Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Dubleks evimin çatı katına yalıtım ve çatı tadilatı yaptırmak istiyorum

T Tugayy Konu Sahibi
geçen yıl (1728 mesaj)
İstanbul avrupa yakasındaki evimin çatısını yaptırıp çatı yalıtımıda yaptırmak istiyorum aynı zamanda hangi malzemeler kullanılmasını tavsiye edersiniz ve tavsiye edeceğiniz birileri varmı acaba< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D dehencan
geçen yıl (140 mesaj)
bende araştırıyorum.
S sakirdemirel
geçen yıl (19 mesaj)
Konuya cevapları merakla bekliyorum< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R Rhodium
geçen yıl (341 mesaj)
En güzel uygulama tahta üstüne klasik kiremittir.

Tahta yerine osb kullanıyorlar. Bunun sebebi daha ucuz ve kolay uygulanabilmesi. Ancak 1 cm ahşap 10 cm sıvalanmış tuğla duvarın ses ışık ısı yalıtımına eşittir. O sebeple öncelik tahtadır.

Metal plastik Press hazır çatılar, betopen, şıngıl vb. Hiçbiri kremitin doğal yalıtımını sağlayamaz.

Yalıtım olarakda en ideali doğal havadır. Evet ilginç gelecek ama taş yünü vb. Uygulamalar yapsanızda: çatı ile altındaki odalar arasında bir boş alan olur. Bu alan yazın hava sürkülasyonuna sahip değilse o bölgede hava ısınır. Tıpkı bir saunaya döner nefes bile alınamaz. Çoğu kişi çatı altına yazın hiç girmediğinden ne kadar sıcak olduğunu farketmez. Bu bölgenin vantilatör pencere vb. İle havalandırıldığında klimaya dahi ihtiyaç duymazsınız.

Kremit ve tahtanın yalıtımı ısı açısından istenbulda gayet yeterlidir. Ancak çok soğuk bölge ise cam yünü vb. Malzemeler tahtanın altına konulabilir.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.