Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
57
Cevap
0
Tıklama
10
Öne Çıkarma
Cevap: Dünya titredi! İlk fotoğraf gece yarısı geldi... KuzeyKore (3. sayfa)

R RevengeRain
2 ay (249 mesaj)
Haha, Roket Adam'ın dediğine de bakın: "En büyük düşmanımız ABD"

Çocuğuna 20. yaş hediyesi olarak Mustang alan Amerikalının ne de umrundasındır ya?

Sen halkından fahiş vergiler toplayıp, onlara köle gibi davranıp İsveç yapımı kol saati koleksiyonunu doldurmaya devam et Kim.

Kendine taptırdığın milletin ve bürokratların dışında kimsenin umrunda değilsin.
M mezun2021itü
2 ay (284 mesaj)
oğlum tören alanı dışı karanlık baksanıza ülkeye daha doğru dürüst elektrik veremiyolar
D DING DING
2 ay (216 mesaj)
Acı gerçek şu ki, abd istese kk nin yonetimini 1 gunde ele geçirir. Kim in bombalatma emrini iletecek hatta kim in en yakin arkadasi bile abd ajanı çıkabilir. Parmağinda oynatiyorlardir bunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: bloodmoney30S ssmm
2 ay (557 mesaj)
çin de komunist parti giderse arkasından buda gider yemişim öyle gücü bildiğin figüran
O onur1301
2 ay (2087 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Dinocan Gökçek

Doğu-Batı Almanya gibi bunlarda

Bi Güney'e bak bi de Kuzey.Bi birleşse enayiler neler olacak da işte
Birleşmezler. Bir tarafını Amerika fonluyor bir tarafını Rusya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

D Dinocan Gökçek
2 ay (1251 mesaj)
Doğu-Batı Almanya'da aynıydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @onur1301

I Ike
2 ay (3124 mesaj)
Amerika: Bakın görün biz olmazsak bu tiplerle dünya uğraşıcak, onun için bize muhtaçsınız.
Ben Kuzey kore’nin abd kuklası bi ülke olduğuna inanıyorum. Yıllardır vuruyor kırıyor ama icraat yok. Üstelik bu gösteride kullanılan füzeler vs maket sanki hiç gerçekçi değil.
Taşlanıcam ama corona ülkelerinde hiç yok hani diyeceksiniz giriş çıkışlar yok ondan bence corona kapitalizim oyunu. Çinden rusyadan illa bişeyler alıyorlar ordandamı bulaşmadı bu virüs? Neyse böyük oyunu gördüm gideyim ben..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L lethal gun
2 ay (25 mesaj)
Hacı o silah ve füzeler ne öyle ya. Harbi harbi adamlar iyice kendilerini aşmaya başladılar şaka maka baya da yol kadetmişler. Eskiden adamlara gülüyorduk ne tırtlar diye helal osun yani şöyle de bir şey var 2011 de çok kötü orduları vardı eski püskü aletler ile şov yaparlardı şimdi ise ekipmanlar yenilenmiş modernize edilmiş gıcır gıcır son model silahlar alınmış askerler günümüz koşullarına uygun hazırlanmış valla bravo.
K Kelise
2 ay (1030 mesaj)
Boş şov ki bence fotoğraflarda bir şey yok. Bu şovu ABD yapsa fotoğraf karesine sığmayacak ordu, silah, mühimmat, tank, uçak, drone, gemi vs. Vs. şovu yapar. ABD’yi geç Çin’de bunun 30 katı vardır belki. Bu orduyla afrika ülkelerini tehdit ederler anca, dostları bile yok doğru düzgün. Ulusal sınırlara ayak bastıkları anda darma duman ederler bunları. He son olarak da boşa gaza gelmeyin, her sene aynı şeyi yapıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E El Prezidente
2 ay (2207 mesaj)
Kuzey ve Güney Kore’yi aynı sananlar da ağır mağarada yaşıyorlarmış aga.

Bu arada berber işleri çok komik. Bu kimyonun belirlediği 3-4 saç sitili dışında saç kesimi yasak. Kadınların saçlarını boyaması toptan yasak.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Kento Yamazaki

K Kento Yamazaki
2 ay (1508 mesaj)
Çevrem de sırf bu yüzden çoğu kişiyle konuşmuyorum ön yargılı insanlar dan uzak durmaya çalışıyorum en baştan kafamız her zaman batı'ya çevrilmiş asya ülkelerinin kültürlerini, güzelliklerini göremiyoruz yada görmek istemiyoruz. Evet ben birazını yazdım çok daha fazla katı kuralları var aslında. Kuzey'de yaşayan bir kız var youtube'da 30 dk felan anlatıyor katı kuralları Güney Kore'ye kaçmış bu yüzden bu baskılardan kurtulmak için.

Türkçe'den sonra en kolay dil öğrenmek Korece ile Japonca gelir. İlk başta zorlanırsın, yazmak istemiyorum ama konuşmak istiyorum, insanlarla diyalog kurmak istiyorum yazmayı öğrenmesem de olur diyenler olursa bunun hakkında bir sürü güzel çevrilmiş kitaplar mevcut link vermek yasak olduğu için buradan atamam ama öğrenmek isteyenler olursa yardımcı olurum günde 1 saat çalışarak 1 yılda (en geç) öğrenirsin yardım almadan (yardım alarak daha kısa sürede öğrenirsin) kore veya japonya'ya gitmek istediğinde de bir sürü kelime öğrenmiş olup gidiceksin, iki laf, iki cümle kurup diyalog yapmak mutluluk verici olucak. Bu ülkelerin de vizesi yok diye biliyorum 30 gün boyunca ülke de vizesiz gezebiliyorsun fakat maalesef asya ülkelerine nedendir bilmiyorum uçak biletleri çok pahalı 5-7k arası değişiyor. Pandemi den sebep mi bizim TL çöp olduğu için bu kadar pahalı anlam veremiyorum. Otel fiyatları normal ortalama 4-5 yıldız oteller 14 gün kalmayı planlıyorum mesela 4k 5k arası değişiyor şehire yakın, istasyona yakın vs. Kafama uygun birisini bulursam beraber gidicem ilkbahar gibi düşünüyorum.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: Park Joo-hyunBu mesajda bahsedilenler: @El Prezidente

S Sarkaryan
2 ay (227 mesaj)

R recplayer
2 ay (935 mesaj)
Kafa olarak 1930 lardan kalma gibiler

Tüm dünyaya haddini bildirdik diye övünüyorlardır devlet kontrollü medyalarında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


H HeraldOfDİSASTER
2 ay (1058 mesaj)
Bu KKoren nin yolu yol değil ben bu kkore lideri bu silahları kullanır bence diyorum

inşallah olacak bir Çin- Amerika savaşında birbirlerini Nükleer silahlarla yok ederler Amin.
İ İl teber
2 ay (2150 mesaj)
Oradaki halk bu füzeleri görünce Dünyanın süper gücü biz zannediyorlardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R Return to Monke
2 ay (11681 mesaj)
Dünya'nın sonuna doğru bir adım daha. Caydırıcılık falan yalan. Her şey birinin yanlışlıkla bir butona basmasına bağlı. Dünya 2-3 defa sonuna çok yaklaştı fakat aptal insanlar hala nükleer caydırıcılık diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Return to Monke -- 18 Ocak 2021; 10:41:39 >


R Return to Monke
2 ay (11681 mesaj)
Almanya'nın arkasında sadece Sovyetler vardı. Sonuçta kukla bir devletti fakat Kuzey Kore öyle değil. Kuzey Kore hem Sovyet hem de Çinlilerin korumasındaydı. Diyelim ki Kuzey Koreli bir lider birleştirelim dedi,Çin buna kesinlikle izin vermeyecektir. Çünkü tam sınırında NATO ülkesi olmasını istemez. Bu yüzden zaten Kore savaşında da Çin müdahelede bulunmuştu.

Eğer olurda Çin sosyalist bürokrasinden vazgeçip liberal bir ülkeye dönüşürse domino etkisiyle Kore'nin de geçeceğini düşünmekteyim. Onun dışında Kore tek bir ülke olarak birleşemez Çin %100 müdahelede bulunacaktır.
Bu mesajda bahsedilenler: @Dinocan Gökçek

E erkahn
2 ay (4850 mesaj)
Ici bostur onlarin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.