Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Dual Channel RAM'lerim çalışmıyor (ÇÖZÜLDÜ)

M MertLIVE Konu Sahibi
2 yıl (1065 mesaj)
Merhaba arkadaşlar

Bugün içi çok tozlanan bilgisayarımın işlemcisini, fanını, ramlarini, ekran kartını, ssd'sini, harddiskini ve anakarta bağlı olan güç kablolarını söktüm. Termal macunu da yeniledim sonra parçaların bir güzel tozunu alıp yerlerine taktım. Fakat kasanın içi dar olduğu için ekran kartı da epey büyük olduğu için onu baya zor çıkarıp takabildim. Anakarta bağlı olan geniş uçlu güç kablosunu da zar zor çıkarıp takabildim belki istemeden anakartı zorladım diyeceğim ama bu kadar hassas olmayacağını düşünüyorum. Sonra pc'yi açtım bir saniye içinde hemen kapandı sonra tekrar açılıp tekrardan kapandı. Bunu sürekli tekrar etti sonra arkadaki güç düğmesinden kapattım. İnternette araştırdım güç kaynağı ile anakart arasında bir problem olduğunu düşündüm ama öyle değilmiş. Ramleri 1 ve 2. slot'a takınca single olarak çalışıyor ama Dual Channel olarak hiç bir şekilde PC açılmıyor.


Sizce neden böyle oldu, kısa devre mi yapıyor? Kısa devre olması için ne yapmış olabilirim? Yaklaşık 5-6 ay önce yine temizlemiştim bir sorun olmamıştı. Kasanın içi büyük fakat saçma sapan bi demir yüzünden içi sıkış pıkış görünüyor..

DÜZELTME: Ramlarin anakarta girdiği kısımı ve ram slotlarını selpakla silip yerine takınca problem çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertLIVE -- 26 Mart 2019; 18:26:1 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.