Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
5
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Dünyanın her geçen gün kötüye gitmesi

G gfblugano35 Konu Sahibi
7 ay (1533 mesaj)
Maalesef şu an yaşayan insanlar belkide dünya tarihinin en kötü zamanlarından birine denk geldi. Savaşlar, veba, İspanyol gribi, dinlerin çıkışında yaşananlar kötü zamanlardı fakat biz sanki şu an geçiş dönemi sancılarına şahit oluyoruz.

Teknolojinin bir anda bu kadar ilerlemesi, daha önce hiç görmediğimiz hastalıkların türemesi, pandemi, zenginlerin para hırsı, Türkiye'nin durumu, futbolun değiştirilmeye çalışılması, insanların gün geçtikçe vahşileşmesi ve kötüleşmesi vs vs..

Ben 90 nesliyim ve sokak kültüründe yetiştim. Yani sokağıda gördüm, teknolojiyide gördüm. 80 öncesi nesil yetişme dönemlerinde teknolojiyi görmedi mesela, 2000 sonrası nesilde sokağı görmedi ve teknolojinin içine doğdular. Oğlum adına endişeleniyorum, bir çok güzel şeyi yaşayamayacak belkide. Ne bileyim ağzını çeşmeye dayayıp su içemeyecek, akşam ezanına kadar ayakları kararana kadar top peşinde koşamayacak, bir kıza mektup yazıp günlerce cevabını beklemeyecek ( dm'den yürüyecek ) bunlar hep unutamadığımız güzel anılar ve çocuklarımız bunları yaşayamayacak. Belki daha güzellerini yaşayacak fakat sokakta top peşinde koşmanın, online fifa oynamaktan daha zevkli olduğunu anlayamayacak bence..

Teknoloji kötü bir şey artık. İnsanlığın düşmanı olmaya başladı. İyiye kullanmak bizim elimizde fakat biz insanoğlu olara kötüye kullanmayı tercih ediyoruz. Sanki sona yaklaşıyoruz gibi..
A Arnavut zühtü
7 ay (13 mesaj)
90 lara ışinlayın beni çok yoruldum< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

S siyahatlıprens
7 ay (124 mesaj)
2000 lerin başında doğanlar sokağı görmüştür< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


G Guest-E3AF7FA26
7 ay (0 mesaj)
Sonu yakın. Kurtulacak herkes.
S Seks Muhafızı
7 ay (111 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Arnavut zühtü

90 lara ışinlayın beni çok yoruldum
Videoyu izlemek için tıklayınız
Ü Üfler
7 ay (1247 mesaj)
Huzurum kalmadı fani dünyadaDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.