan hangisi telefondan geliyor bilemez ki zaten. İyisi mi telefonunuza müzik kutusu melodisi yükleyin 10000 tane parçayı istediğiniz yerde çalın dinleyin, paranız da cebinizde kalsın, madem.


Videoyu izlemek için tıklayınızDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.